Kultura

Mea pulpa

Kamil Bednarek, cudowne dziecko polskiego reggae, wystąpił w reklamie Zakładów Specjalnych Lotto.

• Ogólnopolską kampanię na rzecz bezpieczeństwa pieszych na drogach „Dobrze cię widzieć” zainaugurowali Zbigniew Ziobro i Anna Zalewska. Twarzą kampanii został Cezary Pazura. Trudno. Ciężko kogoś odzwyczaić od występowania w komedii.

• Mamy nową twarz rodzimej awiacji. To Marek Suski. Polacy latają na południe, a Radom jest na południe od Warszawy – tak Marek tłumaczył zakup lotniska w Radomiu przez Porty Lotnicze. Pełna zgoda. A wysiadając wcześniej, można obniżyć koszty paliwa.

Magda Cielecka zagra w międzynarodowej produkcji „The Song of Names” u boku Clive’a Owena i Tima Rotha. Gratulacje. Może to przełamie dziwne losy naszych aktorek za granicą, które można podsumować tak: powodzenie jest, tylko wzięcia brak.

Adam Darski, lider zespołu Behemoth, zaprezentował światu swój nowy produkt. Karmę dla psów w kształcie krzyża, o nazwie God=Dog. Katolicy tradycyjnie wyrazili oburzenie. Jak widać, tutaj nawet satanizm schodzi na psy.

• Wokalistka, kompozytorka i producentka Sarsa dołączyła do grupy znanych postaci reklamujących telefony firmy Huawei. Witamy w klubie. Repertuar artystki ma w sobie coś z tych telefonów. Jest dosyć lekki.

Michał Ogórek napisał ciekawą książkę: „Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców”. Humorystyczna rzecz. Z polską historią jest jak z rozmową pewnej pary: Zawsze jak przychodzę, to pijesz. Zawsze jak tylko piję, to przychodzisz.

• Wiadomością tygodnia w show-biznesie była informacja, że Małgorzata Rozenek ścięła włosy. Z długich na krótkie. Popkultura jest w dobrych rękach. Mogli przecież dokładnie nie sprawdzić i napisać, że z krótkich na długie.

• Legendarny bramkarz Sławomir Szmal, pięściarze Daniel Adamiec i Mateusz Polski oraz koszykarz Łukasz Koszarek wystąpili w reklamie aut Suzuki. Gratuluję. Nigdy nie jest za późno, żeby zrozumieć, że nie ma czegoś takiego jak tani i fajny.

Tomasz Lis napisał autobiografię pt. „Historia prywatna”. Na 480 stronach Tomasz opowiada, jak sam zmienił media oraz ustrój Polski. Chętnie przeczytam. Mam z Tomkiem same dobre doświadczenia. Szczególnie od czasu, gdy przestaliśmy być kolegami.

Stacja TVN7 szykuje własny serial obyczajowy „Zakochani po uszy”. Będzie to historia pięknej wakacyjnej miłości, przerwanej gwałtownie i odnalezionej po latach. Z takimi produkcjami jest jak z odpowiedzią na pytanie: – Co pan sądzi o przemijaniu? – Jestem przeciw.

• Na antenę Food Network wraca program Katarzyny Meller „Przepis na sukces”, w którym autorka przemierza Polskę w poszukiwaniu nowych smaków. Pomysł tak oryginalny jak napis, jaki ostatnio widziałem nad jadłodajnią: Prawdziwy polski kebab.

• Ruszył kanał zatytułowany Polsat Rodzina, którego szefem został były pracownik TVP Marek Zając. Ma być to oferta rodzinna, ciepła, serdeczna i pokazująca rodzinne wsparcie. Z opisu wynika, że zaczną od „Ojca chrzestnego”.

Kamil Bednarek, cudowne dziecko polskiego reggae, wystąpił w reklamie Zakładów Specjalnych Lotto. Koncept oparty jest na znanej piosence „Hej, hej, ułani”. Dziwna inspiracja. Dawno nie słyszałem tak seksistowskiej piosenki o mężatkach, panienkach i wdowach.

• Ruszył serwis Gazeta Polska Codziennie 24, który nie należy do wydawcy dziennika. Naczelny serwisu twierdzi, że nie jest naczelnym, a Tomasz Sakiewicz nie twierdzi nic. Trzeba być nie lada magikiem, żeby sobie samemu nasikać do basenu, nie wiedząc o tym.

Olga Frycz oskarżyła paparazzo o nękanie i prześladowanie jej rodziny. Tak zwany paparazzo oskarżył Olgę Frycz o to samo. Wspomniany pan schronienie dostał w serwisie Kobieta Wirtualnej Polski. WP to prawdziwy fenomen. Już nie „Fakt”, a jeszcze nie „Super Express”.

Mateusz Morawiecki w natarciu. Tym razem dostało się Robertowi Kubicy. Pan Mateusz wyraził zadowolenie, że Robert się wielokrotnie połamał, co zmniejszyło koszty sponsorskie banku pana Mateusza. Patrząc na ich politykę, zaryzykuję hasło: Wszyscy jesteśmy Kubicami.

Robert Kubica okazał się dyplomatą nie gorszym niż kierowcą. Wybaczył premierowi szczere słowa – za kwotę 40 mln zł od Orlenu. Czasami, jak się łamie rękę, to trzeba też uważać na kręgosłup.

Polityka 43.2018 (3183) z dnia 23.10.2018; Kultura; s. 93
Reklama

Czytaj także

Kraj

Prof. Marcin Król o tym, że czeka nas koniec starego świata

Prof. Marcin Król, historyk idei, o tym, że czeka nas koniec starego świata i nic dobrego z tego na razie nie wyjdzie.

Jacek Żakowski
01.01.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną