Kultura

Mea pulpa

Kamil Bednarek, cudowne dziecko polskiego reggae, wystąpił w reklamie Zakładów Specjalnych Lotto.

• Ogólnopolską kampanię na rzecz bezpieczeństwa pieszych na drogach „Dobrze cię widzieć” zainaugurowali Zbigniew Ziobro i Anna Zalewska. Twarzą kampanii został Cezary Pazura. Trudno. Ciężko kogoś odzwyczaić od występowania w komedii.

• Mamy nową twarz rodzimej awiacji. To Marek Suski. Polacy latają na południe, a Radom jest na południe od Warszawy – tak Marek tłumaczył zakup lotniska w Radomiu przez Porty Lotnicze. Pełna zgoda. A wysiadając wcześniej, można obniżyć koszty paliwa.

Magda Cielecka zagra w międzynarodowej produkcji „The Song of Names” u boku Clive’a Owena i Tima Rotha. Gratulacje. Może to przełamie dziwne losy naszych aktorek za granicą, które można podsumować tak: powodzenie jest, tylko wzięcia brak.

Adam Darski, lider zespołu Behemoth, zaprezentował światu swój nowy produkt. Karmę dla psów w kształcie krzyża, o nazwie God=Dog. Katolicy tradycyjnie wyrazili oburzenie. Jak widać, tutaj nawet satanizm schodzi na psy.

• Wokalistka, kompozytorka i producentka Sarsa dołączyła do grupy znanych postaci reklamujących telefony firmy Huawei. Witamy w klubie. Repertuar artystki ma w sobie coś z tych telefonów. Jest dosyć lekki.

Michał Ogórek napisał ciekawą książkę: „Sto lat! Jak w ostatnim stuleciu czciliśmy przywódców”. Humorystyczna rzecz. Z polską historią jest jak z rozmową pewnej pary: Zawsze jak przychodzę, to pijesz. Zawsze jak tylko piję, to przychodzisz.

• Wiadomością tygodnia w show-biznesie była informacja, że Małgorzata Rozenek ścięła włosy. Z długich na krótkie. Popkultura jest w dobrych rękach. Mogli przecież dokładnie nie sprawdzić i napisać, że z krótkich na długie.

• Legendarny bramkarz Sławomir Szmal, pięściarze Daniel Adamiec i Mateusz Polski oraz koszykarz Łukasz Koszarek wystąpili w reklamie aut Suzuki. Gratuluję. Nigdy nie jest za późno, żeby zrozumieć, że nie ma czegoś takiego jak tani i fajny.

Tomasz Lis napisał autobiografię pt. „Historia prywatna”. Na 480 stronach Tomasz opowiada, jak sam zmienił media oraz ustrój Polski. Chętnie przeczytam. Mam z Tomkiem same dobre doświadczenia. Szczególnie od czasu, gdy przestaliśmy być kolegami.

Stacja TVN7 szykuje własny serial obyczajowy „Zakochani po uszy”. Będzie to historia pięknej wakacyjnej miłości, przerwanej gwałtownie i odnalezionej po latach. Z takimi produkcjami jest jak z odpowiedzią na pytanie: – Co pan sądzi o przemijaniu? – Jestem przeciw.

• Na antenę Food Network wraca program Katarzyny Meller „Przepis na sukces”, w którym autorka przemierza Polskę w poszukiwaniu nowych smaków. Pomysł tak oryginalny jak napis, jaki ostatnio widziałem nad jadłodajnią: Prawdziwy polski kebab.

• Ruszył kanał zatytułowany Polsat Rodzina, którego szefem został były pracownik TVP Marek Zając. Ma być to oferta rodzinna, ciepła, serdeczna i pokazująca rodzinne wsparcie. Z opisu wynika, że zaczną od „Ojca chrzestnego”.

Kamil Bednarek, cudowne dziecko polskiego reggae, wystąpił w reklamie Zakładów Specjalnych Lotto. Koncept oparty jest na znanej piosence „Hej, hej, ułani”. Dziwna inspiracja. Dawno nie słyszałem tak seksistowskiej piosenki o mężatkach, panienkach i wdowach.

• Ruszył serwis Gazeta Polska Codziennie 24, który nie należy do wydawcy dziennika. Naczelny serwisu twierdzi, że nie jest naczelnym, a Tomasz Sakiewicz nie twierdzi nic. Trzeba być nie lada magikiem, żeby sobie samemu nasikać do basenu, nie wiedząc o tym.

Olga Frycz oskarżyła paparazzo o nękanie i prześladowanie jej rodziny. Tak zwany paparazzo oskarżył Olgę Frycz o to samo. Wspomniany pan schronienie dostał w serwisie Kobieta Wirtualnej Polski. WP to prawdziwy fenomen. Już nie „Fakt”, a jeszcze nie „Super Express”.

Mateusz Morawiecki w natarciu. Tym razem dostało się Robertowi Kubicy. Pan Mateusz wyraził zadowolenie, że Robert się wielokrotnie połamał, co zmniejszyło koszty sponsorskie banku pana Mateusza. Patrząc na ich politykę, zaryzykuję hasło: Wszyscy jesteśmy Kubicami.

Robert Kubica okazał się dyplomatą nie gorszym niż kierowcą. Wybaczył premierowi szczere słowa – za kwotę 40 mln zł od Orlenu. Czasami, jak się łamie rękę, to trzeba też uważać na kręgosłup.

Polityka 43.2018 (3183) z dnia 23.10.2018; Kultura; s. 93
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Rzeź ptaków

Co roku myśliwi zabijają około 200 tys. ptaków. Wyłącznie dla własnej rozrywki. Żadnych innych powodów polowania na ptaki nie ma.

Joanna Podgórska
05.12.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną