Kultura

Pokonać głupotę

Bernard Stiegler – jak uratować przyszłość

Bernard Stiegler Bernard Stiegler Denis Meyer/Hans Lucas
Bezmyślność i głupota opanowują świat, a ważną przyczyną tego procesu jest zdrada misji przez system edukacji z uniwersytetem na czele – alarmuje Bernard Stiegler. I proponuje, jak uratować przyszłość.
materiały prasowe

Narzekanie na głupotę stało się ulubionym sportem inteligenckich elit. Prawica wytyka bezmyślność lewicy hołdującej politycznej poprawności. Lewica odpłaca, mówiąc, że prawica tkwi w oparach ciemnogrodu. Profesorowie narzekają na coraz głupsze kolejne roczniki studentów, wyborcy nie mają już na kogo głosować, bo do polityki idą coraz mniej rozgarnięci. Głupotę mediów wytykają wszyscy. W końcu co bardziej samokrytyczni dostrzegają, jak Marcin Król, że nie tylko inni, ale i oni sami potrafią być głupi.

Polityka 25.2018 (3165) z dnia 19.06.2018; Kultura; s. 90
Oryginalny tytuł tekstu: "Pokonać głupotę"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021