Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Odbył się Polsat Super Hit Festiwal. To duża umiejętność połączyć jarmark, telezakupy i koszarowy humor. Prezenterzy tradycyjnie krzyczeli do publiczności, ale za to często się przebierali. W Sopocie mieszkania powyżej 10. piętra staniały. Bo widać stamtąd scenę.

• Na tę wiadomość czekała cała Polska oraz całe Wschodnie Wybrzeże USA. Joanna Krupa jest w ciąży. Gratulacje. Autorzy serwisów śmieciowych odkryli, że jej brzuch z każdym dniem jest większy. Głupota to jednak trudny wyścig. No i wokół tradycyjnie duża konkurencja.

• To był pojedynek tygodnia. Kinga Rusin starła się z Zofią Klepacką pod lokalem wyborczym w Warszawie. Chodziło o homofobiczne wypowiedzi sportsmenki na temat LGBT. Debata z ulicy trafiła do sieci. Tym razem, patrząc na liczne głosy poparcia, wygrała koalicja.

• Ta wiadomość zajęła serca i umysły wielu publicystów. Basia Kurdej-Szatan ścięła włosy, tym samym zmieniając fryzurę. Zasięg newsa był gigantyczny. Mnie to nie dziwi. Najłatwiej jest pisać o rzeczach, które się rozumie.

• „Super Express” tradycyjnie w formie i na czasie. Poinformował, że Joanna Liszowska wkrótce weźmie rozwód. Sama zainteresowana ujawniła, że jest po rozwodzie od ponad roku. Zawsze uważałem, że dziennikarzom brukowców należałoby wymyślić jakiś trudniejszy sposób rozmnażania.

• Wiceminister wszystkiego Patryk Jaki wyznał, że prokuratura weźmie się wkrótce za serwis satyryczny „Sok z buraka”. Bo to nielegalne finansowanie kampanii wyborczej. Oczywiście. A budyń to świetne danie, ale słabo się sprawdza jako sanki.

• Do pojedynku Klepacka–Rusin dołączył Borys Szyc. „Jesteś żałosna, dziewczyno. Oddaj te medale i nie noś orła, bo przynosisz wstyd” – napisał w sieci. „Wiadomości” TVP szybko wypomniały mu alkoholizm. Nie dziwię się. Oni w końcu wiedzą, co to uzależnienie.

Krystyna Janda wrzuciła na swoim FB grafikę przestawiającą polityka z banknotem w dłoni oraz klęczącą przed nim kobietę ze wsi. Podpis brzmi: „Daj głos”. Fala oburzenia zalała internet od lewa po prawo. Nikt nie wpadł na to, że czasami satyra musi boleć. Odwaga kosztuje. Święte oburzenie jest za darmo.

Elton John umieścił na Instagramie zdjęcie swoich synów w koszulkach Bayernu Monachium. Jedna ma nawet nr 9 i napis Lewandowski. Zofia Klepacka właśnie zażądała wycofania cyfry 9 z polskich szkół.

• Oto intelektualno-modowa Nagroda Darwina. Jeden z serwisów plotkarskich porównał styl Agaty Dudy do Lady Diany. Szerokie porównanie. Jedyne, jakie mi się ciśnie, to skłonność do brawurowej jazdy u partnera.

• 17 czerwca w serwisie Player.pl wystartuje pierwszy odcinek, jak to się teraz modnie mówi, drugiego sezonu serialu „Pod powierzchnią”. Dobra wiadomość. Historia opowiada o kłamstwach i manipulacji. Współproducentem jest TVP Info.

Canal+ wyemituje serial pt. „Pisarze. Serial na krótko”, z Magdą Cielecką i Maćkiem Stuhrem. Scenariusze do kolejnych odcinków napisali Kasia Nosowska, Dorota Masłowska, Jakub Żulczyk i Krzysiek Varga. Ekranizacja tylko tego, co tu napisałem, już pachnie sukcesem.

• Ruszyły castingi do 12. edycji „Mam talent!”. Co ciekawe, casting w Gdańsku odbywa się przy ul. Świętego Ducha, a w Krakowie przy placu Świętego Ducha. Jak widać, organizatorzy wiedzą, że w kwestii masowego talentu nie obędzie się bez pomocy kogoś wysoko postawionego.

• W Polskim Radiu24 Michał Rachoń gościł Jana Pietrzaka. Pomiędzy odwołaniami do Ducha Świętego i Jana Pawła II satyryk nazwał opozycję nowotworem, który trzeba wyciąć. Jankowi bliżej raczej do anestezjologa niż chirurga. Usypia już kolejne pokolenia.

• Żywiec ogłosił skład Męskiego Grania 2019. To Nosowska, Organek, Igo i Zalewski. Reakcja fanów była jak reakcja organizmu na piwo. Trochę potarmosiło, ale nie przewróciło.

Dariusz Szpakowski i Jacek Laskowski z TVP wystąpili w reklamie Media Ekspert. Panowie zapraszali na wielki finał Ekstraklasa Games. Do obejrzenia w Polsacie. Lubię tę politykę TVP. Przypomina mi się stwierdzenie: jak facet z dwoma nerkami może nie mieć pieniędzy na prezent.

• Kolejny wielki sukces Polski na arenie międzynarodowej. Polka Simone Kowalski wygrała niemiecką edycję programu „Top Model”. Mnie to nie dziwi. Dziadek mi dawno mówił, że to, iż niektóre Polki są brzydkie, to ewidentna pozostałość po zaborach.

Ilona Felicjańska wraca. Była modelka planuje wraz z mężem ruszyć w lipcu w trasę po kraju pod hasłem „Nie piję, bo lubię”. Trasa ma także służyć promocji czytelnictwa dzieł literackich autorki. Samobójcza misja. Odciągnąć naród od tego, co lubi, i zmusić do tego, czego nie znosi.

Polityka 23.2019 (3213) z dnia 04.06.2019; Kultura; s. 89
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Kaczyński się pozbierał, złapał cugle, zagrożenie nie minęło. Czy PiS jeszcze wróci do władzy?

Mamy już niezagrożoną demokrację, ze zwyczajowymi sporami i krytyką władzy, czy nadal obowiązuje stan nadzwyczajny? Trwa właśnie, zwłaszcza w mediach społecznościowych, debata na ten temat, a wynik wyborów samorządowych stał się ważnym argumentem.

Mariusz Janicki
09.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną