Kultura

Z inspiracji Menuhina

35. urodziny Sinfonii Varsovii

materiały prasowe
Równo 35 lat temu legendarny skrzypek Yehudi Menuhin odwiedził po raz pierwszy Polskę i poprowadził powiększony skład Polskiej Orkiestry Kameralnej, stworzonej w 1972 r. przy Warszawskiej Operze Kameralnej i kierowanej przez lata przez Jerzego Maksymiuka.

Równo 35 lat temu legendarny skrzypek Yehudi Menuhin odwiedził po raz pierwszy Polskę i poprowadził powiększony skład Polskiej Orkiestry Kameralnej, stworzonej w 1972 r. przy Warszawskiej Operze Kameralnej i kierowanej przez lata przez Jerzego Maksymiuka. Zespół był wówczas na zakręcie: Maksymiuk objął posadę szefa BBC Scottish Orchestra. Menuhin, który znał już zespół z wcześniejszych wspólnych koncertów, zgodził się zostać pierwszym szefem artystycznym nowej formacji: Sinfonii Varsovii. 23 marca w Teatrze Wielkim – Operze Narodowej odbędzie się uroczysty koncert jubileuszowy zespołu, nawiązujący do ważnych momentów w jego historii. Pojawi się aż troje dyrygentów. 

35. urodziny Sinfonii Varsovii, 23 marca, Teatr Wielki – Opera Narodowa w Warszawie

Polityka 12.2019 (3203) z dnia 19.03.2019; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Z inspiracji Menuhina"

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021