Kultura

Nagłaśnianie i wyciszanie

Słuchać Jacksona czy nie?

Korona postawiona w Londynie z okazji 60. urodzin Jacksona. Korona postawiona w Londynie z okazji 60. urodzin Jacksona. Henry Nicholls/Reuters / Forum
Słuchać czy nie słuchać Michaela Jacksona? Pytanie, które w latach 80. brzmiało lekko i naiwnie, dziś zrobiło się poważne, niemal filozoficzne.
Jackson na obrazie Davida Nordahla, który pracował dla artysty od końca lat 80. aż do jego śmierci.David Nordahl/Barcroft Media/Getty Images Jackson na obrazie Davida Nordahla, który pracował dla artysty od końca lat 80. aż do jego śmierci.

Oskarżenia o pedofilię pojawiające się w filmie „Leaving Neverland” nie są nowe – słyszymy o nich od ćwierć wieku. Jego bohaterowie zmienili przez lata swoją wersję wydarzeń, a sam Michael Jackson nie żyje od dekady. Ale mimo to prawda ekranu okazała się tak sugestywna, że właśnie teraz, po premierze dokumentu, świat obiegło pytanie: co w związku z tym jeszcze wypada?

Jeszcze zanim dokument trafił na antenę HBO, brytyjskie media doniosły, że radio BBC2 profilaktycznie zdjęło Jacksona z anteny.

Czytaj także

Kraj

Oto jak Tadeusz Mazowiecki przewidział politykę Jarosława Kaczyńskiego

W 90. rocznicę urodzin Tadeusza Mazowieckiego przypominaliśmy fragmenty ostatniego wywiadu, jakiego udzielił „Polityce”. Wiele jego tez nie straciło na aktualności, a zyskało nowy kontekst – rządów PiS.

Redakcja
18.04.2017