Kultura

W hańbie nadzieja

Malta Festival 2019

materiały prasowe
Twórcy tegorocznej, 29. edycji poznańskiej imprezy chwalą się 300 wydarzeniami (bezpłatnymi lub za symboliczną opłatą): przedstawieniami, koncertami, instalacjami, performansami, spektaklami tanecznymi, dyskusjami, pokazami filmów i warsztatami.

Twórcy tegorocznej, 29. edycji poznańskiej imprezy chwalą się 300 wydarzeniami (bezpłatnymi lub za symboliczną opłatą): przedstawieniami, koncertami, instalacjami, performansami, spektaklami tanecznymi, dyskusjami, pokazami filmów i warsztatami. Za główną część programu, związaną z festiwalowym idiomem, który w tym roku brzmi: „Armia jednostki/Army of the Individual”, odpowiada Nástio Mosquito, urodzony w Angoli artysta sztuk perfomatywnych i wizualnych (wystawiał m.in. w Tate Modern, MoMA i na tegorocznym Biennale w Wenecji). Hasło odnosi się m.in. do zmiany pojęcia wojny, która współcześnie jest coraz częściej pełzającym konfliktem destabilizującym życie.

Szczegóły: www.malta-festival.pl

Malta Festival Poznań, 21–30 czerwca

Polityka 25.2019 (3215) z dnia 17.06.2019; Afisz. Premiery; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "W hańbie nadzieja"

Czytaj także

Kultura

Butelki z benzyną w formacie JPG, czyli sztuka protestu

Od kilkunastu lat chodzę na demonstracje dopominające się o prawa kobiet czy mniejszości. Grzecznie już było – mówi grafik Jarek Kubicki, twórca plakatów, które stały się wizualnymi symbolami obecnego protestu.

Jakub Knera
28.10.2020