Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Femme fatale polskiego narciarstwa Justyna Żyła postanowiła wydać książkę, w której ujawni tajemnice polskich skoczków.

Marcin Gortat został dostrzeżony z tajemniczą blondynką. Stali obok siebie. Potem z tajemniczą brunetką jechali na jednym rowerze. To się nazywa w koszykówce błąd podwójnego kozłowania.

• Nowe objawienie w show-biznesie. Syn Edyty Górniak, o prasłowiańskim imieniu Allan, wyznał w telewizji, że nie chce być piosenkarzem, tylko żołnierzem, a dokładnie snajperem. Zawody snajpera i piosenkarza coś łączy. I tu, i tam trzeba trafić do ludzi.

• Netflix pracuje nad nową adaptacją „Wiedźmina”, a Michał Żebrowski ujawnia, że dostał zaproszenie na casting, ale się spóźnił. Mało tego, nie chce mu się już „udawać czegoś z dużymi uszami i dużym nosem”. W czymś, co tu ukrywać, co równie skutecznie udawało duży film.

• Przy wielkiej mobilizacji w show-biznesie tradycyjnie zabłyszczała Kasia Cichopek, prezentując w dniu wyborów zdjęcie z wycieczki do Mediolanu. Wcześniej odpoczywała na tle pożarów w Grecji. Kasia jest tak sprawna w robieniu głupot, że ja bym jej zrobił testy antydopingowe.

• Femme fatale polskiego narciarstwa Justyna Żyła postanowiła wydać książkę, w której ujawni tajemnice polskich skoczków. W moim programie Piotr Żyła wyznał kiedyś, że skakał po pijaku. W podobnym stanie musiał też brać ślub.

Dawid Podsiadło rozpoczął współpracę z radiem RMF, w którym poprowadzi audycję „Małomiasteczkowy program”. Dobry ruch. Człowiek z takimi wąsami powinien być jak najczęściej pokazywany w radiu.

• Ciekawostka. Wieczór wyborczy w TVN24 oglądało więcej widzów niż wieczór wyborczy w TVP Info. Mnie to nie dziwi. W TVP Info Jaki był drugi, a Trzaskowski przedostatni. I na dodatek odmówił udziału w drugiej turze.

• Osoby obsługujące tak zwane serwisy plotkarskie pozyskały nowy termin do opisu rzeczywistości. Brzmi on: „zwala z nóg”. Cena zwala z nóg. Wygląd. Kwota. Nagranie. Zdjęcie. Ubiór. Tudzież teoria. Jak widać, są ludzie wykształceni ponad własną inteligencję.

• Juror „Tańca z gwiazdami” Michał Malitowski wyznał, że nie czuje się patriotą. „Czuję się obywatelem świata. Nie będę bronił jakichś bzdurnych idei tylko dlatego, że jestem Polakiem”. Ładne. W tangu argentyńskim jest figura zwana „wymuszony krzyżyk”. Bardzo popularna w polskim życiu publicznym.

• Trwa debata na temat tego, kto powinien zagrać Zenka Martyniuka w filmie biograficznym. Ostatnio sam Zenek wyznał, że szczególnie do niego podobny jest Jacek Braciak. Muzyk wyznał też jednak, że nie zna go osobiście, tylko z kościoła.

• Odpowiedź Polsatu na program „Azja Express” nie przyniosła zadowalających rezultatów. „Lepiej późno niż wcale” oglądało zaledwie milion widzów. Wniosek nasuwa się prosty. Lepiej nigdy niż słabo.

Grzegorz Jankowski, człowiek z dożywotnim piętnem obciachu, jakim było kierowanie brukowcem „Fakt”, znowu wędruje ze swoim programem po ramówce Polsat News, aby trafić na widza. Z niektórymi ludźmi jest jak z niebezpiecznymi linkami. Powinni trafić tylko do spamu.

• „Program, który pokochali widzowie”. „Najgłośniejszy show komediowy roku”. Tak Showmax zapowiada skróconą do… 15 minut wersję widowiska „SNL”. Rzeczywiście. Już zaczynają być śmieszni.

Michał Bajor już zapowiada swoją świąteczną płytę z kolędami. Znajdzie się na niej aż 14 kompozycji, a wokaliście towarzyszyć będą Agata Kulesza i Joanna Kulig. Info dla młodego pokolenia: będzie to album z historiami, których Michał osobiście nie przeżył.

Dorota Rabczewska wraz z mężem przygotowują film fabularny o polskich modelkach i celebrytkach prostytuujących się w Dubaju. Para podobno zaczęła dostawać pogróżki. Szykuje się pierwszy polski film, w którym winni będą ci, co nie zagrali.

Joanna Lichocka, pierwszy snajper Rady Mediów Narodowych, ujawniła, że duży wpływ na wybory miały niemieckie media. Jak widać, w wielu głowach ciągle trwa okupacja. Liczmy na to, że w przyszłym roku przyjdzie wyzwolenie.

Polityka 44.2018 (3184) z dnia 29.10.2018; Kultura; s. 93
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Robert Biedroń i Krzysztof Śmiszek: duet lewicy na eksport? Aż tak różowo nie jest

Grający teraz głównie na siebie i swego partnera Robert Biedroń coraz bardziej ciąży swojej formacji. I choć na lewicy mówi się o kolejnym projekcie zjednoczeniowym, stanie się to zapewne bez Biedronia i Śmiszka, którzy ponoć mają inne plany na życie.

Rafał Kalukin
17.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną