Kultura

Mea pulpa

Już teraz wiem, dlaczego podczas ostatniej kolizji Jacek Kurski skrył się w lesie. Podążył tam, gdzie jego oglądalność.

• Annę Muchę okradziono z telefonu w Tajlandii, co zaowocowało tym, że jej nagie zdjęcia pojawiły się na tamtejszych stronach internetowych. Nie wiem, ilu było złodziei, ale cytując Churchilla: Jeszcze nigdy tak wielu nie zawdzięczało tak wiele tak nielicznym.

• Ostatnio w kraju sporo się zmieniło i od niektórych słuchaczy dostaję listy, że powinienem odejść, że mój czas minął – takie słowa wypowiedział dla „Nowej Trybuny Opolskiej” Marek Niedźwiecki. Ciekawe. Pewnie piszą kumple tych, dzięki którym czas Trójki właśnie mija.

• Jan Pietrzak czekał na to 50 lat i doczekał się sytuacji, w której nikt na niego nie czeka. Podczas festiwalu w Opolu miał miejsce koncert „Pół wieku Kabaretu pod Egidą. Z PRL-u do Polski”. Niestety publiczność rozeszła się szybciej niż bilety.

• Wojciech Cejrowski w wywiadzie dla niemieckiej stacji ARD wyznał, że powinniśmy oddać Szczecin Niemcom, gdyż nie jest on polskim miastem. W Szczecinie odbywa się impreza cykliczna „Tydzień mózgu”. Teraz przynajmniej wiemy, kto się na nią nie kwalifikuje.

• Nasz reprezentacyjny zawodnik Kamil Grosicki pojawił się w reklamie witaminowej wody smakowej Kubuś Waterrr Sport. Jego wizerunek pojawi się na butelkach wody obok Kapustki, Pazdana i Glika. Piłkarz reklamujący wodę. To jak Beata Szydło reklamująca nawałnicę.

• W piśmie „VIVA!” Małgorzata Rozenek-Majdan wraz z małżonkiem Radosławem świętuje pierwszą rocznicę ślubu. Sesja utrzymana jest w estetyce wczesny Bokassa, późny Janusz i Grażyna. Z reakcji czytelników czuć, że będzie to kariera krótka, ale za to śmieszna.

• Podczas Opola 2017 wystąpiły zespoły Omen i NaVi. Jeden ma 350, a drugi 1175 fanów na Facebooku. Okazało się, że ich muzycy są szefami państwowej spółki i fundacji Skarbu Państwa. PiS obiecywało słuchać Polaków. Tych ewidentnie nikt wcześniej nie posłuchał.

• W programie Joanny Wrześniewskiej-Sieger pt. „Pod Pressją” w Polsat News pojawią się Krzysztof Skiba i Michał Ogórek. Panowie mają przygotowywać satyryczny przegląd prasy. Trudne zadanie przed Michałem. Przywrócić nazwisku Ogórek właściwy odcień.

• Kanał History rozpoczął zdjęcia do serialu komediowego pt. „Ostatni wiking”. Fabuła osadzona będzie w X w. w pogańsko-chrześcijańsko-nordyckiej Polsce. Wystąpi m.in. Kazik Staszewski. Coś nas łączy z wikingami. Nasze wyjazdy też mają charakter łupieżczo-handlowy.

• Performer Rafał Betlejewski zaprosił Lecha Wałęsę do swojego nowego projektu internetowego. Niedawno Rafał próbował rozwiesić nad ulicą Tamka transparent „Witamy uchodźców”. Interweniowała policja. Powitanie Wałęsy może się skończyć podobnie.

• Wkrótce kolejna edycja „Agenta” w TVN. Swój udział w programie, w którym ktoś bruździ innym, potwierdzili Filip Chajzer, Patrycja Kazadi, Ilona Ostrowska i Mariusz Czerkawski. Ja bym zaprosił Tomasza Piątka. On ma ostatnio w tej materii największe doświadczenie.

• Sensacyjne wyznanie córki Jacka Kaczmarskiego na temat ojca. Patrycja Volny wyznała, że legendarny bard był nieliczącym się ze zdaniem innych narcyzem, który miał kłopoty z alkoholem i agresją. Trudno. Pomimo wszystko ciągle wolę słuchać Jacka niż jego córki.

• Ukazała się książka Pauliny Młynarskiej zatytułowana „Rebel”. Mam kłopot z Pauliną. Odnoszę wrażenie, że przez większość swego życia nie bardzo wiedziała, co ze sobą zrobić, więc pozostałą resztę przeznaczyła na doradzanie innym, co powinni zrobić ze swoim.

• Największy telewizyjny celebryta Jacek Kurski zaliczył wypadek samochodowy. Mało tego, jego służbowa limuzyna akurat wiozła go z festiwalu w Opolu, gdzie też zderzył się z rzeczywistością.

• Kayah poprowadzi swą autorską audycję w Meloradio. W programie „Tu i teraz” artystka opowie, co ją inspiruje w życiu zawodowym oraz codziennym. Pojawią się też goście. Dobry pomysł. Jak mi nie będzie szło z dziennikarstwem, to zacznę śpiewać.

• Drugi sezon porannego programu TVP1 pt. „Dzień dobry Polsko” ogląda 88 tys. widzów. To o 49 tys. widzów mniej niż w przypadku sezonu pierwszego. Już teraz wiem, dlaczego podczas ostatniej kolizji Jacek Kurski skrył się w lesie. Podążył tam, gdzie jego oglądalność.

• Odbyło się Opole. Jako rozrywkowa przystawka medium, które kaleczy i okłamuje Polaków, wystąpili Maryla Rodowicz, Kasia Cerekwicka, Iza Trojanowska, zespół Pectus, Feel czy Kombi. Niektórzy mieli gorzej. Beyoncé na przykład zagrała dla Kaddafiego.

Polityka 39.2017 (3129) z dnia 26.09.2017; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Krótkoterminowi turyści wysiedlają mieszkańców miast

Krótkoterminowy turysta już wysiedlił mieszkańców krakowskiej starówki. Teraz masowo rezerwuje Warszawę.

Edyta Gietka
29.08.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną