Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

• Dobra nowina spadła na nas w sposób niespodziewany: Krzysztof Ziemiec, przygnieciony falą hejtu, udał się na zasłużony urlop. Pierwszy przykład legendy, która przegrała w starciu z samym sobą.

• W TVP wystartował program „Sanatorium miłości”, w którym grupa seniorów 80+ wyrywa sobie partnerów 70+. Każdy, kto nie widział, niech sobie wyobrazi format „Ekipa z Warszawy”, a w miejsce alkoholu wstawi leki.

• Oto pojedynek niczym z westernu. Michał Rachoń pozwał Krzysztofa Skibę. Lider grupy Big Cyc stwierdził, że Rachoń jest moralnie odpowiedzialny za zabójstwo Pawła Adamowicza. Jeśli jakaś fundacja zbiera pieniądze na pomoc dla takich jak Rachoń, to proszę o kontakt.

Agnieszka Radwańska ledwo co zakończyła karierę, a już zaczyna nową. Nasza była pierwsza tenisistka wystąpi w „Tańcu z gwiazdami”. Terminologia tenisa i tańca jest podobna. Spin – rotacja. Shank – zagranie ramą. Czy tweener – uderzenie między nogami.

• Oto duet na miarę czasów. Piotr Fronczewski oraz youtuber ReZi wystąpili razem w spocie Coca-Coli pt. „Ikona powraca”. Dobra reklama to podstawa. Ostatnio widziałem taki napis: Seks bez miłości jest niczym. Niczym znakomity alkohol pity bez umiaru.

Karol Gązwa, czyli Blowek, został pierwszym w historii polskiego YouTube’a twórcą z 4 mln subskrypcji. Gratulacje. Youtuber to człowiek, który tłumaczy waszym pociechom, że życia nie da się zapauzować bez względu na level. A nieżywej babci nie można zrestartować.

• Wytypowano 10 najbardziej dochodowych programów TV minionego roku. Najskuteczniejszą w zarabianiu pieniędzy okazała się Magda Gessler i jej „Kuchenne rewolucje”. Jak widać, przeklinanie w pewnym wieku to formalność.

• W dobie powszechnych apeli o umiar i rozwagę pisma i serwisy plotkarskie obwieściły koniec związku Anny Muchy ze swym partnerem i ojcem dzieci. Anna wyraziła zdumienie. Czyli u nas tradycyjnie. Chrystus nas kocha. Chrześcijanie mniej.

• Szok. Skandal. Niedowierzanie. Norbi, nowy prowadzący program „Jaka to melodia?”, zarobił dla TVP o 2 mln więcej niż Robert Janowski. Internauci szybko zdemaskowali, że to efekt zmian w cenniku reklam. Z internautami jest jak ze starymi pannami. Ich nie oszukasz.

Isabel Marcinkiewicz znowu pisze do swego byłego małżonka. Tym razem wzywa go do spłacenia długu alimentacyjnego, bo inaczej zostanie dzbanem. Dzban to najpopularniejsze młodzieżowe słowo 2018 r. Kazimierz to jednak wie, jak wrócić do obiegu.

Maciej Stuhr ogłosił bojkot TVP – Nie oglądam, nie występuję. Napisał na FB. Szybko odezwali się z komentarzami i głosem odrębnym przeciwnicy aktora. Po jakości języka oraz występującej tam ortografii widać było, że oni oglądają.

• Jak spekulują media, Lara Gessler rozstała się ze swym mężem zaledwie 4 miesiące po ślubie. Z małżeństwem jest jak z kuchnią. Żeby nie spieprzyć potrawy, trzeba dobrze dobrać składniki.

• Syn Zenka Martyniuka, niejaki Daniel, zaczyna zagrażać medialnej pozycji ojca. Media piszą o nim niemal codziennie. Z dostępnych informacji wynika, że Martyniuk młodszy należy do tej grupy ludzi, którzy myślą, że jujitsu to nazwa miasta w Izraelu.

Karolina Korwin-Piotrowska poprowadzi audycję „Kino na podsłuchu” w Antyradiu. Gratulacje. Z Karoliną jest trochę jak z tym cytatem z filmu „Lepiej być nie może”: Kiedy do nas przyszedłeś, uznałam cię za przystojnego. Potem się odezwałeś.

• Nową edycję popularnego swego czasu programu „Big Brother” w TV7 poprowadzi Agnieszka Woźniak-Starak. To widowisko, w którym widownia decyduje, kto mieszka, a kto nie. Marzenie komorników. Jednym esemesem można wyrzucić klienta z domu.

Beata Tadla zaprezentowała na Instagramie swego nowego ukochanego. Gratuluję rozsądku i rozwagi. Kiedyś nowego partnera przedstawiało się rodzicom. Dziś followersom.

Polityka 5.2019 (3196) z dnia 29.01.2019; Kultura; s. 86
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną