Kultura

Mea pulpa

Jest już nowy program autorski Ewy Bugały, primabaleriny TVP Info, zatytułowany „W pełnym świetle”.

Czesław Mozil wrócił do reklamy. Bohaterem spotu pod hasłem „Netia – Nie ma jak w sieci” jest animowany pająk, któremu głosu użyczył wokalista. Czesio ma coś wspólnego z pająkami. U nich też często samice są większe od samców.

• Po skandalu z obrzydliwym tytułem komentującym śmierć syna Leszka Millera redaktor naczelny „Faktu”, niejaki Feluś, podał się do dymisji. Gratuluję. Na rynku pracy pojawił się kolejny pracownik nieuzależniony od intensywnego myślenia.

• Sukces Norbiego w pierwszym odcinku programu „Jaka to melodia?”. Oglądało go 1,4 mln widzów. Każdy chciał zobaczyć zamianę wokalisty, kompozytora i autora tekstów na deklamującego festyniarza. Kolejny egzamin z dobrej zmiany zdany śpiewająco.

• Oto nowa sensacja XXI w. Marcin Gortat i Alicja Bachleda-Curuś już nie są parą. Szkoda. W koszykówce mamy błąd 3 sekund, 5 sekund, 8 sekund oraz błąd 24 sekund. Poza parkietem trwa to zwykle odrobinę dłużej.

• Dla wszystkich miłośników starego rock and rolla to wiadomość przygnębiająca. Piotr Klatt, lider i wokalista zespołu Róże Europy, poprowadzi audycje w Trójce. Piotr znany był z tego, że często brakowało mu głosu. Teraz zabrakło i smaku.

• Mamy awans roku. Igor Zalewski został felietonistą „Super Expressu”. Gratuluję. Kiedyś „Wprost”, potem „Uważam Rze”, następnie „Sieci”, a teraz to. Kariera tak sexy, że można ją wrzucać do drinków dziewczynom.

• Najgrzeczniejszy z niegrzecznych radiowych dziennikarzy Piotr Kędzierski pożegnał się po 10 latach z Rock Radiem. Teraz będzie tworzył internetowe newonce.radio. To już koniec. Ostatnim bastionem rocka w Agorze został temperament Adama Michnika.

• Dla wszystkich narzekających na brak pluralizmu w mediach. Ukazał się nowy magazyn zatytułowany „Rzęsy”. Poświęcony jest tematyce pielęgnacji i stylizacji rzęs. Redaktorem naczelnym jest Rafał Skórski. Podobno od dawna miał ten tytuł na oku.

• Aktorka i prezenterka Olga Kalicka jest w ciąży. Gratulacje. Ojca swego dziecka przyszła mama zna jeszcze z liceum. Czyli cztery lata. W seminarium, żeby być ojcem, trzeba czasem czekać sześć.

• W TLC pojawi się program pt. „Wstydliwe sekrety gwiazd”. Magda Różczka opowie o przerośniętych dziąsłach, Maja Bohosiewicz o małych ustach, a Mariusz Pudzianowski o wiszącej skórze. Nic mną tak nie wstrząsnęło od czasu, gdy do sieci wyciekły zdjęcia ubranej Sashy Grey.

Artur Andrus poprowadzi w RMF Classic NieDoMówienia, czyli rozmowy niezobowiązujące. Andrus jest klasykiem od czasu, gdy zapytałem go, czy to prawda, że jak się bierze ślub w piątek, to jest się nieszczęśliwym całe życie. A on na to: „Oczywiście, dlaczego piątek ma być wyjątkiem?”.

• Po 40 latach nieobecności na antenę Trójki wraca satyryk Krzysztof Jaroszyński. Gratuluję poczucia humoru. Niektóre pomysły są jak przyjaciółki. Nie należy mieć ich zbyt wiele.

• Jest już nowy program autorski Ewy Bugały, primabaleriny TVP Info, zatytułowany „W pełnym świetle”. Jest to rzecz o tym, jak PiS zmienia kraj. Ewa ma w sobie coś z Norbiego. Chce być nikim i jest bezkompromisowa w dążeniu do tego celu.

Dawid Podsiadło będzie pierwszym Polakiem, którego wizerunek pojawi się na opakowaniach napoju energetycznego Red Bull. Trudno się dziwić. Jego nowe piosenki działają podobnie. Wywołują niepokój, ściskanie żołądka i palpitację serca.

Joanna Kulig wystąpiła w kampanii reklamowej firmy odzieżowej Reserved. O takiej jakości reklamach marzy widz, który podczas bloku reklamowego w Polsacie idzie po piwo do lodówki na stacji benzynowej znajdującej się w innym województwie.

• Po 10 latach nieobecności spikerzy wracają na antenę TVP. Przed każdym programem Anna Popek czy Grzegorz Misztal opowiedzą widzom, jaką oglądalność miał program i dlaczego jest hitem.

Borys Szyc został twarzą nowego przedsięwzięcia, jakim jest teatr w internecie. Dzięki platformie themuba.com będzie można śledzić przedstawienia z całego kraju. Teraz minister Gliński będzie mógł zobaczyć wszystkie spektakle, z którymi walczył, a których nie widział.

Polityka 37.2018 (3177) z dnia 11.09.2018; Kultura; s. 93
Reklama

Czytaj także

Żyjmy Lepiej

Dziesięć tysięcy kroków

Chodźmy chodzić, maszerować z kijami i biegać. Plan minimum to dziesięć tysięcy kroków dziennie. Można też zwiększyć obroty, ale trzeba to robić z głową.

Marcin Piątek
28.07.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną