Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Robert Lewandowski, pierwszy snajper Rzeczpospolitej i nie tylko, zostanie ojcem.

Zbyszkowi Ziobrze nie udało się zamknąć w imperialistycznym więzieniu Polańskiego. Sąd Najwyższy oddalił kasację w sprawie ekstradycji. Trwają spekulacje, jak przyjmie to Zbyszek. Powszechnie wiadomo, że ma tak duże ego, że musi nosić wyszczuplające majtki.

• Tego należało się spodziewać. Pojawiły się plotki, że żona Izabela odeszła od chwilowo zwolnionego Dariusza Krupy. Darek, gratuluję. Wreszcie można powiedzieć, że całkowicie odzyskałeś wolność.

• Media obwieściły porażkę najnowszego albumu Dody i reaktywowanego zespołu Virgin. Podobno płyta szybko spadła z czołówki Oficjalnej Listy Sprzedaży. Nikczemność władzy nie zna granic. Wczoraj Pinior, dzisiaj Virgin.

• „Super Express” wyprzedził „Wyborczą” w sprzedaży. Mnie to nie dziwi. Wystarczy porównać redaktorów naczelnych, żeby zrozumieć ten sukces. Naczelny „Gazety” jest żywą historią tego kraju. Naczelny „SE” jest żywą legendą siłowni tego kraju.

Agnieszka Radwańska pochwaliła się na Instagramie zdjęciem z Andrzejem Dudą, z którym zagrała mecz w tenisa. Komentarze były mało przychylne. Coraz wyraźniej widać, że w niektórych przypadkach czekamy na piłkę meczową.

• Filar radiowej Trójki Marek Niedźwiecki wyznał: „Nigdy nie było tak źle na Myśliwieckiej. Jak grać, co mówić, co robić?”. To prawda. Kiedyś w swoim CV pracę w Trójce wpisywałem wysoko. Teraz wpisuje ją tuż przed „Wprost”.

• Ukazała się kolejna książka kucharska, na szczęście zupełnie inna. Tym razem modelka Kamila Szczawińska napisała zdrowy przewodnik kulinarny dla całej rodziny. Przyda się. Bo jak ja gotuję, to potrafię przypalić nawet książkę kucharską.

• Kolejna smutna wiadomość. Nasz mistrz Krzysztof „Diablo” Włodarczyk definitywnie rozstaje się z żoną. To teraz już moja teoria potwierdzona jest matematycznie. Sto procent rozwodów zaczyna się małżeństwem.

• Na 37. gali KSW odbyła się długo zapowiadana bójka muzyka Popka i strongmana Mariusza Pudzianowskiego. Wygrał Pudzian po 80 sekundach. MMA to mieszane sztuki walki. Tym razem najbardziej zmieszana była publiczność.

• Obiecujący debiut zanotował program informacyjny stacji Nowa TV „24 godziny”. W listopadzie Beata TadlaJarek Kulczycki osiągnęli poziom 200 tys. widzów. 200 tys. odciągniętych od Ziemca. To brzmi jak ozdrowienie.

• Prezenterzy audycji porannej Radia Wawa odwiedzą wybranych słuchaczy i zrobią im przedświąteczny porządek w domu. Znam gościa z Torunia, który też lubi posprzątać ludziom w domach i emeryturach. I to też przez radio.

• YouTube ogłosił listę najpopularniejszych filmów w Polsce. Na pierwszym „Dzieciaki z więzienia” w „Mam talent”, a na drugim Dawid Podsiadło na roaście Kuby Wojewódzkiego. W jednym i drugim robiłem. Chyba powinienem na siebie sprzedawać bilety.

• To jest news dekady. Robert Lewandowski, pierwszy snajper Rzeczpospolitej i nie tylko, zostanie ojcem. Gratulacje. No proszę, niby napastnik, a wie, co znaczy ścisłe krycie.

• Tak zwany DJ Adamus przez 10 lat grał muzykę w programie „Kuba Wojewódzki”. Dużo o mnie opowiadał. Następnie napisał książkę o tym, jak to robił. Dużo o mnie opowiedział. Jak widać przy moim nazwisku, w robieniu kariery, jego jest zbędne.

Bogusław Linda w formie. Tym razem aktor skomentował swój udział w filmie „Powidoki”: „Scenariusz był chu…wy. Muszę jeździć ku…a, po całym je…nym świecie i świecić ryjem”. W tej sytuacji to ja bym raczej sfilmował tę wypowiedź.

• TVN szykuje kostiumowy, historyczny thriller psychologiczny „Belle Epoque”. W rolach głównych Magda CieleckaPaweł Małaszyński. Akcja zaczyna się w XVIII w. Mnie to nie przeszkadza. Cielecka w każdym wieku zachwyca.

• Po skutecznym wyborze Miss Polonia wybrano Miss Polski, bo to przecież coś innego. Wygrała 20-letnia Paulina Maziarz. PiS zapowiadał całkowitą wymianę elit. I to chyba już się dzieje.

Polityka 51.2016 (3090) z dnia 13.12.2016; Kultura; s. 91
Reklama

Czytaj także

Kultura

Ameryka znowu odkrywa Miłosza. Nowe książki ożywiają mit polskiego noblisty

Ameryka wciąż odkrywa Miłosza na nowo. W Kalifornii mit poety z Berkeley, sieć jego wpływów i powiązań ożywiają nowe książki. Coraz częściej zauważa się też jego fascynację przyrodą.

Andrzej Lubowski
26.03.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną