Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Bal charytatywny „Cała Polska czyta dzieciom”

W środku: Irena Koźmińska, prezes fundacji ABCXXI — Cała Polska czyta dzieciom, podczas inauguracji balu W środku: Irena Koźmińska, prezes fundacji ABCXXI — Cała Polska czyta dzieciom, podczas inauguracji balu materiały prasowe

W sobotę 21 października w Centrum Olimpijskim w Warszawie, pod honorowym patronatem Polskiego Komitetu Olimpijskiego, odbył się jubileuszowy bal charytatywny zorganizowany przez Fundację ABCXXI – Cała Polska czyta dzieciom. Założona w 1998 r. przez Irenę Koźmińską Fundacja prowadzi działalność na rzecz zdrowia psychicznego, umysłowego i moralnego dzieci i młodzieży oraz mądrego wychowania. Bal był zwieńczeniem rocznych obchodów 15-lecia kampanii czytania. Pojawiło się na nim wiele znanych osób wspierających działalność Fundacji, m.in. aktorzy Janusz Gajos, Edyta Jungowska, Małgorzata Kożuchowska, Teresa Lipowska, Magdalena Zawadzka, autor tekstów Jacek Cygan, a także trzykrotny rajdowy mistrz Europy Kajetan Kajetanowicz. Galę poprowadzili Anna Czartoryska-Niemczycka i Maciej Orłoś. W trakcie balu odbyła się aukcja na rzecz Fundacji. Wystawiono 16 przedmiotów i zaproszeń na imprezy kulturalne i turystyczne, w tym zaproszenie dla czterech osób na galę 25-lecia Paszportów POLITYKI (zlicytowane za 1,6 tys. zł) oraz ekskluzywne zwiedzanie Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN z niezwykłym przewodnikiem Marianem Turskim, współtwórcą i przewodniczącym Rady Muzeum, szefem działu historii POLITYKI (za 4 tys. zł!).

POLITYKA we współpracy z Fundacją jest wydawcą kolekcji 15 książek dla dzieci, które dotychczas ukazywały się wraz z naszym tygodnikiem, a teraz będą też dostępne w osobnych pakietach.

Polityka 43.2017 (3133) z dnia 24.10.2017; Do i od redakcji; s. 89
Reklama