Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Zbyszkowi Ziobrze nie udało się zamknąć w imperialistycznym więzieniu Polańskiego. Sąd Najwyższy oddalił kasację w sprawie ekstradycji. Trwają spekulacje, jak przyjmie to Zbyszek. Powszechnie wiadomo, że ma tak duże ego, że musi nosić wyszczuplające majtki.

• Tego należało się spodziewać. Pojawiły się plotki, że żona Izabela odeszła od chwilowo zwolnionego Dariusza Krupy. Darek, gratuluję. Wreszcie można powiedzieć, że całkowicie odzyskałeś wolność.

• Media obwieściły porażkę najnowszego albumu Dody i reaktywowanego zespołu Virgin. Podobno płyta szybko spadła z czołówki Oficjalnej Listy Sprzedaży. Nikczemność władzy nie zna granic. Wczoraj Pinior, dzisiaj Virgin.

• „Super Express” wyprzedził „Wyborczą” w sprzedaży. Mnie to nie dziwi. Wystarczy porównać redaktorów naczelnych, żeby zrozumieć ten sukces. Naczelny „Gazety” jest żywą historią tego kraju. Naczelny „SE” jest żywą legendą siłowni tego kraju.

Agnieszka Radwańska pochwaliła się na Instagramie zdjęciem z Andrzejem Dudą, z którym zagrała mecz w tenisa. Komentarze były mało przychylne. Coraz wyraźniej widać, że w niektórych przypadkach czekamy na piłkę meczową.

• Filar radiowej Trójki Marek Niedźwiecki wyznał: „Nigdy nie było tak źle na Myśliwieckiej. Jak grać, co mówić, co robić?”. To prawda. Kiedyś w swoim CV pracę w Trójce wpisywałem wysoko. Teraz wpisuje ją tuż przed „Wprost”.

• Ukazała się kolejna książka kucharska, na szczęście zupełnie inna. Tym razem modelka Kamila Szczawińska napisała zdrowy przewodnik kulinarny dla całej rodziny. Przyda się. Bo jak ja gotuję, to potrafię przypalić nawet książkę kucharską.

Polityka 51.2016 (3090) z dnia 13.12.2016; Kultura; s. 91

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama