„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Na kolejnej gali naszego sportu narodowego, czyli KSW, same niespodzianki. Pobito zarówno Tomasza Oświęcimskiego (szybko), jak i Mariusza Pudzianowskiego (też szybko).

• A oto największe zwyciężczynie Opola: zespół Girls on Fire. Bojkotowane i szykanowane tylko dlatego, że ich piosenka stała się hymnem czarnych marszów. Wygrały debiuty. W „Wiadomościach” cisza. Kręgosłup Ziemca w swej elastyczności zaczyna doganiać sumienie Pięty.

• Nie sposób nie odnieść się w tym tygodniu do festiwalu w Opolu. W wielkim stylu do mediów wróciła tu Edyta Górniak. Podczas konferencji prasowej producent Donatan złapał ją za pośladek. Ona go za to spoliczkowała. I tak do puli ważnych organów narodu, obok kolana prezesa i barku Glika dołączyły kolejne.

• Fenomen roku, czyli Sławomir, poinformował świat, że już jest gotów, aby zagrać dla chętnych na ich weselu. Kwota nie jest wygórowana. 35 tys. zł. Dobry ruch. Edukacja muzyczna przyda się na każdym poziomie. Niech dzieci znają podstawy: Do, re, mi, za…

Zbigniew Boniek starł się na Twitterze z Samuelem Pereirą, który zarzucił mu reklamowanie piwa. Zibi postanowił odbyć pokutę i w jej ramach zadeklarował, że nie odwiedzi studia TVP Info przez rok. Samuel nie jest głupi. Po prostu nie ma szczęścia w myśleniu.

• Jednym ze zwycięzców festiwalu w Opolu został Tomasz Karolak i jego komanda Pączki w Tłuszczu. Tomek wrócił niedawno z planu programu „Azja Express”, gdzie szukał i znajdywał. Niestety, w przypadku tonacji i dźwięku skończyło się tylko na szukaniu.

• Mundialowe emocje ponoszą wszystkich. Po meczu Widzewa i Lechii Tomaszów Franciszek Smuda powiedział do trenera konkurencji: Spier…laj, gówniarzu, nie będę się z tobą równał. Karierę Smudy można podzielić na dwa etapy. Przed sukcesem i po braku sukcesu.

• Na kolejnej gali naszego sportu narodowego, czyli KSW, same niespodzianki. Pobito zarówno Tomasza Oświęcimskiego (szybko), jak i Mariusza Pudzianowskiego (też szybko). Tomasz nosi dumny pseudonim Strachu. I teraz się przydał. Rachu-ciachu i po Strachu.

• Po 18 latach z serialem „M jak miłość” żegna się Kacper Kuszewski. Twierdzenie, że jest to film na podstawie życia, jest tak prawdziwe jak twierdzenie, że film „Chopin, pragnienie miłości” to ekranizacja wódki.

• Blogerka modowa Macademian Girl została nową prowadzącą program „Pytanie na śniadanie” w TVP2. Gratuluję doboru partnerów. Znam celebrytów tak chytrych, że idą do programu „Milionerzy”, żeby tylko za darmo zadzwonić do przyjaciela.

• Alternatywna gwiazda mediów, czyli Bartłomiej Misiewicz, ukończył studia licencjackie w kierunku politologicznym na uczelni Ojca Tadeusza. To wielki krok naszego kraju. Jak sam wyznał: łatwo nie było. Cieszę się, że Bartek ewidentnie nie ma parcia na talent.

• Obok walk Pudziana w KSW, hitem była walka prezydenta Andrzeja Dudy w KFC. Prezydent spotkał tam młodą fankę prawa, która zadała pytanie „Dlaczego pan łamie konstytucję?”. Prezydent w pierwszej rundzie poddał walkę przez odklepanie. Tradycyjnej formułki.

• Internetowe studio Yo Yo, czyli night-show „Gazety Wyborczej” prowadzony przez dwóch satyryków z duetu Make Life Harder, dostało nagrodę INMW Global Media Awards 2018. Gratuluję. Kluczem do sukcesu tego rodzaju humoru jest nieznajomość języka.

• Sukces Michała Figurskiego i Karoliny Korwin-Piotrowskiej w Antyradiu. Ich poranna audycja „Najgorsze państwo świata” zyskuje słuchaczy. Gratulacje. Choć ciągle uważam, że Karolina ma tyle wspólnego z rockiem, co paprykarz szczeciński z Nutellą.

• Kolejnym wydarzeniem Opola był benefis Krzysztofa Krawczyka. Krzysztof był tak podekscytowany, że śpiewał i mówił jednocześnie, absolutnie nie dogadując się z własnym playbackiem. Nie dziwi mnie jego obecność w Opolu. W urzędzie pracy mało jest ofert dla ludzi z takim talentem.

• Człowiek, który dostaje spazmów, gdy czyta własne nazwisko, Kuba Strzyczkowski poprowadził w Trójcę audycję pod hasłem „Czy sąsiedzi homoseksualiści mi przeszkadzają?”. Dobre. Dresiarze dobrej zmiany ewidentnie wystawią mu świadectwo z trzema paskami.

Polityka 25.2018 (3165) z dnia 19.06.2018; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Zdelegalizować Kaczyńskiego, Trumpa i Orbána? Czyli jak naprawić kraj po populistach. Będzie wrzask

Prof. Kim Scheppele, socjolożka, o tym, jakie metody ma demokracja, aby poradzić sobie ze skutkami rządów populistów.

Jacek Żakowski
03.12.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną