Kultura

Mea pulpa

• Wydawca „Do Rzeczy” i „Wprost” Michał Lisiecki został zatrzymany przez CBA pod zarzutem wyłudzenia 29 mln zł. Kiedyś zapytałem Roberta Biedronia, co by zrobił, gdyby działacz prawicy wypadł za burtę statku. Czy posłałby mu koło ratunkowe? Robert wyznał – posłałbym mu całusa. Przyłączam się.

Krzysztof „Diablo” Włodarczyk został zatrzymany, jak próbował jeździć po Krakowskim Przedmieściu bez zezwolenia, prawa jazdy oraz autem, które jest poszukiwane. Teraz grozi mu więzienie. Miejsce, gdzie można poznać prawdziwy wymiar terminu „pozycja odwrotna”.

• I znów tradycja okazuje się silniejsza od miłości. Michał Wiśniewski, posiadacz licznych długów oraz byłych żon, znowu się rozwodzi. Powiadomiła o tym jego ostatnia żona Dominika Tajner. Michał jest trochę jak John Lennon. Tamten też od lat nie pisze przebojów.

• Były redaktor naczelny „Faktu” Grzegorz Jankowski poprowadzi „Debaty Jedynki” w Programie I Polskiego Radia. To dobry znak. Według teorii władzy autorytarnej najpierw zatrudnia się swoich, potem lojalnych, a na końcu niezdolnych. Dobrze wiedzieć, że to już trzeci etap.

• Krajowe media w swoim żywiole. Wszyscy piszą o ostatnim związku Weroniki Rosati z doktorem Robertem Śmigielskim. Trwa narodowa debata, bił czy nie bił. Ze związkami Weroniki w mediach jest jak z filmami Patryka Vegi. Jak się nie klei fabuła, to się podkręca akcję.

• Ogłoszono nominacje do Węży 2019, czyli nagród dla najgorszych polskich filmów. Najwięcej nominacji otrzymali „Pech to nie grzech” (10), „Studniówka” (9) oraz Daniel Olbrychski (3). Ja obejrzałem tylko pierwszą pozycję. Tu nie jest potrzebna nagroda, tylko karta zdrowia pacjenta.

• Najnowsza edycja „Tańca z gwiazdami” to przede wszystkim brutalny pojedynek Justyny Żyły i Iwony Pavlović. Jedna zarzuca, że maniery jurorki to „Księga dżungli”, a druga, że umiejętności tancerki to skamieniały las. Stosując terminologię skoków – dominują wysokie loty.

Barbara Bilińska, moja koleżanka ze studiów, a ostatnio dyrektor programowa telewizji Wirtualnej Polski, odchodzi z pracy. WP nie powołała nikogo na jej miejsce. Mnie to nie dziwi. To tak jakby dziś wypełniać wodą baseny na „Titanicu”.

• Pisarz, zadymiarz, fan metalu i przesady Łukasz Orbitowski poprowadzi nowy cykl w TVP Kultura pt. „One”. Będą to spotkania z wybitnymi kobietami polskiej kultury. Jacek Kurski płacący Orbitowskiemu. To równie trudne do wyobrażenia jak Jackson płacący dzieciom.

Karolina Korwin-Piotrowska, specjalistka od celebryckiej katechezy, znalazła sobie godną pracę. W Canal+ dziennikarka poprowadzi program „Aktualności filmowe+”. Może wreszcie zaprzestanie moralizowania, smutnego jak Beverly Hills podczas recesji.

• Jak wynika z przecieków z agencji reklamowych Marcin Prokop, duma TVN, wystąpi w reklamie napoju Schweppes. Podobno dla zwykłego Polaka kwota kontraktu jest równie trudna do odczytania jak nazwa produktu.

Ewa Chodakowska została nową ambasadorką firmy W. Kruk. Mało tego, swoje honorarium oddała na dom ofiar przemocy Sowa. Niestety w tym samym czasie Ewa postanowiła zostać gwiazdą TVP. W przypadku ich przemocy ofiar jest zdecydowanie więcej.

• Oto największa tajemnica ostatnich tygodni. Żona Ryszarda Kalisza, Dominika, została zatrzymana za jazdę pod wpływem alkoholu. Pani mecenas osiągnęła wynik 2,5 promila. Następnie zapadła cisza i wszyscy boją się głośno o tym mówić. Ja się nie dziwię. Po 2,5 głowa boli jeszcze kilka dni.

Kasia Kowalska z córką wystąpiły w reklamie karmy Whiskas z – uwaga – okazji Dnia Kota. Odważnie. Ostatnio koleżanka mieszkająca z kotami wyznała mi, dlaczego to robi się modne. Kot nigdy nie powie ci w nocy: Przestań wyżerać z lodówki!

Beata Tadla idzie jak burza. Dziennikarka poprowadzi kolejną audycję w Radiu Zet, tym razem poświęconą stereotypom. Trzymam kciuki. Na przykład stereotyp – Wszyscy faceci są tacy sami. Kto wam kazał próbować ich wszystkich?

• Najsłynniejszy duet ostatnich miesięcy, czyli Fit Lovers, rozpoczęli współpracę z obuwniczym gigantem CCC. Podoba mi się współczesna popkultura oparta na pasji i samodzielności. Jest dobrą opozycją do tendencji, że jak się człowiek nie zna na niczym, to się może zabrać do wszystkiego.

Tomasz Sekielski zaprezentował pierwszy zwiastun dokumentu o pedofilii w Kościele pt. „Tylko nie mów nikomu”. Premiera całości na kanale dziennikarza w serwisie YouTube 11 maja. Niektóre parafie i YouTube coś łączy. Wcześniej czy później każda zalicza własny kanał.

Krzysztof Rutkowski najpierw stracił nazwisko, potem licencję detektywa, następnie medialną kochankę oraz osobistą narzeczoną. Teraz stracił też prawo jazdy. Mike Tyson powiedział mi kiedyś, że szczęśliwy jest ten, co nie posiada nic. Krzysztof jest blisko tego ideału.

Polityka 12.2019 (3203) z dnia 19.03.2019; Kultura; s. 83
Reklama

Czytaj także

Ludzie i style

Chorwacja – co zobaczyć w drodze nad morze?

Wakacje w Chorwacji kojarzymy przede wszystkim z plażowaniem, kuchnią i zabytkami. Słusznie, ale w głębi kraju czekają na nas prawdziwe skarby natury, które po prostu trzeba zobaczyć!

Prezentacja
21.04.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną