Kultura

Artysta muzyki, artysta życia

Odszedł wybitny artysta – Dominik Połoński

Dominik Połoński (1977 – 2018) Dominik Połoński (1977 – 2018) Paweł Supernak / PAP
Parę miesięcy życia, które dawali mu lekarze, wiolonczelista Dominik Połoński zamienił w 14 lat pracy nad repertuarem pisanym specjalnie dla niego. To niezwykła, poruszająca i inspirująca historia.
Dominik z autorką tekstu podczas rozdania Paszportów POLITYKI w 2007 r.Tricolors/EAST NEWS Dominik z autorką tekstu podczas rozdania Paszportów POLITYKI w 2007 r.

Żegnamy zmarłego w wieku 41 lat Dominika Połońskiego jako kogoś, kto był nam szczególnie bliski. Paszport POLITYKI przyznaliśmy mu za 2002 r., w którym otrzymał w Bukareszcie Grand Prix podczas New Talent International Competition, a miał już na koncie inne główne nagrody, m.in. w Konkursie Indywidualności Muzycznych im. Aleksandra Tansmana w Łodzi (2000 r.). Od tego czasu łączyły go z naszą redakcją bliskie, serdeczne kontakty. Zawsze w miarę możliwości przyjeżdżał na nasze kolejne uroczystości paszportowe, poczuwając się do tego jako członek artystycznej rodziny laureatów; dwukrotnie nawet, już po kataklizmie, jaki nastąpił w jego życiu, wręczał na estradzie nasze nagrody kolejnym muzykom.

Polityka 26.2018 (3166) z dnia 26.06.2018; Pożegnanie; s. 26
Oryginalny tytuł tekstu: "Artysta muzyki, artysta życia"
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Młodzi: monogamia to tylko jedna z opcji

Amelia chętnie słucha, gdy jej chłopak opowiada, jak mu się udała randka z drugą dziewczyną. Dla coraz większej liczby młodych monogamia przestaje być normą. Staje się tylko jedną z opcji.

Norbert Frątczak
11.10.2021