Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kolejny wielki sukces polskiego aktora. Maciek Musiał zagra w ekranizacji „Wiedźmina” realizowanej przez platformę Netflix.

Wojciech Medyński, aktor podejrzany o handel środkami odurzającymi, wyszedł z aresztu i od razu poprowadził otwarcie centrum handlowego na Targówku. Czyli, można powiedzieć, imprezę branżową.

Paweł Kukiz błysnął w wymianie nocnych poglądów na Twitterze ze swym klubowym kolegą Markiem Jakubiakiem. Estetyka literacka gdzieś pomiędzy hip-hopem a wpisami na ścianie wychodka. Nazwę Kukiz’15 powoli możemy zacząć pisać jako Kukiz 1,5.

Maciej Maleńczuk w natarciu. „Kiedyś obowiązkiem idola młodzieży było to, by być kontrowersyjnym i walecznym. A teraz mamy Korteza, który jest nudny, i Podsiadłę, który jest nudny”. Cenię Maćka. Nikt tak jak on przy pomocy innych nie mówi tak pięknie o sobie.

• Gruchnęła plotka, że rząd za pomocą jednej ze spółek Skarbu Państwa będzie chciał zakupić Radio Zet. Pojawiła się też opcja zakupu przez SKOK. Ostatnio modne jest pytanie: Jaką chciałbyś mieć totalną supermoc? Odpowiedź jest jedna. Taką jak ich założyciel.

Tomasz Kammel wydał kolejną książkę – „Moc w gębie”. Publikacja ma być poradnikiem tego „jak gadać, aby się dogadać”. Z rozmawianiem jest jak z kupowaniem alkomatu, aby upewnić się, że jest się trzeźwym. Lepiej kupić pół litra i nie mieć wątpliwości.

• „Chłopaki chojraki” to nowa książka Marcina Prokopa, w której autor opowiada o nieznanych losach takich postaci, jak Robert Kubica, Zbigniew Religa czy Adam Małysz. Książka jest dla najmłodszych, więc Marcin nie mógł się wyluzować w temacie jak Ronaldo w Las Vegas.

• WP przygotowała serial „Pod włos” z Katarzyną Kwiatkowską i Rafałem Mohrem. Akcja toczy się w zakładzie fryzjerskim i jest reklamą leku Biotebal. Kiedyś pani w aptece poprosiła przy mnie o Stoperan do uszu. Tu spodziewam się podobnego efektu.

• TVP szykuje serial pt. „Oporni”, opowiadający o losach podziemnej Solidarności w latach 1981–89. W filmie takie nazwiska, jak Wałęsa czy Frasyniuk, mają być tylko tłem dla prawdziwych bohaterów. Prawdziwy bohater, nawet jeśli nie zagra, to z pewnością poprzebywa.

Grażyna Torbicka ruszyła w TVN Fabuła z nowym programem „Grażyna Torbicka zaprasza”. Będą to rozmowy z ludźmi mediów o kulisach ich pracy twórczej. Ja bym zaprosił Jacka Kurskiego. Nikt nie zrobił tak wiele dla innych telewizji jak on.

• Zakończono zdjęcia do filmu „Klecha”, opowiadającego o powstałej w 1973 r. Grupie D, która odpowiadała w MSW za walkę z Kościołem. W filmie występuje Artur Żmijewski, a współproducentem jest Kuria Diecezji Radomskiej. Tuż przed premierą msze znów będą zawierały lokowanie produktu.

Wojciech Cejrowski zdiagnozował, że akcja Tęczowy Piątek to atak pedofilski i szkolenie uczniów do zboczonych czynności seksualnych. Wszyscy, którzy znają Wojtka, wiedzą, co to znaczy. Kwieciste koszule w jego sklepie znowu przestały się sprzedawać.

• Kolejny wielki sukces polskiego aktora. Maciek Musiał zagra w ekranizacji „Wiedźmina” realizowanej przez platformę Netflix. Gratulacje. Co prawda całość kręcona jest na Węgrzech, ale lepiej mieć wypadek w Radomiu, niż złapać gumę w Sosnowcu.

• Wielki sukces nowego kanału Polsat Rodzina. Ogląda go średnio 2,9 tys. widzów. Największym hitem są przygody Pszczółki Mai, która była zdeklarowanym singlem. Można zatem zaryzykować stwierdzenie, że widownia, cytując klasyka, „gdzieś jest, lecz nie wiadomo gdzie”.

• Od 2 listopada kanał Travel Channel rozpoczął emisję drugiego sezonu programu „Niezwykłe Stany Prokopa”, będącego zapisem spontanicznej podróży dziennikarza po USA. Gratuluję dostania wizy. Jedynym Polakiem, którego tam chcą bez wizy, jest Roman Polański.

Marta Kaczyńska tym razem o Halloween: „Pozornie niewinne zabawy stanowią otwarcie na działanie złych mocy”. W tym samym czasie jej córka zamieszcza w sieci zdjęcie w stosownej stylizacji. Jak widać, podziały na prawicy są głębsze, niż się nam wydaje.

Polityka 45.2018 (3185) z dnia 06.11.2018; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Grzywienka, wystąpionko, nakazik. PIP ma w Polsce pod górkę

Rozmowa ze Zbigniewem Sagańskim, inspektorem PIP, o wielkiej fikcji, czyli jak się egzekwuje w Polsce prawo pracy.

Juliusz Ćwieluch
21.07.2015
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną