Kultura

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Popkultura zyskała nowego idola. Kogo? Wieści ze styku kultury, popkultury, mediów i polityki zebrał Kuba Wojewódzki.

• Zespół Rammstein podczas koncertu na Stadionie Śląskim zaprezentował się z tęczową flagą. W ten sposób na tym historycznym obiekcie zaistniała nowa sytuacja. Nasi kibicowali Niemcom. Pojęcie okupant nabrało nowego kolorytu.

• Zmiany w porannym „Dzień dobry TVN”. Z programu odchodzą Magda Mołek i Marcin Meller. Praca w tak zwanej śniadaniówce to trudne zadanie. Znacie ten niesamowity moment, gdy budzicie się bardzo rano, pełni werwy, energii i radości? Ja też nie.

• Magdę Mołek i Marcina Mellera zastąpi duet Małgorzata Ohme i Filip Chajzer. Ona jest psychologiem, który leczy ludzi, którzy biorą wszystko. A on powinien zostać jej klientem, bo też bierze wszystko.

• Popkultura zyskała nowego idola. To podający się za ministra edukacji Dariusz Piontkowski. Jego komentarz po wydarzeniach w Białymstoku, a następnie komentarze do własnego komentarza były lekkie i błyskotliwe niczym wędrujący lądolód. Wielu zmroziły.

• W zabytkowej kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16 swoją winiarnię o nazwie BARaWINO otworzył Marek Kondrat. Podobno można tam znaleźć 500 rodzajów wina. Tradycyjnie wino pije się do obiadu. Przy tej ilości – bardziej do upadłego.

• Netflix szykuje drugi sezon serialu dokumentalnego pt. „Formuła 1: Jazda o życie”. Bohaterem nowych odcinków ma być Polak Robert Kubica. Jego życie to materiał na film. Na przykład taki tytuł z krajowej prasy – Kubica wykręca coraz lepsze czasy. Jest przedostatni.

• „Dobra zmiana” w TVP rozkwita. Miejsce Norbiego w „Jaka to melodia?” zajął Rafał Brzozowski, a miejsce Brzozowskiego w „Kole fortuny” – Norbi. Roszady jak w PRL. Obu panom przypominam, że w życiowej grze można być albo graczem, albo pionkiem.

• Dosyć mało sprawdzoną i rzetelną informacją była ta o śmierci Adama Słodowego. Pierwsza zareagowała żona mistrza majsterkowania, informując, że małżonek jest zdziwiony. Tym razem pan Adam pokazał, jak sobie samemu zmajstrować zmartwychwstanie.

• Artur Szpilka znowu zaliczył nokaut. Tym razem w II rundzie walki z Dereckiem Chisorą. Brytyjski pięściarz wyłączył Arturowi zarówno wizję, jak i fonię. Nasz zawodnik stwierdził jednak, że nie rzuca tej roboty. Widocznie marzył o pracy, w której może sobie poleżeć.

• Dziennikarze tradycyjnie dotarli do najważniejszych informacji tygodnia i ustalili, że Joanna Krupa planuje nazwać swego syna James Dean. Nie wiem, czym się kierowała, ale jeśli chodzi o kierowanie, to nie jest to najlepszy przykład.

• Najśmieszniejszy polski … (tu wpisz właściwy termin) zapowiedział powrót na ring i to w formule na gołe pięści. Gratuluję. Marcin Najman tradycyjnie pozostaje jedynym krajowym sportowcem, który potrafi znokautować samego siebie.

• Satyryk Robert Górski postanowił w sierpniu zorganizować dwie ważne imprezy w trakcie jednej imprezy. Robert w tym samym czasie weźmie ślub oraz ochrzci córkę. To i tak tradycyjnie. Znając Roberta, to mógłby w tym samym czasie spokojnie wziąć czyjąś córkę.

• W LA odbyła się premiera filmu Quentina Tarantino „Once upon a time... in Hollywood”. Na czerwonym dywanie obok Brada Pitta i Leonardo DiCaprio pojawił się także Rafał Zawierucha. Była też Britney Spears. Po jej twarzy widać było, że wie, czym grozi sukces. Po twarzy Rafała, że jeszcze tego nie wie.

• Michał Olszański, współautor słynnego śniadaniowego wywiadu, z którego jednoznacznie wynikało, że Jarosław Kaczyński jest najlepszy na świecie – właśnie wyleciał z TVP. Pech roku. Pośliznąć się na własnej wazelinie.

• Fotografka Zuza Krajewska oraz projektant Oskar Zięta wzięli udział w pierwszej polskiej kampanii reklamowej Alfa Romeo. Przypomnę. Alfa Romeo to taki sportowy szybki samochód. Oczywiście szybkość zależy od tego, na jakiej lawecie jedzie.

• Najmłodszy syn Krzysztofa Cugowskiego, Krzysztof junior, dostał rolę w nowej produkcji Netfliksa. Będzie to serial na podstawie książki amerykańskiej pisarki Julii Quinn. Słynie ona z tak zwanego romansu historycznego. Znam ten gatunek. Kilka moich romansów też było historycznych.

• Sytuacje z Białegostoku, gdzie siły ciemności zmierzyły się z siłami wolności, skomentowała na swym profilu znana influencerka Maffashion. Pojawiły się pytania fanów o popieranie zboczeń. Zbliżamy się coraz bardziej do momentu, w którym normalność stanie się nową subkulturą.

Polityka 31.2019 (3221) z dnia 30.07.2019; Kultura; s. 85
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Nauka

Nie każdy archeolog to Indiana Jones

Popkulturowy obraz archeologa awanturnika umacnia przekonanie, że ich głównym zadaniem jest odkrywanie skarbów. Ten fałsz fatalnie odbija się na wiedzy o przeszłości.

Agnieszka Krzemińska
27.02.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną