Kultura

Mea pulpa

• Gdy rok temu pobity został aktor Krzysztof Pieczyński, tematem osobiście obiecał się zająć wiceminister Patryk Jaki. Prokuratura warszawska właśnie umorzyła dochodzenie w tej sprawie. Czyli jednak się zajął.

• Oto gest na miarę talentu. Krzysztof Ziemiec odszedł z głównego wydania „Wiadomości”. Teraz nasz bohaterski dziennikarz będzie występował w „Teleexpressie”. Moja babcia zawsze w takich sytuacjach mawiała: „Czuję się jak mewa nad dołem z gnojówką”.

• Jest. Jednak jest. Kasia Tusk została przyłapana przez paparazzich, jak spaceruje z dzieckiem w wózku. W takiej sytuacji nawet redaktor serwisu plotkarskiego jest w stanie dokopać się do komunikatu, że jednak urodziła.

Jessica Mercedes, szafiarka numer dwa w naszej ojczyźnie, przebywając w Zakopanem, uraczyła naród zdjęciem w saniach z trudem ciągniętych przez konie. Stylistki i te biedne zwierzęta coś łączy. Są rzeczy, których nie uciągną.

• Wiadomość lekko dziwna. W sieci pojawiło się nagranie, na którym Krystyna Czubówna poddawana jest procesowi wypełniania zmarszczek. Ciekawe. U lektorki, której namiętnością był głos, głos zabrały też inne namiętności.

• Nowy konflikt w show-biznesie. Tak się zawsze pisze. Maryla Rodowicz starła się intelektualnie z wnuczką Leszka Millera. Poszło o wielkie pytanie, czy były narzeczony Moniki Miller to gej. Tak twierdzi Maryla. Niestety, nie podała okoliczności powstania diagnozy.

• Pomimo przerażających recenzji trzecią część superprodukcji „Kogel mogel” zobaczyło już prawie 2 mln rodaków. Z oglądaniem tego filmu jest jak z cytatem z jego pierwszej części – „No przecież dla przyjemności nikt nie pije. Tylko jak mus”.

• Powraca „Szansa na sukces” w TVP. Niestety, prowadzącym nie będzie Wojciech Mann. Dzięki obecności tego programu na antenie poznaliśmy takie osoby, jak Justyna Steczkowska. Dzięki nieobecności – uniknęliśmy większej liczby takich przypadków.

Michał Piróg odmówił udziału w nowym programie TVP pt. „Dance, dance, dance”. Mało tego, zaatakował trenerkę wszystkich Polaków Ewę Chodakowską za udział w widowisku. Myślę, iż TVP zna już poziom swoich widzów. Że nawet tytuł trzeba powtarzać trzykrotnie…

• Radiowa Dwójka ruszyła z nowym cyklem „Wieczór ze słuchowiskiem”. Pierwszy spektakl to „Trzecia strefa” z Marcinem Dorocińskim w roli głównej. Jest to powieść o człowieku, który oszukał czasoprzestrzeń. Też kiedyś oszukałem. Kupiłem bilet na pociąg i nie pojechałem.

Krystyna Janda została pozbawiona prawa używania filmów archiwalnych w trakcie swego monodramu o Danucie Wałęsie. TVP nie przedłużyła aktorce licencji. Jeśli chodzi o małostkowość, ludzie tej formacji są wszechstronni. Rodzajem geniuszu.

Natalia Szroeder nagrała duet ze światowej sławy gwiazdą. Krzyczą tytuły. Tą światową sławą jest Femi Temowo, gitarzysta Amy Winehouse. Aha. Polska. Kraj, w którym gwiazdy dzielimy na te znane i na te, które przyjeżdżają do nas.

• Czarne chmury pojawiły się nad związkiem Roxi Gąski i pana Jacka Rozenka. Media ogłosiły rozstanie pary. Informuję. Pan Jacek Rozenek jest byłym mężem pani Małgosi. A pani Roxi Gąska nie mieści się w głowie nawet tym zawodnikom ze „Star Trek”.

• Skandal w programie „Sanatorium miłości”. Widzowie wytropili, że sanatoriuszka Wiesia Kwiatek, lat 65, to podstawiona aktorka. Wcześniej występowała w Polsat Cafe. Trafić z Polsatu do TVP. To się musiało skończyć w sanatorium.

Anna Mucha udzieliła wywiadu magazynowi „VIVA!”, w którym mówi, że nie chce rozmawiać o prywatności. Pismo informuje na okładce, że chce mówić i mówi. Czytelników takich pism wzywam, aby wzięli się do myślenia. Wasz umysł może przeżyć szok, że jeszcze jest potrzebny.

Piotr i Karolina Kraśko pokazali zdjęcie z apartamentowca przy Złotej 44. Media szybko okrzyknęły, że to ich nowe miejsce na ziemi. Strach sobie zrobić zdjęcie na cmentarzu.

Krystyna Janda zdobyła nagrodę dla najlepszej aktorki na festiwalu Sundance. A wszystko za sprawą filmu Jacka Borcucha „Słodki koniec dnia”. U nas tego dnia informacją było to, że Karolina Szostak pokazała się bez makijażu. Do pewnych rzeczy trzeba mieć talent. Inaczej ciągają cię po jakichś festiwalach.

Polityka 7.2019 (3198) z dnia 12.02.2019; Kultura; s. 86
Reklama

Czytaj także

Kultura

Kompozytorki wchodzą do gry

Kiedyś mieliśmy wśród kompozytorek pojedyncze przykłady spektakularnych karier. Ale najmłodsze pokolenie idzie całą ławą, co było widoczne na jesiennych festiwalach muzyki współczesnej.

Dorota Szwarcman
01.12.2020
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną