Kto powinien, a kto dostanie w tym roku statuetkę Oscara

Komu Oscary (i po co)
90. edycja Oscarów będzie inna niż poprzednie – to można z góry przewidzieć. Ale jak zwykle, próbujemy też wytypować zwycięzców najważniejszych kategorii.
Frances McDormand, nominowana w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa, w „Trzech billboardach za Ebbing, Missouri”.
materiały prasowe

Frances McDormand, nominowana w kategorii najlepsza aktorka pierwszoplanowa, w „Trzech billboardach za Ebbing, Missouri”.

Jubileuszową galę wręczenia Oscarów, którą jak przed rokiem poprowadzi showman Jimmy Kimmel, zaplanowano dopiero na 4 marca. Z tygodniowym opóźnieniem ze względu na ceremonię zakończenia igrzysk w Pjongczangu. Nominacje przyjęto z dużą ulgą, bo triumfowała różnorodność. Szansę na statuetkę ma m.in. czterech afroamerykańskich aktorów, meksykański reżyser Guillermo del Toro i Latynosi. Po raz pierwszy w historii nominowano też czarnoskórą scenarzystkę: Dee Rees („Mudbound”), a także afroamerykańską autorkę zdjęć: Rachel Morrison (też „Mudbound”).

Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów z POLITYKI oraz wydań specjalnych otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj