Kultura

Mea pulpa

Mówienie o Norbim – Gwiazda jednej piosenki, zawiera aż dwa kłamstwa.

Joachim Brudziński w formie. Tym razem naczelny policjant wypowiedział się na temat Rogera Watersa. Pożyteczny idiota Putina – tak nazwał muzyka Pink Floyd. Cieszą mnie tak jasne myśli u człowieka, który po północy ma kłopot, aby przeliterować słowo anestezjolog.

Andrzej Piaseczny robi wszystko, aby rozszerzyć grupę swych fanów. Wokalista wyznał, że przez blisko 10 lat upijał się codziennie oraz brał twarde narkotyki. Każdy, kto widział nowe zęby Andrzeja, wie, że nie ma teraz w jego słowniku pojęcia twarde.

Agnieszka Holland odniosła się do fali krytyki reżyserowanego przez nią serialu „1983”. „Wy się, panowie i panie, chyba brandzlujecie tym hejtem” – wyznała. Skandal i brak klasy. Ewidentnie powinno być – panie i panowie.

• 9. edycję „The Voice of Poland” wygrał Marcin Sójka z Siedlec, podopieczny Patrycji Markowskiej. Mało tego, laureat otrzymał 5 tys. zł od prezydenta miasta. Analizując reakcję mieszkańców, można dowiedzieć się, że tym samym odwlecze się remont ulicy Brzeskiej.

Wojciech Cejrowski został wyrzucony z TVP za spalenie flagi Unii. Sam zainteresowany twierdzi, że za bezkompromisową postawę wobec aborcji. Przy każdej takiej sytuacji żałuję, że jego rodzice nie mieli bezkompromisowej postawy wobec antykoncepcji.

• Już wkrótce do kin trafi kolejna część filmu o przygodach Asterixa i Obelixa – „Tajemnica magicznego wywaru”. Głosu głównym postaciom użyczą Wiktor Zborowski, Wojciech Mencwaldowski oraz piszący te słowa. Warto zobaczyć. To historia jedynych Francuzów, którzy się nigdy nie poddali.

TVN szykuje format, w którym znane osoby publiczne zabierają swoje matki w ekstremalną podróż po świecie. Tytuł roboczy „50 sposobów, by zabić swoją matkę”. Chętnie bym wystąpił. Niestety, wcześniej musiałbym wystąpić w reality show „Odkop swoją matkę”.

• Najbardziej żenujące love story dekady dobiegło końca. Jacek „wszystko na sprzedaż” Borkowski został porzucony przez swą małoletnią wybrankę. Podobno głupota nie zna granic. Pod tym względem Jacek od dawna jest w Schengen.

• Legenda Pomarańczowej Alternatywy, naczelny ideolog grupy Big Cyc, Krzysztof Skiba napisał autobiografię pt. „Ciągle na wolności”. Całość najlepiej podsumowują słowa matki wokalisty Albiny: – Gdyby mój syn potrafił śpiewać, byłby gwiazdą światowego formatu.

• Zakończyła się 11. edycja programu „Mam talent” w TVN. Jej laureatami zostali akrobaci z polsko-portugalskiego Duo Destiny. Gratulacje. Gonzalo Roque często wisi głową w dół, więc sytuacja w Polsce powinna wydawać mu się normalna.

• Teleturniej „Jaka to melodia?” prowadzony przez Norbiego przyciąga mniejszą publiczność niż w czasach Roberta Janowskiego. Widownię stanowią głównie osoby z grupy wiekowej 60+. Coś w tym jest. Mówienie o Norbim – Gwiazda jednej piosenki, zawiera aż dwa kłamstwa.

• W kanale Active Family rusza program Justyny Żyły, byłej małżonki naszego niebanalnego skoczka. Tytuł widowiska – „Justyna Żyła. Pierzemy brudy do czysta”. Jak widać, będzie ono miało charakter autobiograficzny.

Polityka 50.2018 (3190) z dnia 11.12.2018; Kultura; s. 92
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną