Mea pulpa
Serial „Na dobre i na złe” świętował swoje 18. urodziny. Gratulujemy.

• Wielki sukces Beaty Szydło. Znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet świata, pokonując nawet Beyoncé. Coś je łączy. W utworze „Listen” Beyoncé śpiewała: „Nie wiem, gdzie jest moje miejsce”. Pani Beata ma podobnie.

• Jest już książka dla dzieci o naszym bramkarzu Wojtku Szczęsnym. Też uważam, że należy dzieciom tłumaczyć, jak zarobić 5 mln euro w rok. Bo większość ich rodziców osiągnęła stabilizację finansową. Od lat biedują.

• Stacja Active Family rozpoczęła emisję programu „Psia kość” poświęconego gotowaniu dla psów. Prowadzi go behawiorystka Marta Baj. Jak mówi słynne koreańskie przysłowie: Psy warczą, aportują, a u nas skwierczą.

• Youtuber Tomasz „Gimper” Działowy wystartował z nowym talk-show zatytułowanym „Lekko nie będzie”. Nareszcie prowadzący z temperamentem. Jego konkurent z „20 m2” zobaczy wreszcie, jak nie zasypiać przy zadawaniu pytań.

• Dobra wiadomość dla jeszcze lepszej dobrej zmiany. W październiku TVP Info wyprzedziło w oglądalności TVN24. Gratulujemy. Od 1917 r. październik tradycyjnie kojarzy mi się z gwałtownymi zmianami.

• Serial „Korona królów”, który miał być flagową produkcją TVP1 w 2017 r., został przesunięty na bliżej nieokreśloną przyszłość. Trudno. Tak to już bywa z ekipami, których jedynym pomysłem na przyszłość jest przeszłość.

• Sukces Kamila Durczoka. Założony przez niego serwis Silesion.pl osiągnął rentowność. Dziennikarz ewidentnie ma nosa do nowości. Pod wieloma względami wyprzedził nawet Harveya Weinsteina czy Kevina Spacey’ego.

• Serial „Na dobre i na złe” świętował swoje 18. urodziny. Gratulujemy. Podczas 3489 dni zdjęciowych sformułowanie „będzie dobrze” pada ponad 1350 razy. Ani razu nie padło sformułowanie „pieniądze albo zdrowie”.

• Z Trójki odeszli Artur Andrus i Robert Kantereit. Decyzja była efektem ultimatum władz – albo radio, albo TVN24. Podobno przeciętny kot myśli, że to my mieszkamy u niego, a nie on u nas. Dobra zmiana ma podobnie.

Tomasz Zimoch oraz Krzysztof Jankowski zostali komentatorami programu Discovery Channel „Ninja Warrior”. Zwykli ludzie zmierzą się w nim w konkurencjach sprawnościowych. Pierwszą będzie próba obejrzenia tego w całości.

• Jest scenariusz kontynuacji kultowej komedii „Kogel-mogel 3”. Autorką jest Ilona Łepkowska, która odpowiada też za „Koronę królów” o Kazimierzu Wielkim. On zastał Polskę drewnianą, a teraz tę tradycję kontynuują scenarzyści.

Dariusz Krupa zarzucił Edycie Górniak sfałszowanie jego podpisu na wniosku wizowym i bezprawne wywiezienie syna do USA. Coraz bardziej podoba mi się ta familia. Portfolio obyczajowe ewidentnie wygrywa z artystycznym.

• W geście solidarności z kolegami z Trójki odszedł też Wojciech Zimiński. „Moja wytrzymałość na świństwo się skończyła” – rzekł. Czasami najtrudniejsza część pracy to bycie miłym dla głupich ludzi. Witamy po drugiej stronie.

• Temat molestowania jest trudny i delikatny, co nie przeszkadza niektórym wykorzystać go do promocji. Michał Wiśniewski na łamach brukowca wyznał, że był molestowany. W akcie odwetu nagrał 9 płyt z Ich Troje.

• Mecze polskiej reprezentacji piłkarskiej wróciły do TVP. Niestety, komentującymi zostali Dariusz Szpakowski i Jacek Laskowski. Jeśli bezbarwność komentatorska byłaby wieżowcem, to oni mieliby taras na dachu.

• W Food Network ruszył program Roberta Makłowicza. Jak sam mówi: „jest to nie tylko program o gotowaniu, ale również o historii i kulturze”. W przeciwieństwie do Magdy Gessler, która robi program o gotowaniu, historii i braku kultury.

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną