Kultura

Mea pulpa

We wrześniu pojawi się biografia Ani Przybylskiej.

• Dziennikarka Paulina Chylewska po 21 latach pracy zdecydowała się odejść z TVP. Gratulujemy. Dziś bycie dziennikarzem w TVP to trochę jak bycie tirówką. Połączenie sportu, turystyki, rekreacji z zainteresowaniami motoryzacyjnymi.

• Katarzyna Warnke, ciągle funkcjonująca medialnie jako małżonka Piotra Stramowskiego, zdecydowała się na odważny krok zawodowy. Aktorka zamieściła nagie zdjęcie na Instagramie. Widziałem. Obsada znakomita, ale fabuła trochę nierówna.

• Pomimo braku konkurencji w innych kanałach telewizyjnych druga wakacyjna edycja programu „Projekt Lady” straciła ponad 480 tys. widzów. Małgorzata Rozenek uczy w nim, jak zachować się powinna dama. 480 tys. umarło ze śmiechu.

• Kanał HGTV w ofensywie. Powstał właśnie nowy cykl „Projekt balkon”. Będzie pokazywał metamorfozy balkonów. Program poprowadzi Katarzyna Kuźma. Dobry pomysł. Już od czasu Romea i Julii wiadomo, że kobiety lubią sobie tam pogadać do siebie.

• Leszek Miller wrócił na pierwsze strony. A wszystko to za sprawą zdjęcia swojej wnuczki Moniki, którym pochwalił się na Twitterze. Pamiętacie, jak Miller miał wypadek w śmigłowcu i leżał w szpitalu? Tak samo mieli ci, co to zobaczyli. I to bez śmigłowca.

• Telewizja Polsat rezygnuje z pokazania kolejnej edycji kultowego w grupie wiekowej 70 plus programu „Taniec z gwiazdami”. Szkoda. Tego widowiska mogę nie oglądać tylko w dwóch przypadkach. Gdy jest oraz gdy go nie ma.

• Sprawa jest trochę śmieszna. Wszystko wskazuje na to, że niedługo w Kuźni Raciborskiej powstanie ulica imienia Roberta Lewandowskiego. Wcześniej była Karola Świerczewskiego, ale on w przeciwieństwie do Roberta często strzelał po pijaku.

• Wielki sukces Jana Pietrzaka. Jego benefis „Imieniny Pana Janka” na antenie TVP1 oglądało 1,24 mln widzów. Niestety, głównie spoza grupy komercyjnej 16–49. Pan Janek jest jak nadciśnienie tętnicze. Występuje głównie u ludzi po siedemdziesiątce.

• Córka tego Frycza, czyli Olga Frycz, odchodzi z serialu, z którego się nie odchodzi. Aktorka zrezygnowała z grania w „M jak miłość”. Powodem miała być rutyna zawodowa. Jak sama napisała: To był dziwny czas. Teraz, po serialu, Olga planuje zająć się aktorstwem.

• Oto najlepszy test krajowego dziennikarstwa. Polskie media masowo i bezkrytycznie powielały fake newsa o zmianie płci 11-letniej córki Angeliny Jolie. Od Pudelka, przez „Vivę!”, po RMF. Gratuluję. Ja bym raczej pomyślał o zmianie zawodu.

• Kucharz i restaurator Artur Moroz został gospodarzem nowego programu TVP1 „Polski grill”. Będzie jeździł po kraju i wraz z gwiazdami zachęcał do grillowania lokalnych produktów. Ujawniono listę gwiazd. Są, niestety, mniej znane niż te produkty.

• Nowy program Polsatu (który tradycyjnie pojawił się wcześniej gdzie indziej), czyli „Wyspę przetrwania”, poprowadzi dziennikarz Radia Zet Damian Michałowski. Lubię dziennikarzy tego radia. Nie mają nic do powiedzenia, ale używają do tego dużej ilości słów.

• We wrześniu pojawi się biografia Ani Przybylskiej. Jej autorami są dziennikarze trójmiejskiej „Gazety” Grzegorz Kubicki oraz Maciej Drzewicki. Całość została autoryzowana przez rodzinę aktorki. Czyli wszyscy, którzy ją znali, będą zawiedzeni.

• Telewizja TVN została poinformowana, że zalega z zapłaceniem 110 mln podatku za połączenie platformy „n” z Cyfrą+. Co zabawne, organy finansowe skontrolowały transakcję w 2013 r. i nie miały żadnych roszczeń. PiS wprowadza nowy podatek. Od wolności.

 Dorota Wellman została redaktor kreatywną nowego pisma pod tytułem „Well”. Ma to być magazyn dla kobiet z dużych miast. Bez celebrytów i życia na pokaz. Ciekawa grupa docelowa. Kobiety z dużych miast to przeważnie te, które przyjechały z małych.

• Ruszają zdjęcia do filmu „Legiony” z budżetem wynoszącym 28 mln zł. Producentem został Maciej Pawlicki, producent filmu „Smoleńsk”. Obecnie trwają poszukiwania postaci legionisty, który by był podobny do Zelnika.

• Wojciech Cejrowski, podróżnik, inkwizytor, dekomunizator oraz posiadacz najbrzydszej kolekcji koszul na prawo od Świebodzina, wraca z audycją podróżniczą do Programu Trzeciego. Dobry ruch. Czas obalić powszechną tezę, że podróże kształcą.

Polityka 28.2017 (3118) z dnia 11.07.2017; Kultura; s. 79
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną