Kultura

Mea pulpa

Proces dilera gwiazd Cezarego P. rozpala media. Pojawiło się pierwsze znane nazwisko jego klienta.

• Narodowym tematem ostatnich dni był nowy kolor włosów Roberta Lewandowskiego. RL9 został bowiem blondynem. Spekulacjom nie było końca. Mnie to nie dziwi. Od dawna dziennikarze, opisując grę kadry, mocno koloryzowali. No i mamy efekty.

Borys Szyc przyznał się do blisko 15-letniego uzależnienia od alkoholu. Musiałem pić, żeby dalej funkcjonować – wyznał. Czyli najlepsze swoje role zagrał po alkoholu. Wynika z tego, że z talentem można zajść daleko, ale z alkoholem i talentem można zajść, dokąd się chce.

Artur Orzech to kolejny dziennikarz, który odchodzi z radiowej Trójki. Trzeba mieć kręgosłup – oznajmił. W ciągu minionych dwóch lat ze stacji odeszło blisko 30 dziennikarzy. Ja odszedłem już w 1993 r. To się nazywa intuicja.

• Przygodowy reality show Polsatu pt. „Wyspa przetrwania” niestety nie porwał widowni. Średnio milion widzów śledziło, jak uczestnicy podzieleni na dwa plemiona próbują się nawzajem eliminować. Ludzie są znudzeni. W Polsce mają to na co dzień.

Karolina Korwin-Piotrowska rusza z nowym projektem w TVN Style. Dziennikarka przyjrzy się zjawiskom i fenomenom show-biznesu w programie pt. „Sława”. Pierwszym gościem będzie Michał Piróg. Człowiek, który temat sławy zna doskonale. Ze słyszenia.

• Aktorka wyklęta Dominika Figurska otworzyła serwis parentingowy Dzieckoifigura.pl. Co ciekawe, jako fachowcy wypowiadają się tam państwo Terlikowscy. Chyba zaczynam rozumieć nazwę. O jakie dzieciątko chodzi i jakiej matki figurę.

Bogusław Linda wystąpił w Kampanii Przeciw Homofobii: Ramię w ramię po równość. Miłość nie krzywdzi – apeluje aktor. Już w „Psach” mawiał w tym samym duchu: Ktoś się rodzi księdzem, ktoś kurwą, a ktoś inny złodziejem. I ma to dobre strony, bo się można poznać.

Marek Niedźwiecki zniknął z programu TVN24 „Pamięć absolutna”, bo podobno nie dostał na swoją tam obecność zgody od szefa Trójki Wiktora Świetlika. Szefowi Trójki chciałbym złożyć propozycję. Ucieknijmy gdzieś na koniec świata. Tylko ty i nikt poza tobą.

Edyta Górniak świętowała w minionym tygodniu swe 45. urodziny. Gratuluję. Mick Jagger wyznał kiedyś, że każdy nagrany przebój odmładza go o jeden rok. Idąc tym kluczem, Edyta ma zatem dziś zaledwie 43.

Marta Kaczyńska wypowiedziała się krytycznie o seksualnej kampanii edukacyjnej zainspirowanej przez Anję Rubik. Najbardziej rozbawiło mnie nawoływanie do stałości w uczuciach. To tak, jakby doradzała: Chcesz, aby latała za tobą kobieta? Wyrwij jej torebkę.

• Proces dilera gwiazd Cezarego P. rozpala media. Pojawiło się pierwsze znane nazwisko jego klienta. To aktorka znana z „Na Wspólnej” i „Ojca Mateusza”. I tu zaczynam ją rozumieć. Praca w serialu, w którym wszyscy zostaną wymordowani, niesie ze sobą pewne napięcie.

Jan Englert przemówił. Jesteśmy utalentowanym narodem z tego względu, że mamy najbardziej wymieszane DNA w Europie. Od wikingów, przez Mongołów, po Żydów. Niestety, taka wypowiedź w ojczyźnie, która ma być albo biała, albo pusta, może trafić w pustkę.

• Opublikowano ranking najatrakcyjniejszych reklamowo sportowców. Wygrał Kuba Błaszczykowski, dalej znaleźli się Krzysztof Hołowczyc i Marcin Gortat. Dziwi brak RL9. Jak widać do takich rankingów należy podchodzić jak do publicznej toalety. Z pewną taką nieufnością.

• Mamy laureatkę pierwszej edycji programu „Supermodelka Plus Size” w Polsacie. Wygrała porównywana do Moniki Bellucci 24-letnia Joanna Cesarz. Studiuje psychologię, pochodzi z Łodzi i uwielbia jeść. Czyli pani w typie: „Dieta? Owszem, coś czytałam, ale nigdy nie jadłam”.

• Aktor Kacper Kuszewski wygrał kolejną edycję programu„Twoja twarz brzmi znajomo”. Co ważne, wygraną 100 tys. zł laureat przekazał na Centrum Praw Kobiet. Okazuje się, że publiczne przebieranie się za kobiety przynosi czasem zaskakujące rezultaty.

Polityka 47.2017 (3137) z dnia 21.11.2017; Kultura; s. 96
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną