Kultura

Nie schodzić?

XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych

materiały prasowe
Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Niebezpiecznie jest schodzić ze sceny”, prezentowane przedstawienia (i dyskusje) dotyczyć będą statusu artysty dzisiaj, jego wolności i odpowiedzialności, ceny, jaką płaci za poglądy.

Tegoroczna edycja odbywa się pod hasłem „Niebezpiecznie jest schodzić ze sceny”, prezentowane przedstawienia (i dyskusje) dotyczyć będą statusu artysty dzisiaj, jego wolności i odpowiedzialności, ceny, jaką płaci za poglądy. Pierwsze skojarzenie to oczywiście „Klątwa” – najgłośniejszy polski spektakl ostatnich lat, przedmiot ataków ze strony Kościoła i pisowskiego aparatu państwowego, który wszystkie te zagadnienia skupia jak w soczewce. Spektaklu Olivera Frljicia w programie jednak nie ma, jest za to „Mefisto” w reż. Agnieszki Błońskiej, także z warszawskiego Powszechnego, opowiadający o reakcjach na „Klątwę” i dylematach artystów. 

Szczegóły:powszechny.pl/pl/festiwal

XXIV Międzynarodowy Festiwal Sztuk Przyjemnych i Nieprzyjemnych, Łódź, 5–29 marca

Polityka 9.2018 (3150) z dnia 27.02.2018; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Nie schodzić?"

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020