Kultura

Niepokój Conrada

Festiwal Conrada

materiały prasowe
W programie krakowskiego festiwalu literackiego znajdziemy spotkania z pisarzami, debaty, koncerty, pokazy filmów, spektakle teatralne, lekcje czytania i wręczenie Nagrody Conrada.

Hasłem dziewiątej edycji Festiwalu Conrada jest „Niepokój” odnoszący się do tytułu tomu patrona imprezy „Tales of Unrest”. „Przekład tego tytułu – pisze dyrektor artystyczny festiwalu Michał Paweł Markowski – na »Opowieści niepokojące« nie jest zadowalający. Są to raczej doniesienia z krainy niepokoju, które nie tyle są niepokojące, co niepokój próbują diagnozować, opowiedzieć, przybliżyć, zinterpretować, zorientować nas w narastającym chaosie informacyjnym. Podobnie i my: chcemy rozmawiać o współczesnych niepokojach na świecie, o niespokojnych ruchach jednostek i zbiorowości, o gwałtownych emocjach domagających się rozładowania i lękach dotyczących niejasnej przyszłości, która, jak sto lat temu, w czasach Conrada, zaczyna już roztaczać swój czarny cień nad nami”.

Szczegóły:www.conradfestival.pl

Festiwal Conrada, 23–29 października, Kraków

Polityka 42.2017 (3132) z dnia 17.10.2017; Afisz. Premiery; s. 72
Oryginalny tytuł tekstu: "Niepokój Conrada"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019