Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa, czyli kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego

Artysta Smolasty rozstał się z piosenkarką Honoratą Skarbek. Dowodem na rozbrat pary jest to, iż Skarbek przestała go obserwować na Instagramie. Romantycznie.

• To było wydarzenie rodzinne wysokich lotów. Okazało się znienacka, że marszałek Marek Kuchciński lata sobie z rodziną rządowymi samolotami bez ograniczeń. Zadajmy zatem pytanie: Które państwo ma najtańsze połączenia lotnicze? Państwo Kuchcińscy.

• Zaraz po odlotowym marszałku nagłówki medialnych doniesień opanował Kamil Durczok, który wykręcił rekordowy wynik na autostradzie. 2,6 promila przed godziną 13. Kamil deklarował ostatnio, że nie pije. Strach pomyśleć, ile by miał promili, gdyby nie był abstynentem.

• Przed nami kolejna pożegnalna walka Tomasza Adamka. Powodem jest chęć zarobienia na nowego mercedesa. Oby tylko samochód nie okazał się mocno bity. Jak przyszły właściciel.

• Superstacja pozbyła się wszystkich myślących dziennikarzy, a na jej czele stanął były redaktor naczelny „Faktu” Grzegorz Jankowski. Jankowski, obok wynalazcy Pudelka Michała Brańskiego, to ojciec chrzestny hejtu w mediach. Dla niektórych nienawiść to nie uczucie. To sposób na życie.

• Szok i niedowierzanie. Artysta Smolasty rozstał się z piosenkarką Honoratą Skarbek. Dowodem na rozbrat pary jest to, iż Skarbek przestała go obserwować na Instagramie. Romantycznie. Romeo i Julia też w jakimś sensie przestali się obserwować.

• Monika Miller, wnuczka premiera Leszka Millera, wystąpi w najnowszej edycji „Tańca z gwiazdami”. Nagrodą w programie jest kryształowa kula. Narzędzie, z którego dziadek wróży swoją karierę.

• Romuald Lipko wypowiedział się o Krzysztofie Cugowskim: „Nie pojednaliśmy się i nie pojednamy nigdy”. Stanowczo i serio. Panowie z Budki Suflera. Pamiętajcie. Kluczem do serca fanek jest śmiech. No chyba że śmieją się z waszego wyglądu.

• Wielka strata dla show-biznesu. Premier Kazimierz Marcinkiewicz postanowił zakończyć karierę celebryty i wycofać się z życia publicznego. Wszystko, jak sam mówi, przez żonę stalkerkę. Stalking i małżeństwo coś łączy. Element nieopuszczania aż do śmierci.

• Artysta sceniczny Michał Wiśniewski odwołał swój koncert w (uwaga!) Łodygowicach. Powodem miała być nieprzewidywalna pogoda. Jak widać globalne ocieplenie może mieć i przyjemne skutki.

• Szymon Majewski udzielił wywiadu i się zaczęło. Z wszystkich mediów mogliśmy się dowiedzieć, że satyryk walczy z depresją. On co prawda używał czasu przeszłego, ale co tam. Nie ma dziś większego nieszczęścia dla dziennikarzy niż czyjaś nieaktualna tragedia.

• Aleksandra Szwed, Jerzy Mielewski i Łukasz Jurkowski to prowadzący, którzy pojawią się w programie Polsatu „Ninja Warrior”. Uczestnicy mają w nim pokonać niekończący się tor przeszkód. Ninja działali w Japonii od okresu Kamakura do okresu Edo. Z przerwami na bloki reklamowe.

• Niedawno Tymon Tymański poinformował publicznie małżonkę, że żyją w otwartym związku, a teraz okazało się to prawdą. Małżonka Tymona pokazała światu swego nowego kawalera. Cóż, małżeństwo można uznać za skonsumowane nawet wtedy, gdy ktoś podjada z boku.

• Dawid Ogrodnik, Robert Więckiewicz i Rafał Zawierucha wystąpią w komedii kryminalnej pt. „Najmro”. Opowiada ona o Zdzisławie Najmrodzkim, który uciekał milicji aż 29 razy. Dziś wolałbym komedię o ministrze Zielińskim, którego kariera sypie się jak konfetti z helikoptera.

• Podobno Piotr Adamczyk się ożenił. Podobno jego wybranką jest o 19 lat młodsza Karolina Szymczak. Podobno wszystko odbyło się w tajemnicy. Niektóre małżeństwa są jak pieniądze z komunii. Podobno istnieją.

• Katarzyna Werner, dziennikarka TVN24, planuje porzucić pracę w stacji i otworzyć z mężem hotel na Zanzibarze. Gratuluję. Po październikowych wyborach takich pomysłów może być więcej. Tym bez hoteli władza też zapewni stosowny pobyt czasowy.

Polityka 32.2019 (3222) z dnia 06.08.2019; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

null
Historia

Mieli rusyfikować, a się spolonizowali. Rosyjscy kolonizatorzy na Mazowszu

W XIX w. car sprowadził na Mazowsze rosyjskich kolonistów. Mieli krzewić rodzimą kulturę i zruszczać okoliczną ludność. Zamiast tego Rosjanie sami się spolonizowali.

Violetta Wiernicka
21.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną