Kultura

Mea pulpa

• Najsłynniejszy Mongoł IV RP Bilguun Ariunbaatar popada w coraz większe kłopoty. Właśnie komornik zaczął mu licytować mieszkanie. Czasami ktoś musi nam pomóc w decyzji, aby zacząć wszystko od zera.

• Kolejne sensacje z życia detektywa Rutkowskiego, który został skazany za udawanie detektywa Rutkowskiego. Okazało się, że detektyw miał romans z tak zwaną Wodzianką z programu w TVN. Z jej wypowiedzi wynika, że ona też często udawała.

Marta Kaczyńska tym razem w felietonie uderzyła w młodzież. Że nie identyfikuje się z narodem, ulega kosmopolityzmowi i nie dba o interes państwa. Ja lubię się identyfikować z narodem, tylko mi w kominiarce duszno.

Agnieszka Radwańska ogłosiła koniec kariery. Szkoda. Wygrała 20 turniejów WTA i była wiceliderką rankingów tej organizacji. Pozostanie legendą. Także dla mnie. Była jedynym gościem, który zażyczył sobie sto tysięcy złotych za wizytę w programie.

• Koniec bajkowego romansu. Weronika Książkiewicz nie spotyka się już z Markiem Bukowskim. Tak zdecydowały opiniotwórcze media. Para wspólnie wyraziła zdumienie sposobem myślenia autorów. Spokojnie. Zderzenie dwóch komórek to jeszcze nie myślenie.

Telewizja Polsat podobno przygotowuje swój program poranno-śniadaniowy. To dobry ruch. W przerwie reklamowej będzie można wyspać się, pójść do szkoły, poznać kogoś, założyć rodzinę i rankiem wrócić do oglądania.

• Wszystko wskazuje, że „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3” będzie największym wydarzeniem kulturalnym przyszłego roku. Film pokazuje, że społeczeństwo się zmienia, a do pewnych rzeczy się dojrzewa – prawią twórcy. Wiadomo, że aby powstał kogel-mogel, to trzeba ostro kręcić.

TVN7 szykuje nową edycję popularnego na początku wieku programu „Big Brother”. Grupa zamkniętych mieszkańców donosi na siebie i knuje, a Wielki Brat to podgląda. Znany jest już odtwórca tej roli. Do zdjęć przystąpi, jak tylko zatuszuje aferę syna pracującego w Banku Światowym.

Paul McCartney napisał list do Pawła Kukiza. Muzyk prosi o uczczenie pamięci Isaaca Bashevisa Singera. Kukiz, kumpel tych, którzy prosili, by „zdjąć jarmułkę i podpisać ustawę”, obiecał zająć się tematem. Teraz Stevie Wonder powinien poprosić Młodzież Wszechpolską o wspólną modlitwę.

• Afera w „Ameryka Express”. Uczestnicy musieli pocałować przypadkowych mieszkańców Limy. Filip Chajzer się zaangażował, Agnieszka Szulim się odcięła, a publiczność zniesmaczyła. W Peru po ślubie państwo młodzi wymieniają się sandałami. Też dziwnie.

Robert Biedroń napisał książkę pt. „Nowy rozdział”. W miejsce „dobrej zmiany” Robert proponuje „większą i głębszą zmianę”. Mnie się podoba tak, jak jest. Wczorajsze dowcipy stają się dzisiejszymi ustawami.

• Młody aktor jeszcze młodszego pokolenia Adam Zdrójkowski otwiera własny biznes. To lokal w stolicy, gdzie będzie można wypić drinki, których goście „nie znajdą gdzie indziej”. Alkohol niszczy komórki nerwowe. Po jego drinkach przetrwają te najspokojniejsze.

• Kolejny biznesowy pomysł Ani Lewandowskiej to sieć kawiarni Healthy Store. Pierwszy lokal otworzyła właśnie w Warszawie. Dobry ruch. Nasi reprezentanci będą mieli gdzie sobie posiedzieć ostatnie 20 minut każdego meczu.

Wojciech Cejrowski spalił flagę Unii Europejskiej w programie TVP Info. Świadkiem tego wydarzenia był niejaki Michał Rachoń, prowadzący transmisję z tej gali. Nie pierwszy to wyskok Wojtka. Potwierdza powszechnie znaną tezę, że za dużo pali.

• Ruszył Puchar Świata w skokach narciarskich. Nasi na razie dobrze, ale nie rewelacyjnie. W Wiśle Kamil Stoch był czwarty. Szkoda. Po aferze z KNF temat skoków powinien wrócić na pierwsze miejsce.

• To będzie hit. Przynajmniej w swojej grupie docelowej. Program TVP1 o emerytach i z emerytami pt. „Sanatorium miłości”. 12 osób w Ustroniu Morskim ma przeżyć historię swego życia. Wygra ten, który przeżyje.

Edyta Górniak rozstała się ze swym kolejnym partnerem. Wokalistka skasowała wszystkie jego zdjęcia na Instagramie oraz przestała obserwować jego profil. Szok. Kiedyś to się nazywało zerwanie. Teraz aktualizacja danych.

Polityka 48.2018 (3188) z dnia 27.11.2018; Kultura; s. 93
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną