Kultura

Mea pulpa

Mea pulpa

Człowiek orkiestra, czyli Karol Strasburger, ma nową partnerkę.

• Szok. Tragedia. Niedowierzanie. Małżeństwo uważane w niektórych kręgach za święte – Małgorzata i Tomasz Terlikowscy rozstali się… Nie potrafię o tym pisać spokojnie. Dokończę za chwilę…

• Kolejna wiadomość też z trudem mieści się w głowie. Serial „M jak miłość” miał w ubiegłym tygodniu większą widownię niż mecz towarzyski Polska-Nigeria. O meczu dominuje opinia: Zły wynik, dobry mecz. Z serialem jest odwrotnie.

• Dobry czas u Odety Moro, kiedyś Figurskiej. Odeta skończyła 40 lat, jest w ciąży, a na dodatek została ambasadorem kosmetyków Matrix. Dopiero teraz widać, że nie pasuje już do byłego męża. Jego sukcesy brutto nie dogadują się z jej sukcesami netto.

• Ciągle nie mogę w to uwierzyć. Małgosia i Tomasz Terlikowscy. Rozstanie po tylu latach. Spróbuję opanować wzruszenie i spokojnie to opisać za chwilę…

Joanna Krupa zaręczyła się ze swym nowym wybrankiem Douglasem Nunesem. Pierścionek kosztował 2 mln dol., więc to musi być miłość. Planują ślub. Szkoda. Bycie w małżeństwie jest jak bycie w śpiączce. Niby żyjesz, ale dla świata jesteś stracony.

• Wszystko wskazuje na to, że Jarka Bieniuka, byłego partnera Ani Przybylskiej, wraz z dziećmi zobaczymy w reklamie sieci telefonicznej. Dobry ruch. Coś łączy samotnego mężczyznę z siecią komórkową. Może spokojnie porównać oferty przed wyborem.

• Nowy muzyczny show, prowadzony przez Sławomira „Big Music Quiz” w TVP2, po miesiącu emisji zostaje przeniesiony do TVP1. Z niedzieli na piątek o innej godzinie. Dla znawców tematu cytat klasyk: „Jezioro damy tutaj, a ten niech sobie stoi w zieleni”.

• Do TVN wraca program „Top Model”. To jest taki format, w którym uczestnicy w telewizji dowiadują się, że są ładni. A z tym trzeba uważać. Znam dziewczynę, która rzuciła antykoncepcję, bo jej wróż Maciej powiedział, że matką będzie za 5 lat.

• Rozdano Polskie Nagrody Filmowe Orły 2018. Najlepszym filmem została „Cicha noc”, a najlepszym serialem – „Wataha 2”. Tytuł najlepszego prowadzącego drugiego sortu utrzymał Maciej Stuhr. Prawica tradycyjnie o kilka punktów obniżyła jego rating polskości.

• Będzie serial TV „Kobiety mafii” na podstawie filmu Patryka Vegi. Tyle odcinków to trzeba mieć fantazję. Uwzględniając, że Vega, tworząc scenariusze, pisze na kartce papieru „kur… mać” i następnie to ekranizuje.

• Program Hanny Lis w Polsat Cafe ogląda średnio 26 tys. widzów. Widziałem kiedyś dziewczynę, która miała tatuaż – cytuję oryginał – „Lepiej żyć kródko ale intensywnie”. Jak widać nie martwiła się detalami. Czego i Hani życzę.

• Człowiek orkiestra, czyli Karol Strasburger, ma nową partnerkę. Jest nią młodsza od aktora o 38 lat Małgorzata Weremczuk, na co dzień jego menedżerka. Życzę powodzenia. Z doświadczenia jednak wiem, że związki są jak żarty. Albo kiepskie, albo nieudane.

• Kultowy serial „Rodzinka.pl”, w którym występują kultowi Małgorzata Kożuchowska, Tomek Karolak i kultowy Adam Zdrojewski, przegrywa z konkurencją. Seriale są trochę jak gry i kobiety. Najpierw jest ciekawie i miło, a potem się coś zawiesza.

Małgorzata i Tomasz Terlikowscy. To już koniec. Małżeństwo rozstało się z chrześcijańskim serwisem Małydziennik.pl. Szkoda. Czytelnik spędzał u nich średnio 4 minuty i 2 sekundy. To i tak sporo, jak na kontakt z ludźmi ziejącymi miłosierdziem.

• Drugi sezon serialu Telewizji Puls „Lombard. Życie pod zastaw” okazał się wielkim sukcesem. Widownia wzrosła o 609 tys. osób. Każdy odcinek pokazuje ludzi, którzy mają kłopoty. A nie ma przecież u nas milszego dźwięku dla ucha niż upadek bliźniego.

• Niewinne dziecko polskiej piosenki Natalia Szroeder związała się z niegrzecznym synem krajowego hip-hopu znanym jako Quebonafide. To zupełnie jak w tym patencie na podryw: Zbierasz puszki po piwie? Ja też nie. Zobacz, ile nas łączy.

Reklama

Czytaj także

Historia

Rozmowa z Davidem Martelo, uczestnikiem rewolucji goździków

O portugalskiej rewolucji goździków sprzed 45 lat opowiada jej uczestnik David Martelo.

Krzysztof Kubiak, Tadeusz Zawadzki
23.04.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną