Kultura

Nagłaśnianie i wyciszanie

Słuchać Jacksona czy nie?

Jackson na obrazie Davida Nordahla, który pracował dla artysty od końca lat 80. aż do jego śmierci. Jackson na obrazie Davida Nordahla, który pracował dla artysty od końca lat 80. aż do jego śmierci. David Nordahl/Barcroft Media / Getty Images
Słuchać czy nie słuchać Michaela Jacksona? Pytanie, które w latach 80. brzmiało lekko i naiwnie, dziś zrobiło się poważne, niemal filozoficzne.
Korona postawiona w Londynie z okazji 60. urodzin Jacksona.Henry Nicholls/Reuters/Forum Korona postawiona w Londynie z okazji 60. urodzin Jacksona.

Oskarżenia o pedofilię pojawiające się w filmie „Leaving Neverland” nie są nowe – słyszymy o nich od ćwierć wieku. Jego bohaterowie zmienili przez lata swoją wersję wydarzeń, a sam Michael Jackson nie żyje od dekady. Ale mimo to prawda ekranu okazała się tak sugestywna, że właśnie teraz, po premierze dokumentu, świat obiegło pytanie: co w związku z tym jeszcze wypada?

Jeszcze zanim dokument trafił na antenę HBO, brytyjskie media doniosły, że radio BBC2 profilaktycznie zdjęło Jacksona z anteny.

Reklama

Czytaj także

Historia

Rozmowa z Davidem Martelo, uczestnikiem rewolucji goździków

O portugalskiej rewolucji goździków sprzed 45 lat opowiada jej uczestnik David Martelo.

Krzysztof Kubiak, Tadeusz Zawadzki
23.04.2019
Reklama