Kultura

Muzyczna procesja

Co zobaczymy w tym roku na festiwalu Misteria Paschalia

Spektakl „Le carnaval baroque” wystawiany w ramach krakowskiego festiwalu Opera Rara Spektakl „Le carnaval baroque” wystawiany w ramach krakowskiego festiwalu Opera Rara blackshadowstudio.com
Rozmowa z Vincentem Dumestre’em, kuratorem tegorocznej edycji festiwalu Misteria Paschalia.
Vincent Dumestre (ur. w 1968 r.) jest lutnistą, gitarzystą i dyrygentem.Jean Baptiste Millot Vincent Dumestre (ur. w 1968 r.) jest lutnistą, gitarzystą i dyrygentem.

Dorota Szwarcman: – Przyjeżdża pan coraz częściej do Polski ze swym zespołem Le Poème Harmonique, dając zarówno koncerty kameralne, jak i spektakle sceniczne, jak „Le carnaval baroque” podczas styczniowego festiwalu Opera Rara w Krakowie.
Vincent Dumestre: – Od 10 lat współpracujemy z polskimi festiwalami i zawiązała się między nami prawdziwa przyjaźń. W Polsce muzyka dawna coraz bardziej się rozwija. Macie znakomite zespoły, jak np.

Polityka 14.2017 (3105) z dnia 04.04.2017; Kultura; s. 80
Oryginalny tytuł tekstu: "Muzyczna procesja"
Reklama

Czytaj także

Świat

PiS wprowadza „ruski ład”? Polska spiera się z UE, Kreml klaszcze

„Ruski ład” w Polsce to scenariusz, któremu Kreml kibicuje od lat. Zresztą do tej pory prognozy Rosjan sprawdzają się co do joty. Co to oznacza? Że Polska z Unii formalnie wprawdzie nie wystąpi, ale osunie się na jej peryferie.

Agnieszka Bryc
22.07.2021