Kultura

Mea pulpa

Posłanka Bernadeta Krynicka porównała niedbały strój prezesa Kaczyńskiego do takich postaci, jak Einstein, Jobs czy Obama.

• Kobieta, która potrafi napisać książkę na każdy temat, Beata Pawlikowska, poprowadzi audycję podróżniczą w Radiu Kolor. Cieszy mnie to. Beata to ciekawy typ osobowości. Jest jak niestrzeżony przejazd kolejowy. Można się nabrać.

• Koniec programu „Jaka to melodia?”. Po 21 latach widowisko opuszcza Robert Janowski. Udział nowego prowadzącego negocjuje Mateusz Morawiecki. Bo w tym sezonie to on negocjuje wszystko. Jak głosi nowa wersja „Autobiografii”: „Miałem 10 lat, gdy zacząłem ściągać VAT”.

• Wielki zwrot w karierze Patrycji Kazadi. Patrycja pokazała zdjęcie w bikini na tle tropikalnych drzew. Kompetentni recenzenci wpadli w zachwyt. Jeszcze nikt tak pięknie nie pokazał kariery, która wylądowała w lesie.

• Legendarny lider grupy Feel Piotr Kupicha wziął po raz drugi ślub. Drugą żoną piosenkarza została wicemiss Polonia. Facet, który śpiewał „Jest już ciemno, ale wszystko jedno”, udowadnia, że wie, czym to się kończy.

• Trwają spekulacje na temat zdrowia prezesa Jarosława Kaczyńskiego. Plotki uciął Joachim Brudziński pięknym zdjęciem naczelnika w kamizelce i Beskidzie. Pamiętam taką reklamę Vibovitu, gdzie portret bobasa był podpisany: Jest tak zdrowy, że mógłby być na reklamie.

• Ślub w „Na Wspólnej”. Aktorzy serialu zmienili swój stan cywilny. A dokładnie Michał Tomala i Anna Jarosik. Podobno poznali się na planie. Seks po ślubie ma w sobie coś z serialu. Na początku jest codziennie, potem raz na jakiś czas, a na koniec głównie lecą powtórki.

• Wielki dzień dla polskiego sportu oraz trochę dla sportu niemieckiego. Robert Lewandowski skończył w tym tygodniu 30 lat. Gratulacje. Robert podobno zarabia 3 zł na sekundę. Nieźle. Inni potrzebują tyle czasu, aby pomylić Irlandię z Nową Zelandią.

Sebastian Mila, były piłkarz Lechii Gdańsk i kadry narodowej, poprowadzi autorski program w TVP Sport. Gratuluję. Mila strzelił w 2014 r. gola Niemcom. W związku z tym wybaczam mu dziś każdy błąd i ten transfer traktuję jak chwilowe wypożyczenie.

• To musi być miłość. Dowiadujemy się z tytułu. Mateusz Zalewski wozi Edytę Górniak autem za prawie 300 tys. zł – tłumaczy nam autor. Ciekawa logika. Trochę jak w stwierdzeniu: Mógłbym uprawiać seks w samochodzie. Gdybym miał dziewczynę z samochodem.

• Krakowski zespół rockowy WU-HAE zagrał prześmiewczą piosenkę o prezydencie Andrzeju Dudzie pt. „Krakowiaczek”. Całość inkrustuje efektowny teledysk. W sieci entuzjazm. Ciekawe, czy prezydent się pod tym podpisze.

• Posłanka Bernadeta Krynicka porównała niedbały strój prezesa Kaczyńskiego do takich postaci, jak Einstein, Jobs czy Obama. Zaiste wielki człowiek. Mógłby spokojnie zostać jednoosobową trójką klasową.

• Producent takich przebojów, jak „Projekt Lady” czy „Iron Majdan”, firma Golden Media zaliczyła spadek wpływów o 23 proc. i 530 tys. straty. Jak widać, praca z Małgorzatą Rozenek jest biznesem. To tak jakby aligator wołał do stojącego na brzegu: Wskakuj, woda jest zajebista.

• Jesienna ramówka TVP1 pozbawiona będzie kontynuacji serialu „Komisarz Alex”. Opowiada on o losach dzielnego policyjnego owczarka o imieniu Alex. Pies może jest największym przyjacielem człowieka, ale kot nigdy nie zakapuje glinom, gdzie są narkotyki.

• Ukazała się książka Mai Włoszczowskiej, mistrzyni świata i mistrzyni olimpijskiej w kolarstwie górskim, pt. „Rowerem na szczyt”. Polecam. To przewodnik, jak jeździć po terenie i hamować pedałami. Hamowanie pedałami – brzmi jak program polityczny ministra Błaszczaka.

Kasia Tusk wzięła ślub. Krzyczą medialni sensaci. Kasia Tusk w podróży poślubnej. Spekulują. Kasia Tusk w Saint-Tropez. To musi być prezent ślubny. Przypomina mi to rosyjski ceremoniał parzenia herbaty. Polega na szukaniu po całym mieszkaniu czystej szklanki.

Polityka 35.2018 (3175) z dnia 28.08.2018; Kultura; s. 93
Reklama

Czytaj także

null
Nauka

Czy istnieją miasta idealne? Nowa Huta warunki spełnia. Warto przyjrzeć się jej bliżej

75-lecie Nowej Huty to okazja do rachunku sumienia dla urbanistów, decydentów i deweloperów. A dla nas – do refleksji, gdzie naprawdę chcielibyśmy mieszkać.

Marcin Skrzypek
09.07.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną