Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Kultura

Disco w czasach ostatecznych

Muniek Staszczyk o roli muzyki i rockmanów we współczesnym świecie

T.Love, Maciej Majchrzak (inspirator piosenki „Bum Kasandra”) pierwszy z lewej T.Love, Maciej Majchrzak (inspirator piosenki „Bum Kasandra”) pierwszy z lewej materiały prasowe
Rozmowa z Muńkiem Staszczykiem, autorem tekstów, liderem i wokalistą zespołu T.Love, o roli rock’n’rolla, politycznym ponuractwie i zniknięciu granic żenady.
„Trudno oczekiwać, żeby muzyk rockowy był dziś, jak kiedyś, przywódcą opinii. Dziś rządzi dizajn, imidż, cielesność”.materiały prasowe „Trudno oczekiwać, żeby muzyk rockowy był dziś, jak kiedyś, przywódcą opinii. Dziś rządzi dizajn, imidż, cielesność”.

Mirosław Pęczak: – Będzie wojna?
Muniek Staszczyk: – Cynizm świata sugerowałby, że wojna nas w Europie nie dotknie, bo to się zwyczajnie nie opłaca, ale już przecież mamy wojnę za miedzą – wprawdzie pełzającą, ale jest. Swoją drogą coraz częściej słyszę to pytanie – od znajomych, moich rodziców, chłopaków z zespołu. W całym moim dojrzałym życiu takich pytań i tak często powtarzanych jeszcze nie było. Pewnie to się wiąże z przekazem masowych mediów, dla których wojna, sperma, krew to zawsze były duże atrakcje.

Polityka 52/53.2016 (3091) z dnia 18.12.2016; Kultura; s. 128
Oryginalny tytuł tekstu: "Disco w czasach ostatecznych"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >