Kultura

Mea pulpa

Już teraz wiem, dlaczego podczas ostatniej kolizji Jacek Kurski skrył się w lesie. Podążył tam, gdzie jego oglądalność.

• Annę Muchę okradziono z telefonu w Tajlandii, co zaowocowało tym, że jej nagie zdjęcia pojawiły się na tamtejszych stronach internetowych. Nie wiem, ilu było złodziei, ale cytując Churchilla: Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.

• Ostatnio w kraju sporo się zmieniło i od niektórych słuchaczy dostaję listy, że powinienem odejść, że mój czas minął – takie słowa wypowiedział dla „Nowej Trybuny Opolskiej” Marek Niedźwiecki. Ciekawe. Pewnie piszą kumple tych, dzięki którym czas Trójki właśnie mija.

• Jan Pietrzak czekał na to 50 lat i doczekał się sytuacji, w której nikt na niego nie czeka. Podczas festiwalu w Opolu miał miejsce koncert „Pół wieku Kabaretu pod Egidą. Z PRL-u do Polski”. Niestety publiczność rozeszła się szybciej niż bilety.

• Wojciech Cejrowski w wywiadzie dla niemieckiej stacji ARD wyznał, że powinniśmy oddać Szczecin Niemcom, gdyż nie jest on polskim miastem. W Szczecinie odbywa się impreza cykliczna „Tydzień mózgu”. Teraz przynajmniej wiemy, kto się na nią nie kwalifikuje.

• Nasz reprezentacyjny zawodnik Kamil Grosicki pojawił się w reklamie witaminowej wody smakowej Kubuś Waterrr Sport. Jego wizerunek pojawi się na butelkach wody obok Kapustki, Pazdana i Glika. Piłkarz reklamujący wodę. To jak Beata Szydło reklamująca nawałnicę.

• W piśmie „VIVA!” Małgorzata Rozenek-Majdan wraz z małżonkiem Radosławem świętuje pierwszą rocznicę ślubu. Sesja utrzymana jest w estetyce wczesny Bokassa, późny Janusz i Grażyna. Z reakcji czytelników czuć, że będzie to kariera krótka, ale za to śmieszna.

• Podczas Opola 2017 wystąpiły zespoły Omen i NaVi. Jeden ma 350, a drugi 1175 fanów na Facebooku. Okazało się, że ich muzycy są szefami państwowej spółki i fundacji Skarbu Państwa. PiS obiecywało słuchać Polaków. Tych ewidentnie nikt wcześniej nie posłuchał.

• W programie Joanny Wrześniewskiej-Sieger pt. „Pod Pressją” w Polsat News pojawią się Krzysztof Skiba i Michał Ogórek. Panowie mają przygotowywać satyryczny przegląd prasy. Trudne zadanie przed Michałem. Przywrócić nazwisku Ogórek właściwy odcień.

• Kanał History rozpoczął zdjęcia do serialu komediowego pt. „Ostatni wiking”. Fabuła osadzona będzie w X w. w pogańsko-chrześcijańsko-nordyckiej Polsce. Wystąpi m.in. Kazik Staszewski. Coś nas łączy z wikingami. Nasze wyjazdy też mają charakter łupieżczo-handlowy.

• Performer Rafał Betlejewski zaprosił Lecha Wałęsę do swojego nowego projektu internetowego. Niedawno Rafał próbował rozwiesić nad ulicą Tamka transparent „Witamy uchodźców”. Interweniowała policja. Powitanie Wałęsy może się skończyć podobnie.

• Wkrótce kolejna edycja „Agenta” w TVN. Swój udział w programie, w którym ktoś bruździ innym, potwierdzili Filip Chajzer, Patrycja Kazadi, Ilona Ostrowska i Mariusz Czerkawski. Ja bym zaprosił Tomasza Piątka. On ma ostatnio w tej materii największe doświadczenie.

• Sensacyjne wyznanie córki Jacka Kaczmarskiego na temat ojca. Patrycja Volny wyznała, że legendarny bard był nieliczącym się ze zdaniem innych narcyzem, który miał kłopoty z alkoholem i agresją. Trudno. Pomimo wszystko ciągle wolę słuchać Jacka niż jego córki.

• Ukazała się książka Pauliny Młynarskiej zatytułowana „Rebel”. Mam kłopot z Pauliną. Odnoszę wrażenie, że przez większość swego życia nie bardzo wiedziała, co ze sobą zrobić, więc pozostałą resztę przeznaczyła na doradzanie innym, co powinni zrobić ze swoim.

• Największy telewizyjny celebryta Jacek Kurski zaliczył wypadek samochodowy. Mało tego, jego służbowa limuzyna akurat wiozła go z festiwalu w Opolu, gdzie też zderzył się z rzeczywistością.

• Kayah poprowadzi swą autorską audycję w Meloradio. W programie „Tu i teraz” artystka opowie, co ją inspiruje w życiu zawodowym oraz codziennym. Pojawią się też goście. Dobry pomysł. Jak mi nie będzie szło z dziennikarstwem, to zacznę śpiewać.

• Drugi sezon porannego programu TVP1 pt. „Dzień dobry Polsko” ogląda 88 tys. widzów. To o 49 tys. widzów mniej niż w przypadku sezonu pierwszego. Już teraz wiem, dlaczego podczas ostatniej kolizji Jacek Kurski skrył się w lesie. Podążył tam, gdzie jego oglądalność.

• Odbyło się Opole. Jako rozrywkowa przystawka medium, które kaleczy i okłamuje Polaków, wystąpili Maryla Rodowicz, Kasia Cerekwicka, Iza Trojanowska, zespół Pectus, Feel czy Kombi. Niektórzy mieli gorzej. Beyoncé na przykład zagrała dla Kaddafiego.

Polityka 39.2017 (3129) z dnia 26.09.2017; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rozmowa z lesbijkami, szczęśliwymi małżonkami

Gdy słyszę, że ktoś krzyczy za mną lesba, wzruszam ramionami i idę dalej. A nawet gdybym miała zareagować, powiedziałabym: tak, lesba, i co z tego? – rozmowa z Małgorzatą Rawińską i Ewą Tomaszewicz.

Joanna Cieśla
12.06.2018
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną