Kultura

Mea pulpa

Dorota R. została zatrzymana przez policję. To trochę jak w dowcipie

Paweł Deląg zapuścił wąsy.

• TVP1 szykuje nowy serial „Leśniczówka”. Dwójka bohaterów, Jolanta Fraszyńska i Marek Bukowski, przeprowadza się z miasta do leśniczówki. Prace mają ruszyć jak najszybciej z uwagi na obawy, że minister Szyszko może całkowicie zlikwidować scenografię.

• W minionym tygodniu dowiedzieliśmy się, że komornik wszedł na konto Zbigniewa Zamachowskiego i zajął ponad 4 tys., które aktor podobno był winien swojej żonie na poczet alimentów. I to ostatnio właściwie wszystko na temat jego kariery.

• W programie Polsatu „Nasz nowy dom” ekipa fachowców pod okiem Katarzyny Dowbor wyremontowała zniszczony dom ubogiej rodziny ze Szczytna. Do współpracy dołączyli się sąsiedzi, niszcząc elewację. Jak widać, bili się z myślami i przegrali.

Dorota R. została zatrzymana przez policję. Prokuratura postawiła jej zarzuty używania groźby i przemocy wobec byłego narzeczonego Emila H. To trochę jak w dowcipie. Śmiałem się z dziadkiem do utraty tchu. Dziadek wygrał.

• To może być zmiana symboliczna. Licząca 180 m ulica Staszewskiego, czyli Taty Kazika, w Pabianicach może zostać zdekomunizowana. Co ciekawe, dwa lata temu to radni PiS nadali jej tę nazwę. I dlatego dziś nazywamy to dekomunizacją.

Paweł Deląg zapuścił wąsy. Doskonały wybór. Franciszek Starowieyski powiedział mi kiedyś: Jak ktoś jest zdolny, to wąsami nie musi przykrywać płaskostopia.

Andrzej Piaseczny wzburzył środowiska LGBT wyznaniem, że gdy wszyscy wymachujemy różnymi flagami i dumnie organizujemy uliczne parady, on jest dumny, że wierzy w Boga. Generalnie jestem za legalizacją grzechów lekkich. Z wyjątkiem głupoty.

• Trwa konflikt trenerki Ewy Chodakowskiej z Mariolą Bojarską-Ferenc. Jedna zarzuca drugiej, że się nie zna, a druga pierwszej, że jej bruździ. Babcia kiedyś mnie ostrzegała, że jak nie będę się uczył, to wpadnę w fatalne towarzystwo. Miała rację.

• Już wiadomo, kto poprowadzi nowy show TVN pod hipnotycznym tytułem „Hipnoza”. Będzie to Filip Chajzer. Gratulacje. Znając skuteczność tej familii, po zakończeniu programu wszyscy uczestnicy przejdą na Vizir.

• Jest decyzja, na którą czekali wszyscy Polacy. Polsat w Wigilię pokaże komedię „Kevin sam w Nowym Jorku”. Jeśli Kevin w Polsacie jest najlepszym dowodem, że są święta, to brak depilacji jest najlepszym środkiem antykoncepcyjnym.

• Polsat przejął od TVP Rozrywka talent show „Gwiazdy Rocka”. Wyłonieni w castingach aspirujący wokaliści i zespoły pod okiem jurorów przygotują oryginalny utwór rockowy. Pomysł na poziomie misia koali. Autor zasypiał, jak wymyślał.

• Firma bukmacherska Superbet rozpocznie działalność w Polsce. Twarzą marki został Jerzy Dudek. Superbet został założony w Rumunii. Dla Jurka po Liverpoolu i Realu Madryt to powrót do wielkiej gry. Tam głównie siedział, a teraz może postawić.

• Trzeci sezon kulinarnego show „Bake Off – Ale ciacho!” w TVP2 oglądało średnio 1,3 mln widzów, co dało widowisku o wypiekaniu trzecie miejsce na rynku. W przeciwieństwie do wyników liczę, że wszystkim, którzy dziś odpowiadają za TVP, w przyszłości nic się nie upiecze.

Agustin Equrrola wyreżyserował spektakl taneczny „Boxality”. W założeniu ma być to widowisko o cierpieniu, inspirowane produkcjami off-Broadway. Muzykę skomponował Andrzej Smolik. Niestety autor nie sprecyzował, kto cierpi. Twórcy czy widownia.

• Minister Anna Zalewska odpowiedziała Anji Rubik. Wyznała, że owszem, nie zna kampanii edukacyjnej Anji, ale chętnie ją zaprosi do wspólnego czytania podręcznika do wychowania w rodzinie. Jak to się mówi – lepszy wróbel w garści niż łabędź w Toruniu.

• Projekt Biblia Audio zakończony. Po trzech latach pracy i 480 nagranych głosach powstało 113 godzin materiału. Chętnie posłucham, jak Małgorzata Kożuchowska czyta List do Koryntian, w którym powiada się, że nie wypada kobiecie przemawiać publicznie.

Polityka 48.2017 (3138) z dnia 28.11.2017; Kultura; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Mea pulpa"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Los bezpłodnych katolików: niech Bóg decyduje

Wierzą w Boga, dlatego nie decydują się na potępiane przez Kościół in vitro i inseminację. Niepłodni po katolicku.

Elżbieta Turlej
24.01.2013
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną