Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kultura

Pełne zanurzenie

33. Warszawski Festiwal Filmowy

Alicia Vikander i James McAvoy w filmie Wima Wendersa Alicia Vikander i James McAvoy w filmie Wima Wendersa materiały prasowe
Trzy polskie filmy, obok 12 zagranicznych produkcji, znalazły się w najważniejszym Konkursie Międzynarodowym Warszawskiego Festiwalu Filmowego.

Trzy polskie filmy, obok 12 zagranicznych produkcji, znalazły się w najważniejszym Konkursie Międzynarodowym Warszawskiego Festiwalu Filmowego. Jest dramat Urszuli Antoniak „Pomiędzy słowami” badający kryzys tożsamości polskiego imigranta, młodego berlińskiego prawnika, który po raz pierwszy spotka swojego ojca. Thriller „Czuwaj” Roberta Glińskiego to znów wyraźny powrót na polskie podwórko – Gliński zajął się sprawą morderstwa na obozie harcerskim. Konfrontuje ze sobą dwie grupy polskiej młodzieży o bardzo różnych doświadczeniach życiowych. W Konkursie Międzynarodowym startuje także nowy projekt Andrzeja Jakimowskiego „Pewnego razu w listopadzie”, o którym reżyser mówił w rozmowie z POLITYKĄ: „Sprawa rosnących w siłę organizacji faszystowskich nie jest tematem filmu. Musieliśmy ten wątek umieścić na drugim planie, bo przysłoniłby coś znacznie ważniejszego”.

33. Warszawski Festiwal Filmowy, 13–22 października

Polityka 41.2017 (3131) z dnia 10.10.2017; Afisz. Premiery; s. 81
Oryginalny tytuł tekstu: "Pełne zanurzenie"
Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >