Kultura

W hańbie nadzieja

Malta Festival 2019

materiały prasowe
Twórcy tegorocznej, 29. edycji poznańskiej imprezy chwalą się 300 wydarzeniami (bezpłatnymi lub za symboliczną opłatą): przedstawieniami, koncertami, instalacjami, performansami, spektaklami tanecznymi, dyskusjami, pokazami filmów i warsztatami.

Twórcy tegorocznej, 29. edycji poznańskiej imprezy chwalą się 300 wydarzeniami (bezpłatnymi lub za symboliczną opłatą): przedstawieniami, koncertami, instalacjami, performansami, spektaklami tanecznymi, dyskusjami, pokazami filmów i warsztatami. Za główną część programu, związaną z festiwalowym idiomem, który w tym roku brzmi: „Armia jednostki/Army of the Individual”, odpowiada Nástio Mosquito, urodzony w Angoli artysta sztuk perfomatywnych i wizualnych (wystawiał m.in. w Tate Modern, MoMA i na tegorocznym Biennale w Wenecji). Hasło odnosi się m.in. do zmiany pojęcia wojny, która współcześnie jest coraz częściej pełzającym konfliktem destabilizującym życie.

Szczegóły: www.malta-festival.pl

Malta Festival Poznań, 21–30 czerwca

Polityka 25.2019 (3215) z dnia 17.06.2019; Afisz. Premiery; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "W hańbie nadzieja"

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021