Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

• Najsłynniejszy Mongoł IV RP Bilguun Ariunbaatar popada w coraz większe kłopoty. Właśnie komornik zaczął mu licytować mieszkanie. Czasami ktoś musi nam pomóc w decyzji, aby zacząć wszystko od zera.

• Kolejne sensacje z życia detektywa Rutkowskiego, który został skazany za udawanie detektywa Rutkowskiego. Okazało się, że detektyw miał romans z tak zwaną Wodzianką z programu w TVN. Z jej wypowiedzi wynika, że ona też często udawała.

Marta Kaczyńska tym razem w felietonie uderzyła w młodzież. Że nie identyfikuje się z narodem, ulega kosmopolityzmowi i nie dba o interes państwa. Ja lubię się identyfikować z narodem, tylko mi w kominiarce duszno.

Agnieszka Radwańska ogłosiła koniec kariery. Szkoda. Wygrała 20 turniejów WTA i była wiceliderką rankingów tej organizacji. Pozostanie legendą. Także dla mnie. Była jedynym gościem, który zażyczył sobie sto tysięcy złotych za wizytę w programie.

• Koniec bajkowego romansu. Weronika Książkiewicz nie spotyka się już z Markiem Bukowskim. Tak zdecydowały opiniotwórcze media. Para wspólnie wyraziła zdumienie sposobem myślenia autorów. Spokojnie. Zderzenie dwóch komórek to jeszcze nie myślenie.

Telewizja Polsat podobno przygotowuje swój program poranno-śniadaniowy. To dobry ruch. W przerwie reklamowej będzie można wyspać się, pójść do szkoły, poznać kogoś, założyć rodzinę i rankiem wrócić do oglądania.

• Wszystko wskazuje, że „Miszmasz, czyli kogel-mogel 3” będzie największym wydarzeniem kulturalnym przyszłego roku. Film pokazuje, że społeczeństwo się zmienia, a do pewnych rzeczy się dojrzewa – prawią twórcy. Wiadomo, że aby powstał kogel-mogel, to trzeba ostro kręcić.

Polityka 48.2018 (3188) z dnia 27.11.2018; Kultura; s. 93
Reklama