Skrzyżowanie Kultur 2017

Skrzyżowanie niespodzianek
Na jedne festiwale muzyczne publiczność przyjeżdża ze względu na nazwiska, które organizatorzy wypisują co roku na plakatach. Z drugimi jest na odwrót: to marka imprezy sprawia, że słuchacze ściągają nawet na występy mało lub w ogóle nieznanych sobie wykonawców.
materiały prasowe

Na jedne festiwale muzyczne publiczność przyjeżdża ze względu na nazwiska, które organizatorzy wypisują co roku na plakatach. Z drugimi jest na odwrót: to marka imprezy sprawia, że słuchacze ściągają nawet na występy mało lub w ogóle nieznanych sobie wykonawców. Od startu w 2005 r. Skrzyżowanie Kultur konsekwentnie wyrabiało sobie takie właśnie zaufanie wśród miłośników nie tylko muzyki świata. Część osób świadomie przychodzi pod Pałac Kultury i Nauki bez zaglądania do programu – chcą niespodzianek.

Kto najbardziej zaskoczy ich w tym roku? Artystką unikatową w skali globu jest na pewno Aziza Brahim. Urodzona w algierskim obozie dla uchodźców dziedziczka saharyjskiego ludu Sahrawi, jego tradycyjne pieśni popularyzuje już od ponad 20 lat. Podobny staż i powołanie ma turecka grupa BaBa ZuLa. Lokalną tradycję i instrumentarium łączą z psychodelią, elektroniką, reggae – i dobrze rozumianym zacietrzewieniem politycznym.

Szczegóły: festival.warszawa.pl

Skrzyżowanie Kultur, Warszawa, 23–30 września

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj