Kultura

Gagi MoCarta

MozART Group, czyli Grupa MoCarta, podbija Paryż

Grupa MoCarta od początku chciała tylko zabawiać. Kabaret ma w genach. Grupa MoCarta od początku chciała tylko zabawiać. Kabaret ma w genach. Agnieszka Wocal / Agencja Gazeta
Na stu stacjach paryskiego metra i 2100 autobusach można zobaczyć sylwetki kwartetu z Polski. Grupa MoCarta, za granicą MozART Group, gra w tym sezonie w Paryżu aż 65 razy!
Do Francji kwartet jeździ chyba najczęściej i jest tam już znany – w ostatniej dekadzie występował na ok. 200 scenach.materiały prasowe Do Francji kwartet jeździ chyba najczęściej i jest tam już znany – w ostatniej dekadzie występował na ok. 200 scenach.

Miejscem występów jest Théâtre Bobino na Montparnasse, o przeznaczeniu musicalowym, ale bardziej kameralny niż słynna sala Olympii – mieści ok. 900 osób publiczności. Śpiewała tu Edith Piaf w początkach kariery, Josephine Baker, Dalida, Juliette Gréco czy – w czasach bardziej współczesnych – Amy Winehouse. Producentem koncertów Grupy MoCarta jest agencja Encore Un Tour – to ona rozkręciła tak niebywałą akcję promocyjną, wraz z zapowiedziami w stacjach telewizyjnych i radiowych.

Reklama

Czytaj także

Ja My Oni

Syn, który nie rozstał się ze swoją matką – częsta przyczyna małżeńskich kryzysów

Prof. Bogdan de Barbaro o relacjach z teściowymi i teściami, babciami i dziadkami.

Agnieszka Krzemińska
17.04.2019
Reklama