Kultura

Teraz Polska?

Festiwal Jazz Jantar 2019

materiały prasowe
Organizowany od lat 70. gdański festiwal Jazz Jantar ma już taką markę, że może sobie pozwolić na luksus naprawdę ambitnej i śmiałej prezentacji młodej polskiej myśli jazzowej.

Organizowany od lat 70. gdański festiwal Jazz Jantar ma już taką markę, że może sobie pozwolić na luksus naprawdę ambitnej i śmiałej prezentacji młodej polskiej myśli jazzowej. Oczywistości nie ma więc w programie wiele – poza może triem Henryka Miśkiewicza, grającego z sekcją rytmiczną Kurkiewicz/Miśkiewicz, sławną dzięki współpracy z Marcinem Wasilewskim i Tomaszem Stańką. Poza tym należy się nastawić raczej na zaskoczenia i premiery koncertowe płyt. Te ostatnie to przede wszystkim program „Transatlantyk” kwartetu Dominika Bukowskiego poświęcony polskim doświadczeniom emigracyjnym oraz materiał z nowego albumu Algorhythmu zatytułowanego „Termomix”.

Szczegóły: www.jazzjantar.pl

Jazz Jantar, 13–17 marca, Gdańsk, Klub Żak

Czytaj także

Społeczeństwo

„Nie prowadzimy lekcji z masturbacji”, czyli na czym polega edukacja seksualna

Nie chodzi o to – jak wydaje się niektórym – żeby pokazywać techniki masturbacyjne. Raczej o to, żeby specjaliści wytłumaczyli rodzicom i wychowawcom, że coś takiego jak masturbacja dziecięca istnieje.

Dominika Buczak
17.06.2019