33. Warszawski Festiwal Filmowy

Pełne zanurzenie
Trzy polskie filmy, obok 12 zagranicznych produkcji, znalazły się w najważniejszym Konkursie Międzynarodowym Warszawskiego Festiwalu Filmowego.
Alicia Vikander i James McAvoy w filmie Wima Wendersa
materiały prasowe

Alicia Vikander i James McAvoy w filmie Wima Wendersa

Trzy polskie filmy, obok 12 zagranicznych produkcji, znalazły się w najważniejszym Konkursie Międzynarodowym Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Jest dramat Urszuli Antoniak „Pomiędzy słowami” badający kryzys tożsamości polskiego imigranta, młodego berlińskiego prawnika, który po raz pierwszy spotka swojego ojca. Thriller „Czuwaj” Roberta Glińskiego to znów wyraźny powrót na polskie podwórko – Gliński zajął się sprawą morderstwa na obozie harcerskim. Konfrontuje ze sobą dwie grupy polskiej młodzieży o bardzo różnych doświadczeniach życiowych. W Konkursie Międzynarodowym startuje także nowy projekt Andrzeja Jakimowskiego „Pewnego razu w listopadzie”, o którym reżyser mówił w rozmowie z POLITYKĄ: „Sprawa rosnących w siłę organizacji faszystowskich nie jest tematem filmu. Musieliśmy ten wątek umieścić na drugim planie, bo przysłoniłby coś znacznie ważniejszego”.

33. Warszawski Festiwal Filmowy, 13–22 października

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj