Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Aktorka Dominika Gwit wyszła za mąż.

TVN Style poszukuje uczestniczek do nowego formatu weddingowego pt. „Puszyste panny młode”, w którym planujące ślub kobiety z nadwagą wybiorą wymarzone suknie ślubne. Wszyscy popełniamy błędy. Ale żonaci mężczyźni szybciej się o nich przekonują.

Dariuszowi Szpakowskiemu prawicowe media zarzuciły, że podczas meczu Rosja-Chorwacja na mundialu ewidentnie sprzyjał Rosji. Widziałem kiedyś film erotyczny, po którym zarzuciłbym Tomaszowi Knapikowi rasizm. Czytając dialogi, ewidentnie sprzyjał czarnym.

• No to się posypało. Po 14 latach współpracy Zygmunt Chajzer przestaje być twarzą proszku do prania Vizir. Teraz zastąpi go jurorka „MasterChefa” Anna Starmach. Mówiąc językiem produktowym: sczyściła gościa. Czy się sprawdzi jak on? Wyjdzie w praniu.

• Bijąca rekordy niesłuchalności radiowa Trójka (wkrótce Trójca) ogłosiła konkurs na słuchowisko, dramat radiowy o niepodległości. Trójka ma w sobie coś ze słynnego brazylijskiego piłkarza Neymara. On też jest trochę aktorem dramatycznym. Leży i udaje, że gra.

• Ledwo ogłoszono, że główną rolę w serialu TVN ma zagrać Alicja Bachleda-Curuś, a już ją zastąpiła na tym miejscu Magdalena Boczarska. Podoba mi się kariera aktorska Alicji. Jest jak w tej historii: – Uprawia pan jakiś sport? – A seks się liczy? – Oczywiście. – W takim razie nie.

• Aktorka Ola Frycz odeszła z hukiem z „M jak miłość” i wszyscy zadawali sobie pytanie, czy istnieje dla niej życie poserialowe. Istnieje. Została właśnie ambasadorką Renault Captur. Wstyd podobny, ale mniej człowieka widać.

Jacek Kurski w natarciu. Flagowy serwis „dobrej zmiany”, czyli „Wiadomości”, otrzyma nową oprawę graficzną za 5,5 mln zł. Jak to prawił onegdaj Janek Tomaszewski: Jak w agencji towarzyskiej kiepski ruch, to się zmienia panienki, a nie firanki.

• Ciekawy news. Eksperci z branży reklamowej gremialnie uważają, że należy jak najszybciej zdjąć z mediów reklamy z udziałem Adama Nawałki. Czyli parówek, piwa, telewizorów, telefonów, napojów izotonicznych. Posłuchają? To pewne jak Peszko na mundialu.

• Polsat szykuje tajemniczy hit, który ma być odpowiedzią na „Azja Express” stacji TVN. Karol Strasburger, Władysław Kozakiewicz, Piotr Polk czy Krzysztof Hanke wyjechali razem do Japonii. Coś nas łączy z Japonią. Oni to Kraj Kwitnącej Wiśni. My – kwitnącej lipy.

Esmeralda Godlewska, jedna z sióstr Godlewskich, zwanych braćmi Karnowskimi disco polo, miała wypadek. Pijana Esmeralda wjechała swoim audi w budynek mieszkalny na warszawskiej Pradze. Teraz spełni się jej marzenie. Wreszcie będzie mogła wyśpiewać wszystko.

• Aktorka Dominika Gwit wyszła za mąż. Wcześniejsza kariera Dominiki polegała na regularnym przybieraniu i traceniu na wadze. A tu nagle wesele. Lubię wesela. Panna młoda udaje, że jest dziewicą. Pan młody udaje, że znalazł tę jedyną. A rodzice obu stron udają, że się lubią.

Edyta Górniak ma nowego partnera, a jak ona ma nowego partnera, to nowego partnera ma cała Polska. Partner, o 12 lat młodszy, jest biznesmenem i kierowcą rajdowym. Niektóre związki Edyty mają w sobie coś z rajdów. Najpierw jest odcinek specjalny, a potem wjazd w mocne błoto.

Filip Chajzer wystąpił gościnnie w filmie Patryka Vegi „Plagi Breslau”. Akcja rozgrywa się we Wrocławiu, gdzie dochodzi do serii makabrycznych morderstw. Filip, jak sam twierdzi, po raz pierwszy nie będzie sobą. Podobno po programie „Hipnoza” to normalne.

• Dziennikarka Gabi Drzewiecka poprowadzi w TVN Style program „Zanim cię zobaczę”, w którym uczestnicy dobierają się w pary, nie widząc się wcześniej. Mój dziadek mawiał: „Gdyby moja żona była ślepa, a ja głuchy, to wciąż bylibyśmy słabo dobrani, ale przynajmniej szczęśliwi”.

• Podczas koncertu The Rolling Stones w Warszawie Mick Jagger zabrał głos w polskiej sprawie. „Jestem zbyt stary, by być sędzią, ale jestem dosyć młody, by śpiewać” – powiedział. Każdy, kto zna biografię Jaggera, wie, że wokalista od lat unika sądów. Szczególnie ostatecznego.

Polityka 29.2018 (3169) z dnia 17.07.2018; Kultura; s. 79
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Nowe leki na odchudzanie podbijają świat. Czy właśnie odkryliśmy Święty Graal?

Czy nowe leki na odchudzanie, które właśnie zalewają zachodnie rynki, to największa rewolucja w medycynie od czasów antybiotyków? Jeśli tak, to może nas czekać również rewolucja społeczna.

Paweł Walewski, Łukasz Wójcik
23.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną