Kultura

Gagi MoCarta

MozART Group, czyli Grupa MoCarta, podbija Paryż

Grupa MoCarta od początku chciała tylko zabawiać. Kabaret ma w genach. Grupa MoCarta od początku chciała tylko zabawiać. Kabaret ma w genach. Agnieszka Wocal / Agencja Gazeta
Na stu stacjach paryskiego metra i 2100 autobusach można zobaczyć sylwetki kwartetu z Polski. Grupa MoCarta, za granicą MozART Group, gra w tym sezonie w Paryżu aż 65 razy!
Do Francji kwartet jeździ chyba najczęściej i jest tam już znany – w ostatniej dekadzie występował na ok. 200 scenach.materiały prasowe Do Francji kwartet jeździ chyba najczęściej i jest tam już znany – w ostatniej dekadzie występował na ok. 200 scenach.

Miejscem występów jest Théâtre Bobino na Montparnasse, o przeznaczeniu musicalowym, ale bardziej kameralny niż słynna sala Olympii – mieści ok. 900 osób publiczności. Śpiewała tu Edith Piaf w początkach kariery, Josephine Baker, Dalida, Juliette Gréco czy – w czasach bardziej współczesnych – Amy Winehouse. Producentem koncertów Grupy MoCarta jest agencja Encore Un Tour – to ona rozkręciła tak niebywałą akcję promocyjną, wraz z zapowiedziami w stacjach telewizyjnych i radiowych.

Polityka 44.2018 (3184) z dnia 29.10.2018; Kultura; s. 88
Oryginalny tytuł tekstu: "Gagi MoCarta"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021