Kultura

Mea pulpa

Mistrz sucharów Karol Strasburger, świętując 70. urodziny, wyznał, że ciągle jest adorowany przez płeć piękną.

• Lider Budki Suflera Romuald Lipko wyznał w wywiadzie, że podczas trasy po ZSRR w 1981 r. cały zespół wszył sobie esperal. Straty poniesione przez Sowietów były tak duże, że 10 lat później przestali istnieć.

• Maryla Rodowicz jako pierwsza zadeklarowała, że wystąpi ze swym jubileuszem na nowym, odzyskanym festiwalu w Opolu. Gratuluję fantazji. Jak to mawiał Kisiel: „To, że jesteśmy w dupie, to jasne. Problem w tym, że zaczynamy się w niej urządzać”.

• Rośnie napięcie na linii Kazimierz Marcinkiewicz–Isabel Olchowicz. Byłe małżeństwo prześciga się w publicznych deklaracjach. On twierdzi, że dał jej już 35 tys., a ona, że nie dał, i jak dalej nie da, to ona znowu napisze książkę. Kazimierz, zrób to dla literatury i daj.

• Katarzyna Łaniewska, diva dobrej zmiany zwana Babcią z „Plebanii”, zabrała głos w sprawie manifestacji pod Sejmem. „To ostatni ruch rozdeptanego robaka, który jeszcze rusza czułkami”. Babcia była kiedyś w ZMP i PZPR, więc wie, jak to jest być bezkręgowcem.

• Onet wystartował z podróżniczym show pt. „Zakład. Saleta vs. Kuźniak”. Bokser Przemysław Saleta będzie się uczył gotować, a kucharz Dariusz Kuźniak będzie się uczył walczyć. Całość skończy się pojedynkiem. Błędy wojowników przykrywa ziemia. Błędy kucharzy majonez.

• Oto bohater ostatnich dni. Inicjator akcji „Boję się ciemności” Michał Siniecki. 23-latek zorganizował akcję pomocy dla chorego Antosia, w którą finansowo zaangażowały się gwiazdy. Tyle że Antoś nie istnieje. Wiele hałasu o 500 tys. SKOK-i w końcu też jakoś zaczynały.

• Dziennikarz Polskiego Radia Wojciech Dąbrowski po przeprowadzeniu dociekliwego wywiadu z panią Szydło został poproszony o wzięcie urlopu. Następnie zwolniono go i przyjęto ponownie. Pytać Szydło o władzę? To jakby zadzwonić pod numer 112 i zapytać, co tam słychać.

• Trwa spór pomiędzy Robertem Janowskim „Jaka to melodia?” i TVP. Brukowce twierdzą, że Janowskiemu chodzi o kasę, TVP twierdzi, że się dogadali, a sam zainteresowany wyznaje, że nie. Do tematu należy więc podchodzić jak do publicznej toalety. Z nieufnością.

• Michał Piróg, znany z tego, że zna się na wszystkim, a jak się nie zna, to tym chętniej się wypowiada, został jurorem show „Mistrzowskie cięcie”. Program ma znaleźć najlepszego polskiego fryzjera. To robota dla niego. Najlepszego polskiego Michała Piróga już znalazł.

• Hitem internetu stał się ostatnio zwiastun nowego filmu Patryka Vegi zatytułowanego „Botoks”. W 5 dni trailer obejrzało 5 mln widzów. Vega ma prosty patent na filmy. Do licznych wulgaryzmów i przekleństw dołącza tezę, że kobiety są z Wenus, a mężczyźni z Warsa.

• Specjaliści od liczenia, przeważnie cudzych, pieniędzy obliczyli, że Robert Lewandowski zarabia 274 tys. zł dniówki. Skandal. Uważam, że „dobra zmiana” powinna go skapitalizować. Wprowadzić domiar od strzelonych bramek i podnieść podatek od gier.

• Mistrz sucharów Karol Strasburger, świętując 70. urodziny, wyznał, że ciągle jest adorowany przez płeć piękną. Panie przy użyciu internetu składają mu propozycje erotyczne oraz matrymonialne. Jak widać, niektórym biografiom pomimo skłonności nie grozi pora sucha.

• Tegoroczny festiwal w Jarocinie został objęty patronatem radiowej Trójki. Jak wyznał Piotr Metz, Jarocin ma wrócić do swych korzeni imprezy niepokornej, krnąbrnej i kreującej nowe trendy. Kiedy do tych wartości wróci Trójka, niestety nie powiedział.

• Jak wykazują badania, już ponad połowa Polaków nie wierzy w informacje przekazywane przez Telewizję Polską. Tylko 18 proc. ma zaufanie do TVP. 18 proc. Amerykanów wierzy, że każdy kraj ma swój księżyc. Teraz już wiemy, gdzie mają swoje rodziny.

• Święto na antenie Polskiego Radia Białystok. Od poniedziałku do piątku czytana tam jest biografia Zenona Martyniuka „Życie to są chwile”. Chciałoby się zacytować Jarosława Kaczyńskiego: Będziemy kontynuowali swój marsz aż do momentu, kiedy staną pomniki.

• Powstanie film o królu disco polo Zenonie Martyniuku. Obraz wyreżyseruje córka Grażyny Szapołowskiej. TVP Info na fali wzruszenia porównało Zenona do Ryszarda Riedla. Coś w tym jest. Najpierw zrobiłem się „Czerwony jak cegła”, następnie pojawił się „Paw”.

Polityka 30.2017 (3120) z dnia 25.07.2017; Kultura; s. 85
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną