Kultura

Powrót na Wigry

20. Letnia Filharmonia AUKSO

Letnia Filharmonia AUKSO Letnia Filharmonia AUKSO Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
Najlepsza polska orkiestra smyczkowa AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, prowadzona przez wybitnego skrzypka i dyrygenta Marka Mosia i stworzona z jego dawnych studentów z katowickiej Akademii Muzycznej, już po raz 20. dostarczy wrażeń melomanom odpoczywającym na Suwalszczyźnie.

Najlepsza polska orkiestra smyczkowa AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, prowadzona przez wybitnego skrzypka i dyrygenta Marka Mosia i stworzona z jego dawnych studentów z katowickiej Akademii Muzycznej, już po raz 20. dostarczy wrażeń melomanom odpoczywającym na Suwalszczyźnie. W początkach istnienia festiwal był ściśle związany z ośrodkiem w klasztorze pokamedulskim w Wigrach, którym zarządzało wówczas Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po przejęciu go przez Kościół i stworzeniu tam ośrodka pielgrzymkowego trzeba było znaleźć inne miejsca – w ostatnich latach dołączyła nowa sala Suwalskiego Ośrodka Kultury. Tradycją stało się już organizowanie tam finału festiwalu.

Szczegóły: soksuwalki.eu

20. Letnia Filharmonia AUKSO, Suwałki i okolice, 16–22 sierpnia

Polityka 33.2019 (3223) z dnia 12.08.2019; Afisz. Premiery; s. 89
Oryginalny tytuł tekstu: "Powrót na Wigry"
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Urok małych liczb. Najlepsze polskie apartamentowce

Zamiast balkonów na długość stopy i niedoświetlonych parapetów są szerokie tarasy i wielkie okna, zamiast anonimowości – przestrzenie, które sprzyjają spotkaniom z sąsiadami. Najlepsze polskie apartamentowce mają mało mieszkań, wyjątkową architekturę i położenie. Niestety, kameralne wciąż znaczy rzadkie i ekskluzywne.

Marta Polny
28.09.2021