Kultura

Mea pulpa

Anja Rubik napisała podręcznik o życiu seksualnym i otworzyła w Warszawie tygodniową szkołę świadomości seksualnej dla młodzieży.

Andrzej Duda przyznał pośmiertnie Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski Robertowi Brylewskiemu za wybitne zasługi dla rozwoju kultury. Doskonałe wyczucie intencji autora, panie prezydencie. Przez całe swoje życie Robert ostrzegał ludzi przed takimi jak pan.

• W kanale dziecięcym TVP ABC wyemitowano odcinek programu „Boso przez świat”, w którym Wojciech Cejrowski prezentował peruwiańskie afrodyzjaki o nazwie „siedem razy bez wyciągania”. Ciekawy pomysł edukacyjny. Dzieci nauczą się liczyć przynajmniej do siedmiu.

• Trwa saga „Piotr Najsztub kontra wymiar sprawiedliwości”. Tym razem dziennikarz został skazany za jazdę bez prawa jazdy, polisy OC i ważnego przeglądu na 3 tys. zł. Szybko podliczyłem koszty. Ciągle się opłaca.

• Gwałtownie ucichły echa konfliktu Małgorzaty Rozenek i Kingi Rusin. Obie panie zgodnie skasowały swe internetowe wpisy i obie nie pojawiły się na wielkim balu Discovery TVN. Amerykanie znowu udowodnili, że jak chcą, to potrafią zawalczyć o pokój.

Darek Michalczewski usłyszał wyrok. Został skazany za naruszenie nietykalności cielesnej swojej żony na grzywnę 3 tys. zł. Darek wyznał, że nie uderzył, tylko rzucił dziadkiem do orzechów. Dziadek do orzechów. Darek zawsze lubił mocny balet.

• Będzie ślub tysiąclecia. Zenon Martyniuk szykuje wesele dla swego syna Daniela. Fachowcy z mediów obliczyli, że koszt wydarzenia wyniesie ponad milion złotych. Przy takim budżecie impreza ewidentnie odbędzie się wieczorem z soboty na wtorek.

Krzysztof Cugowski pochwalił minister Elżbietę Rafalską, że dzięki niej jego emerytura z 386 zł wzrosła do ponad tysiąca. Po 37 latach płaconych składek. Przy takim geście jedynym rozsądnym planem na przyszłość jest zejście. I to nie ze sceny.

Edyta Herbuś wyszła za mąż za byłego męża Doroty Gardias. Tym samym potwierdza się stara zasada: „Show-biznes to miejsce, gdzie każdy prawie z każdym. Ale bywają też minusy”.

Łukasz Wiśniowski poprowadzi wraz z Wojtkiem Szczęsnym nowy program w Onecie pt. „Prosto w Szczenę”. Panowie w sposób humorystyczny skomentują wiadomości ze świata piłki nożnej. Z wyjątkiem polskiej ligi. Ona humorystycznie komentuje się sama.

• Oto reklamowy dream team. Ewa Chodakowska i Joanna Krupa reklamują pomadki Kiss Kit w perfumeriach Douglas. Co ciekawe, w ofercie są także dostępne wersje na noc. Też uważam, że kobieta powinna być piękna, nawet jak nic nie widać.

Anna Kalczyńska zrealizowała film dokumentalny o Afryce, w którym przedstawia drastyczne obyczaje wobec dojrzewających dziewcząt. Cieszę się, że w materii drastycznych obyczajów wobec dorastających chłopców u nas też powstaje coraz więcej filmów.

Anja Rubik napisała podręcznik o życiu seksualnym i otworzyła w Warszawie tygodniową szkołę świadomości seksualnej dla młodzieży. Dobry ruch. Bo, jak to powiedział Cyprian Kamil Norwid: Dzisiejsza młodzież potrafi uwierzyć we wszystko, co znajdzie w internecie.

• Autorzy serwisów plotkarskich odkryli nowe słowo. Przyćmiła. Torbicka przyćmiła inne gwiazdy. Rozenek przyćmiła pozostałe gwiazdy. Radwańska przyćmiła inne gwiazdy tenisa, a Anna Skura przyćmiła stare wyjadaczki. Nie chcę być nieskromny, ale moim zdaniem tym newsem przyćmiłem Jacka Żakowskiego.

• Ruszył proces Rafała O., który w ubiegłym roku zaatakował siekierą pracownika firmy usuwającej awarię wodociągową na stołecznym Wilanowie. Mnie to nie dziwi. Też tak reaguję, jak przychodzą rachunki.

• Oto najlepszy dowód, że reforma wymiaru sprawiedliwości działa. Złodzieje ukradli auto Marty Kaczyńskiej i po zorientowaniu się, czyje jest, zaraz oddali je właścicielce. A ja bym ich złapał i skazał na dwa lata obowiązkowego czytania jej felietonów.

Aleksandra Żebrowska, żona Wiedźmina/Skrzetuskiego, ujawniła, że otworzyła firmę Francis&Henry, która zajmuje się produkcją ubrań dla kobiet w ciąży. Ola ma siedem sióstr. Wszystko wskazuje na to, że produkcja trafi na rynek wewnętrzny.

Polityka 39.2018 (3179) z dnia 25.09.2018; Kultura; s. 94
Reklama

Czytaj także

Kultura

Październik 2021: najciekawsze książki dla młodszych czytelników

Jak co miesiąc wybieramy książki mądre, ciekawe i estetycznie wydane. Dla najmłodszych czytelników.

Sebastian Frąckiewicz
23.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną