Kultura

Mea pulpa

Aktor Maciej Musiał wystąpił w reklamie Konta dla Młodych z aplikacją mobilną w PKO BP.

• W karierze Edyty Górniak zastój. Artystka wyznała, że wiele lat temu mogła być ofiarą molestowania przez Prince’a, ale nie była, bo się z nim nie spotkała. Szok. Jak widać, życie Edyty składa się w 10 proc. z tego, co się wydarzyło i w 90 proc. z tego, co się nie wydarzyło.

Beata Kozidrak wraz z byłym małżonkiem sprzedają swój dom pod Lublinem. Posiadłość ma powierzchnię 800 m kw., a cena wynosi 7 mln zł. W tym domu powstała większość tekstów grupy Bajm. Wszystko wskazuje na to, że musi być nawiedzony.

DJ Adamus, zwolniony z wszystkich programów TV, w których pracował, dał ogłoszenie, że szuka pracy. Wizjoner polskiej muzyki, najbardziej ekskluzywny DJ – pisze. Najwyraźniej, podążając za głosem miłości własnej nie wziął ze sobą mózgu.

Mateusz Król, odtwórca roli Kazimierza Wielkiego w serialu „Korona Królów”, odniósł się do krytyki. Aktor wyznał, że nie wiedział, co gra i w jakiej konwencji. W przypadku władcy, który zastał Polskę drewnianą, drewniane aktorstwo jest rodzajem hołdu.

Wiktor Zborowski publicznie odzywa się rzadko, ale za to celnie. Tym razem odniósł się do słów premiera, że w 1968 r. nie było Polski, co go zmartwiło, bo on grał wtedy mecz z Izraelem. Teraz już wiem, dlaczego premier studiował historię. Miał mniej do czytania.

• W TVP1 wraca piąty sezon magazynu pop-naukowego „Sonda 2”. Program był już emitowany o każdej porze, każdego dnia tygodnia. Jeśli na komisji reprywatyzacyjnej padają słowa o rzucaniu klątwy, to jasno widać, że na coś takiego nie ma dobrej pory.

Edward Hulewicz, demon lat 60., odebrał z rąk Andrzeja Dudy medal za wybitne zasługi dla rozwoju polskiej kultury. Hulewicz nie krył zaskoczenia tym faktem. Ja sam pamiętam go z repertuaru, który powodował, że nawet bezdomni uciekali do domów.

• Były europoseł PiS Marek Migalski obwieścił światu swą o 27 lat młodszą dziewczynę Kasię. Jesteśmy razem od pół roku – prawił w brukowcu. Gratuluję. Media węszą skandal. 91-letni Hugh Hefner miał 31-letnią dziewczynę. Wniosek? Warto długo żyć.

• W Polsacie rusza program „SuperPies”, w którym behawiorystka zwierzęca Aneta Awtoniuk pokaże, jak wychować psa. Ja bym do współpracy zaprosił Patryka Vegę. On się tak angażuje w tworzenie scenariuszy, że od samego pisania ma rany postrzałowe.

• Legenda telewizji Włodzimierz Szaranowicz poinformował, że aktualne igrzyska w Pjongczangu to ostatnie, które będzie komentował. Szkoda. Podobno kłopoty w TVP zaczęły się od momentu, gdy krzyczał do Małysza: Adaś, przeleć ich wszystkich!

Magda Cielecka kończy 46 lat. Gratulacje! Z tej okazji aktorka wrzuciła na Facebooka zdjęcie bez makijażu, retuszu i filtrów. Taka jestem, trochę już przeżyłam – napisała. Cielecka nie używa botoksu, liftingu ani tatuaży. Bo jaki jest sens poprawiać ferrari?

• Aktor Maciej Musiał wystąpił w reklamie Konta dla Młodych z aplikacją mobilną w PKO BP. Arcyprzewrotność produkcji bazuje na użyciu słowa „musiał”. Znakomite i odkrywcze. Czasami w duecie smartfona i człowieka tylko ten pierwszy okazuje się smart.

• W soboty TVP1 zaprezentuje cykliczny program dokumentalny pt. „Orły Nawałki”, w którym przybliżone zostaną sylwetki członków polskiej reprezentacji. Dobry pomysł. Zdaniem wielu to najlepsza nasza kadra od 1982 r. Wtedy też był stan wojenny.

• Rusza pismo dla mężczyzn „L’Officiel Hommes Polska”. Autorką wywiadów z wpływowymi mężczyznami będzie Małgorzata Domagalik. Magazyn będzie półrocznikiem. Co znaczy, że pomiędzy wywiadem a drukiem on już może nie będzie premierem.

Robert Lewandowski rozstał się ze swoim menedżerem Cezarym Kucharskim i rozpoczął współpracę z Pinim Zahavim. Celem – gra w Realu Madryt. Pini jest Izraelczykiem. Najlepiej grający głową poseł, Stanisław Pięta, prawdopodobnie zaraz odgwiżdże faul.

Katarzyna Warnke nie daje się zatrzymać. Aktorka wystąpiła ostatnio w całkiem nowej roli na pokazie mody niejakiego Zienia. Jako muza projektanta wystąpiła całkowicie nago. Znając język tej branży, potwierdziła plotki o jego fatalnej kondycji finansowej.

Polityka 9.2018 (3150) z dnia 27.02.2018; Kultura; s. 82
Reklama

Czytaj także

Nauka

Skąd dramatyczne wahania liczby infekcji covid-19?

Czym tłumaczyć gwałtowny spadek raportowanych zakażeń koronawirusem? Rozmawiamy z dr. Franciszkiem Rakowskim z ICM, który modeluje przebieg pandemii od samego jej początku.

Karol Jałochowski
26.11.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną