Kultura

W hańbie nadzieja

Malta Festival 2019

materiały prasowe
Twórcy tegorocznej, 29. edycji poznańskiej imprezy chwalą się 300 wydarzeniami (bezpłatnymi lub za symboliczną opłatą): przedstawieniami, koncertami, instalacjami, performansami, spektaklami tanecznymi, dyskusjami, pokazami filmów i warsztatami.

Twórcy tegorocznej, 29. edycji poznańskiej imprezy chwalą się 300 wydarzeniami (bezpłatnymi lub za symboliczną opłatą): przedstawieniami, koncertami, instalacjami, performansami, spektaklami tanecznymi, dyskusjami, pokazami filmów i warsztatami. Za główną część programu, związaną z festiwalowym idiomem, który w tym roku brzmi: „Armia jednostki/Army of the Individual”, odpowiada Nástio Mosquito, urodzony w Angoli artysta sztuk perfomatywnych i wizualnych (wystawiał m.in. w Tate Modern, MoMA i na tegorocznym Biennale w Wenecji). Hasło odnosi się m.in. do zmiany pojęcia wojny, która współcześnie jest coraz częściej pełzającym konfliktem destabilizującym życie.

Szczegóły: www.malta-festival.pl

Malta Festival Poznań, 21–30 czerwca

Polityka 25.2019 (3215) z dnia 17.06.2019; Afisz. Premiery; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "W hańbie nadzieja"

Czytaj także

Niezbędnik

Skąd się biorą pioruny? Odpowiedź może zaskoczyć

Piorun pojawia się nagle, znika błyskawicznie i nie pozwala się łatwo zbadać. Skąd to budzące zachwyt i grozę zjawisko bierze energię oraz jak ją uwalnia? Odpowiedź może zaskoczyć.

Andrzej Hołdys
07.07.2020