Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Serial „Na dobre i na złe” świętował swoje 18. urodziny. Gratulujemy.

• Wielki sukces Beaty Szydło. Znalazła się na liście 100 najbardziej wpływowych kobiet świata, pokonując nawet Beyoncé. Coś je łączy. W utworze „Listen” Beyoncé śpiewała: „Nie wiem, gdzie jest moje miejsce”. Pani Beata ma podobnie.

• Jest już książka dla dzieci o naszym bramkarzu Wojtku Szczęsnym. Też uważam, że należy dzieciom tłumaczyć, jak zarobić 5 mln euro w rok. Bo większość ich rodziców osiągnęła stabilizację finansową. Od lat biedują.

• Stacja Active Family rozpoczęła emisję programu „Psia kość” poświęconego gotowaniu dla psów. Prowadzi go behawiorystka Marta Baj. Jak mówi słynne koreańskie przysłowie: Psy warczą, aportują, a u nas skwierczą.

• Youtuber Tomasz „Gimper” Działowy wystartował z nowym talk-show zatytułowanym „Lekko nie będzie”. Nareszcie prowadzący z temperamentem. Jego konkurent z „20 m2” zobaczy wreszcie, jak nie zasypiać przy zadawaniu pytań.

• Dobra wiadomość dla jeszcze lepszej dobrej zmiany. W październiku TVP Info wyprzedziło w oglądalności TVN24. Gratulujemy. Od 1917 r. październik tradycyjnie kojarzy mi się z gwałtownymi zmianami.

• Serial „Korona królów”, który miał być flagową produkcją TVP1 w 2017 r., został przesunięty na bliżej nieokreśloną przyszłość. Trudno. Tak to już bywa z ekipami, których jedynym pomysłem na przyszłość jest przeszłość.

• Sukces Kamila Durczoka. Założony przez niego serwis Silesion.pl osiągnął rentowność. Dziennikarz ewidentnie ma nosa do nowości. Pod wieloma względami wyprzedził nawet Harveya Weinsteina czy Kevina Spacey’ego.

• Serial „Na dobre i na złe” świętował swoje 18. urodziny. Gratulujemy. Podczas 3489 dni zdjęciowych sformułowanie „będzie dobrze” pada ponad 1350 razy. Ani razu nie padło sformułowanie „pieniądze albo zdrowie”.

• Z Trójki odeszli Artur Andrus i Robert Kantereit. Decyzja była efektem ultimatum władz – albo radio, albo TVN24. Podobno przeciętny kot myśli, że to my mieszkamy u niego, a nie on u nas. Dobra zmiana ma podobnie.

Tomasz Zimoch oraz Krzysztof Jankowski zostali komentatorami programu Discovery Channel „Ninja Warrior”. Zwykli ludzie zmierzą się w nim w konkurencjach sprawnościowych. Pierwszą będzie próba obejrzenia tego w całości.

• Jest scenariusz kontynuacji kultowej komedii „Kogel-mogel 3”. Autorką jest Ilona Łepkowska, która odpowiada też za „Koronę królów” o Kazimierzu Wielkim. On zastał Polskę drewnianą, a teraz tę tradycję kontynuują scenarzyści.

Dariusz Krupa zarzucił Edycie Górniak sfałszowanie jego podpisu na wniosku wizowym i bezprawne wywiezienie syna do USA. Coraz bardziej podoba mi się ta familia. Portfolio obyczajowe ewidentnie wygrywa z artystycznym.

• W geście solidarności z kolegami z Trójki odszedł też Wojciech Zimiński. „Moja wytrzymałość na świństwo się skończyła” – rzekł. Czasami najtrudniejsza część pracy to bycie miłym dla głupich ludzi. Witamy po drugiej stronie.

• Temat molestowania jest trudny i delikatny, co nie przeszkadza niektórym wykorzystać go do promocji. Michał Wiśniewski na łamach brukowca wyznał, że był molestowany. W akcie odwetu nagrał 9 płyt z Ich Troje.

• Mecze polskiej reprezentacji piłkarskiej wróciły do TVP. Niestety, komentującymi zostali Dariusz Szpakowski i Jacek Laskowski. Jeśli bezbarwność komentatorska byłaby wieżowcem, to oni mieliby taras na dachu.

• W Food Network ruszył program Roberta Makłowicza. Jak sam mówi: „jest to nie tylko program o gotowaniu, ale również o historii i kulturze”. W przeciwieństwie do Magdy Gessler, która robi program o gotowaniu, historii i braku kultury.

Polityka 46.2017 (3136) z dnia 14.11.2017; Kultura; s. 92
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Spacerek pod lufą. Jak zwykli Polacy polują na myśliwych

Czy sprzeciw zwykłych obywateli może położyć kres polowaniom na zwierzęta? Sezon łowiecki właśnie się rozkręca.

Przemysław Ziemacki
03.10.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną