Kultura

Powrót na Wigry

20. Letnia Filharmonia AUKSO

Letnia Filharmonia AUKSO Letnia Filharmonia AUKSO Dawid Chalimoniuk / Agencja Gazeta
Najlepsza polska orkiestra smyczkowa AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, prowadzona przez wybitnego skrzypka i dyrygenta Marka Mosia i stworzona z jego dawnych studentów z katowickiej Akademii Muzycznej, już po raz 20. dostarczy wrażeń melomanom odpoczywającym na Suwalszczyźnie.

Najlepsza polska orkiestra smyczkowa AUKSO Orkiestra Kameralna Miasta Tychy, prowadzona przez wybitnego skrzypka i dyrygenta Marka Mosia i stworzona z jego dawnych studentów z katowickiej Akademii Muzycznej, już po raz 20. dostarczy wrażeń melomanom odpoczywającym na Suwalszczyźnie. W początkach istnienia festiwal był ściśle związany z ośrodkiem w klasztorze pokamedulskim w Wigrach, którym zarządzało wówczas Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Po przejęciu go przez Kościół i stworzeniu tam ośrodka pielgrzymkowego trzeba było znaleźć inne miejsca – w ostatnich latach dołączyła nowa sala Suwalskiego Ośrodka Kultury. Tradycją stało się już organizowanie tam finału festiwalu.

Szczegóły: soksuwalki.eu

20. Letnia Filharmonia AUKSO, Suwałki i okolice, 16–22 sierpnia

Czytaj także

Współczesny

Po co właściwie żyjemy? Jaki jest sens życia?

Cóż bardziej jałowego niż pytanie o sens życia? Brzmi patetycznie, a nawet infantylnie. Dorośli unikają takiej frazeologii, jedynie młodzież czasami na nią się jeszcze nabiera. Tylko właściwie dlaczego pytanie o sens życia wzbudza zażenowanie?

Jan Hartman
25.09.2018