Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

A jednak odbędzie się. I to w Opolu. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej wróci na antenę TVP1 w dniach 15–17 września.

• Oto ciekawostka. W obsadzie serialu „Klan” pojawił się aktor Michał Kasprzak, znany także jako Toxic Fucker. Michał jest bowiem gwiazdą krajowych filmów porno, w których wystąpił już ponad sto razy. Oba gatunki coś łączy. Prymat akcji nad obsadą.

• TVP szuka następców Roberta Janowskiego w „Jaka to melodia?”. Mówi się o Rafale Brzozowskim oraz aktorze Jacku Borkowskim. Ten drugi bardzo lubi przeżywać publicznie swoje nieszczęścia. Wszystko wskazuje na to, że znowu będzie miał okazję.

• Znany prezenter pogody w TVP2, od niedawna znany też jako Jacek S., usłyszał 9 zarzutów prokuratorskich o wyprowadzenie majątku Śródmiejskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Grozi mu 10 lat więzienia. 10 lat pogody w kratkę.

Tomasz Lis znowu w wysokiej formie. Dziennikarz odniósł się na Twitterze do pogłosek odnośnie do odejścia Cristiano Ronaldo z Realu Madryt. Napisał: „A niech spierd…a”. Jak widać, u Tomka okienko transferowe otwarte jest na oścież.

Jarek Janiszewski, wokalista zespołu Bielizna, po pięciu latach został wyrzucony z Radia Gdańsk. Powodem miało być puszczenie piosenki „Viva San Escobar” grupy Big Cyc. Posłuchałem utworu. Ma w sobie coś z Waszczykowskiego. Trudno się go słucha.

• A jednak odbędzie się. I to w Opolu. Krajowy Festiwal Piosenki Polskiej wróci na antenę TVP1 w dniach 15–17 września. Wrzesień to dobry termin. Historycznie zarezerwowany dla nieszczęść.

• Pionierka krajowego hip-hopu Kaja Paschalska spotyka się ze znanym raperem. To Tomasz Lewandowski, znany jako VNM. Kaja znana jest z tego, że od dziecka gra w serialu „Klan”. Czas najwyższy, aby dowiedziała się, że używki występują także poza serialem.

• „Najlepszy” to film o losach Jerzego Górskiego, triathlonisty, który, zanim odniósł sukces sportowy, był uzależniony od heroiny. W roli Marka Kotańskiego zobaczymy Janusza Gajosa. Gdyby Kotański wiedział, że kiedyś zagra go Gajos, to na bank by nie umarł.

• Odbyła się cykliczna impreza z cyklu Samochód Playboya. Jak powszechnie wiadomo, producenci aut robią wszystko, aby klienci wybierali najnowsze modele. Ze zdjęć pań z powyższej imprezy można wywnioskować, że one też.

• TVP zaskarżyła serwis Pudelek za nieprawdziwe informacje o zakończeniu produkcji serialu „Na dobre i na złe”. Wierzyć, że Pudelek skończy z pisaniem nieprawdy, to jak wierzyć, że Sznukowi skończą się kiedyś pytania w „Jeden z dziesięciu”.

• To był tydzień Filipa Chajzera. Filip zorganizował medialną łapankę na hejtera, który boleśnie zakpił ze śmierci jego syna. Skutecznie. Szybko jednak pojawiły się zarzuty o wzywanie do linczu. Od razu wzywanie. To była zwykła ludzka prośba.

• Mazurska Noc Kabaretowa, tradycyjnie pokazywana w TVP, zawędrowała do TV Puls. Prezes Jacek chciał, ale z warunkami, że nie będzie żartów ze Smoleńska. Organizowana w tej intencji comiesięczna noc kabaretowa nie chce, jak widać, konkurencji.

• TVN zaplanował na jesień trzecią edycję programu „Mali giganci”. Jest to show pokazujący, jak bardzo natura jest niesprawiedliwa. Do tak wielu wyluzowanych i spontanicznych dzieciaków dołączyła tak wielu rywalizujących i toksycznych rodziców.

Henryk Gołębiewski, kultowy Poldek i Cegiełka, wraca na ekrany. Aktor wystąpi w serialu TV Puls „Życie pod zastaw”. Zagra tam Ziutka. Już samo imię pokazuje, że będzie to postać złożona. Jak się uda złożyć, to wypiją, a jak nie, to trudno.

Jerzy Owsiak wystosował list do prezesa TVP: „Panie Kurski, jest pan oszustem medialnym i w sposób karygodny dysponuje Pan moimi pieniędzmi na TVP”. Cieszę się, że wraca trudna sztuka pisania listów. Mam nadzieję, że następny będzie list gończy.

• TVP w natarciu. Właśnie zakończył się konkurs, w którym wyłoniono laureatów pięciu nowych audycji o tematyce religijnej. Już same tytuły wciągają. Na przykład „Wow. Program młodych”. Jedyne religijne słowa, jakie cisną mi się na usta, to „Nie do wiary”.

Izabela Trojanowska, aktorka i wokalistka, wyznała, że chętnie zagra w Opolu, mało tego – zagra i zaśpiewa za darmo, bo to jest prawdziwy zaszczyt. Iza miała kiedyś przebój „Tyle samo prawd, ile kłamstw”. To mogłoby być dziś motto TVP.

Polityka 26.2017 (3116) z dnia 27.06.2017; Kultura; s. 86
Reklama

Czytaj także

Klasyki Polityki

Uczulenie na ludzi. Skąd się bierze ekstremalna nieśmiałość

Ekstremalna nieśmiałość – tak określa się fobię społeczną. To lęk przed byciem obserwowanym i ocenianym, przed kompromitacją i upokorzeniem. Dziś, gdy przez życie idzie się przebojem, musi być szczególnie dotkliwy. Mało teraz miejsca dla nieśmiałych.

Joanna Podgórska
17.09.2005
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną