Kultura

Poważny Kazimierz

13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi

materiały prasowe
Program jak co roku dopełniają spotkania z twórcami i koncerty.

Festiwal Dwa Brzegi odbywa się na przełomie lipca i sierpnia, w popularnym wśród turystów Kazimierzu Dolnym i jego pięknych, spokojnych okolicach, a jednak tym razem otworzą i zamkną go filmy sensacyjne i mroczne.

Rozpoczynające festiwal „Piranie” to portret włoskich nastolatków, którzy widzą swoją przyszłość we wstąpieniu w szeregi neapolitańskiej mafii, w efekcie wiodą życie, w którym równie sprawnie posługują się konsolą PlayStation i kałasznikowem.

Claudio Giovannesi nakręcił swój film na podstawie książki „Chłopcy z Paranzy” autorstwa Roberto Saviano, dziennikarza śledczego i autora słynnej „Gomorry”. O tym, w jaki sposób film powstawał, reżyser opowie w trakcie spotkania z festiwalową publicznością. Z kolei kończące imprezę „Sługi wojny” Mariusza Gawrysia traktują o śledztwie w sprawie zabójstwa transplantologa, które prowadzi para młodych policjantów. Gdy włącza się w nią wywiad wojskowy, stawka rośnie.

Szczegóły: www.dwabrzegi.pl

13. Festiwal Filmu i Sztuki Dwa Brzegi, 27 lipca – 4 sierpnia, Kazimierz Dolny i Janowiec nad Wisłą

Polityka 30.2019 (3220) z dnia 23.07.2019; Afisz. Premiery; s. 70
Oryginalny tytuł tekstu: "Poważny Kazimierz"
Reklama

Czytaj także

Kraj

Dramat zwierząt w przygranicznej strefie

Nikt naprawdę nie wie, ile zwierząt ginie na granicy polsko-białoruskiej. Ani też jak będą się rozmnażać, gdy ich ścieżki godowe zostaną przecięte murem. Ani na jakich zasadach strzelać będą w tym rejonie myśliwi, którzy już się szykują „na granicę”.

Agnieszka Sowa
25.10.2021