Kultura

Powrót na Wigry

20. Letnia Filharmonia AUKSO

Letnia Filharmonia AUKSO Letnia Filharmonia AUKSO Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
Najlepsza polska orkiestra smyczkowa AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, prowadzona przez wybitnego skrzypka i dyrygenta Marka Mosia i stworzona z jego dawnych studentów z katowickiej Akademii Muzycznej, już po raz 20. dostarczy wrażeń melomanom odpoczywającym na Suwalszczyźnie.

Najlepsza polska orkiestra smyczkowa AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, prowadzona przez wybitnego skrzypka i dyrygenta Marka Mosia i stworzona z jego dawnych studentów z katowickiej Akademii Muzycznej, już po raz 20. dostarczy wrażeń melomanom odpoczywającym na Suwalszczyźnie. W początkach istnienia festiwal był ściśle związany z ośrodkiem w klasztorze pokamedulskim w Wigrach, którym zarządzało wówczas Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po przejęciu go przez Kościół i stworzeniu tam ośrodka pielgrzymkowego trzeba było znaleźć inne miejsca – w ostatnich latach dołączyła nowa sala Suwalskiego Ośrodka Kultury. Tradycją stało się już organizowanie tam finału festiwalu.

Szczegóły: soksuwalki.eu

20. Letnia Filharmonia AUKSO, Suwałki i okolice, 16–22 sierpnia

Polityka 33.2019 (3223) z dnia 12.08.2019; Afisz. Premiery; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "Powrót na Wigry"

Czytaj także

Społeczeństwo

Rzeź ptaków

Co roku myśliwi zabijają około 200 tys. ptaków. Wyłącznie dla własnej rozrywki. Żadnych innych powodów polowania na ptaki nie ma.

Joanna Podgórska
05.12.2019