Kultura

Teraz Polska?

Festiwal Jazz Jantar 2019

materiały prasowe
Organizowany od lat 70. gdański festiwal Jazz Jantar ma już taką markę, że może sobie pozwolić na luksus naprawdę ambitnej i śmiałej prezentacji młodej polskiej myśli jazzowej.

Organizowany od lat 70. gdański festiwal Jazz Jantar ma już taką markę, że może sobie pozwolić na luksus naprawdę ambitnej i śmiałej prezentacji młodej polskiej myśli jazzowej. Oczywistości nie ma więc w programie wiele – poza może triem Henryka Miśkiewicza, grającego z sekcją rytmiczną Kurkiewicz/Miśkiewicz, sławną dzięki współpracy z Marcinem Wasilewskim i Tomaszem Stańką. Poza tym należy się nastawić raczej na zaskoczenia i premiery koncertowe płyt. Te ostatnie to przede wszystkim program „Transatlantyk” kwartetu Dominika Bukowskiego poświęcony polskim doświadczeniom emigracyjnym oraz materiał z nowego albumu Algorhythmu zatytułowanego „Termomix”.

Szczegóły: www.jazzjantar.pl

Jazz Jantar, 13–17 marca, Gdańsk, Klub Żak

Polityka 10.2019 (3201) z dnia 05.03.2019; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Teraz Polska?"

Czytaj także

Społeczeństwo

Wojna państwa Marcinkiewiczów

Historia Izabeli i Kazimierza Marcinkiewiczów toczy się jak wieloodcinkowy serial. Ale to, co długo było celebrycką, plotkarską farsą, w najnowszych odsłonach nabiera cech greckiej tragedii. Spór byłego premiera z byłą żoną to przypadek rozwodu publicznego, z wykorzystaniem mediów oraz nowych instytucji prawnych.

Martyna Bunda
06.08.2019