Twoja „Polityka”. Jest nam po drodze. Każdego dnia.

Pierwszy miesiąc tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

• Pierwszy wspólny singiel Donatana i Roberta Lewandowskiego pt. „Mansa Musa” wykona trzech krajowych raperów. Robert jest jego producentem wykonawczym. Piłkarzy i hip-hopowców dużo łączy. Jedni gryzą trawę, a drudzy wręcz przeciwnie.

• Najbardziej medialna postać „dobrej zmiany”, król internetu Bartłomiej M. został aresztowany. Podobno państwo, tak jak ryba, zaczyna psuć się od głowy. W tym przypadku, jak wynika z kariery, niestety występuje brak podstawowego elementu.

• „Taniec z gwiazdami” powoli obsadą dogania nazwę. Tym razem wystąpi kilka znanych postaci. Justyna Żyła, Anna Jagodzińska, Dominika Tajner czy Sebastian Stankiewicz. Ja trzymam kciuki za Sebastiana. Uroda jak z korespondencyjnego kursu chirurgii plastycznej, ale talent już własny.

• Jest nowy prowadzący widowisko „Śpiewajmy razem. All Together Now” w Polsacie. To Mariusz Kałamaga, swego czasu lider grupy kabaretowej Łowcy.B. Mariusz to taki człowiek, którego fryzjer opuścił wcześniej niż natchnienie.

• Trwa wyścig o zakup Radia Zet. W kolejce stoją Agora, Fratria oraz biznesmen Zbigniew Jakubas. Ja trzymam kciuki za Fratrię. Jak bracia Karnowscy przejmą radio, to satyryk Szymon Majewski nie będzie musiał szukać inspiracji na mieście. Będzie ją miał na miejscu.

Wojciech Brzozowski, wielokrotny mistrz świata w windsurfingu, ożenił się z uczestniczką „Idola” Aurelią Krząkałą. Chyba gratuluję. Wojtku. Małżeństwo jest jak nowy samochód. Cieszysz się tylko, jak wyjeżdżasz z salonu.

• Stacja TVN pokaże Fryderyki, czyli nagrody polskiego przemysłu muzycznego. Powodzenia. Dotychczasowa historia tych nagród to śmiech, nieistotność i wiarygodność na poziomie Stanisława Piotrowicza z różańcem. Dlatego tak wielu artystów odmawia.

• Od momentu gdy poseł Marek Jakubiak wyraził chęć pomocy III-ligowej Polonii, kibice Legii Warszawa ogłosili bojkot piwa Ciechan. Kibice Polonii w rewanżu przestaną pić Królewskie. Z takim podejściem do alkoholu w klubie Kukiz’15 Marek i tak nie miałby szans.

• Mistrz świata i Europy w medialnym ekshibicjonizmie, czyli Jacek Borkowski, podobno ma już nową dziewczynę. To aktorka Monika Dubisz, z którą wesoły Jacek gra w spektaklu „Osadzeni”. Więzienie to prawdziwy raj podatkowy. Nie płaci się odsetek od braku talentu.

Weronika Rosati poszła do sądu z Krystyną Olbrychską. Panie wdały się w medialny dyskurs na temat byłego partnera Weroniki oraz ojca jej dziecka. Dzięki takim debatom show-biznesem interesują się wyłącznie trzy firmy. Elektrociepłownia, gazownia i wodociągi.

• Teatr Współczesny w Szczecinie wystawił sztukę pt. „Być jak Beata”. Jest to spektakl muzyczny złożony z piosenek Beaty Kozidrak i zespołu Bajm. Lubię teksty Bajmu. Są niczym safari w podświadomość. Bestie w nich ukryte nie chcą mnie zjeść. Chcą się ze mną napić.

Tomasz Karolak wraca do popularnego serialu pt. „39 i pół”. Kontynuacja przygód wiecznego chłopca będzie nosiła wymowny tytuł „50 i co?”. Są trzy etapy w życiu mężczyzny. Młody, stary i dobrze wyglądasz. Tomasz właśnie wymyślił czwarty.

• Tradycyjnie stacja TVN, znana również jako Discovery, jako pierwsza zaprezentowała nową wiosenną ramówkę. W sieci pojawiły się relacje, kto jak był ubrany i kto był ubrany gorzej. To ten typ dziennikarzy, według których Osama dalej jest prezydentem, a Obama nie żyje.

• 27 lutego w łódzkiej Arenie odbędzie się „Koncert przeciwko nienawiści”. W inicjatywie Dody nie wystąpią Edyta Górniak i Agnieszka Chylińska. Fala nienawiści, która zalała ich media społecznościowe dowodzi, że artyści powinni wystąpić głównie dla siebie.

Grażyna Wolszczak wygrała proces o smog, który wytoczyła polskiemu państwu. Następnie okazało się, że Grażyna na co dzień jeździ dieslem. Smog powinien być wpisany na listę produktów regionalnych. Polskie tradycyjne wędzone powietrze.

Polityka 6.2019 (3197) z dnia 05.02.2019; Kultura; s. 81
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Nowe leki na odchudzanie podbijają świat. Czy właśnie odkryliśmy Święty Graal?

Czy nowe leki na odchudzanie, które właśnie zalewają zachodnie rynki, to największa rewolucja w medycynie od czasów antybiotyków? Jeśli tak, to może nas czekać również rewolucja społeczna.

Paweł Walewski, Łukasz Wójcik
23.09.2023
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną