Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Julia Wieniawa nie spotyka się już z Baronem. Para przestała się dogadywać, a związana z dużo starszym muzykiem aktorka tęskniła za życiem nastolatki. Rozumiem. Też spotykam się z dużo młodszymi koleżankami. I też wynika to z tęsknoty za życiem nastolatki.

• Adam „Nergal” Darski pochwalił się na Instagramie, że został wyrzucony z siłowni schroniska YMCA w USA. Powodem była niestosowna koszulka, z której wynikało, że nie wierzy w Jezusa. Zarówno Kościół, jak i siłownia są mi bliskie. Bywam, ale nie praktykuję.

• Jeden z najpopularniejszych trenerów personalnych Daniel Kuczaj przeszedł operację plastyczną nosa. Relacją z zabiegu podzielił się na Instagramie. Nos jest bardzo ważny w karierze. Czytałem o tym w biografiach Amy Winehouse i Whitney Houston.

• Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita rozpoczęło kampanię społeczną „Bądźmy z tymi, których prześladują!”. W filmie wystąpili m.in. Andrzej Seweryn, Magda Boczarska i Krzysztof Materna. Romantyczny gest. Przypominam. Jedną z cech bohatera romantycznego jest niechęć dożycia własnej starości.

• Katarzyna Bosacka zadebiutowała na kanale YouTube z własnym programem EkoBosacka. W 1. odcinku uczyła, jak zrobić ekologiczną jajecznicę. Czasem mam wrażenie, że obcujemy z ludźmi, których nigdy by nie wpuścili na Arkę Noego.

• „Dobra zmiana” u prawie prezydenta Warszawy. Eurodeputowany Patryk Jaki radykalnie schudł. Zgodnie z zasadą „Jesteś tym, w co wierzysz”.

• Magazyn „Party” pokazał, uwaga, czwarty wózek syna Izabeli Janachowskiej, Christophera Alexandra. Czwarty. Dziękujemy. Wózki dziecięce dzielimy na głębokie i płytkie. Dziennikarstwo podobnie.

• Radek Liszewski z zespołu Weekend podczas koncertu zszedł ze sceny i zaśpiewał do 10-letniej dziewczynki „Umiesz kręcić pupą i fajnie ruszasz się, obiektem pożądania właśnie stałaś się”. A wszystko to w TVP, instytucji, o której prezes może zaśpiewać spokojnie „Ona tańczy dla mnie”.

• Wojtek Smarzowski uchylił rąbka tajemnicy – akcja filmu „Wesele 2” ma dziać się współcześnie, w ciągu jednej nocy w domu weselnym i w rzeźni. Część retrospektywna dotykać ma Jedwabnego. Ciekawe. Hasło Jedwabne ministrowi Glińskiemu kojarzy się wyłącznie z napisem przy programie prania w pralce.

• Doszło do medialnego pojedynku pomiędzy Andrzejem Grabowskim a Jerzym Zelnikiem. Andrzej obejrzał „Faraona” i zadał koledze pytanie: Co ty ze sobą zrobiłeś? Faraon stwierdził, że jest nie tylko aktorem, ale i obywatelem, i może mieć takie zaćmienie, na jakie tylko ma ochotę.

• Podczas dożynek parafialnych w Kamieńcu Wrocławskim, gmina Czernica, europoseł Ryszard Czarnecki przemawiał do wiernych z ambony na zakończenie mszy. Jak widać, Ryszard nie ukrywa swych skłonności do stałego uczestnictwa w cudach.

• Serwis gazety.pl o godnej nazwie Plotek to duma współczesnej myśli. Ostatnio tamtejsi dziennikarze odkryli, że żona Adama Małysza nie ma brwi. Na skutek nieudanego zabiegu kosmetycznego. Czytając takie newsy, mówię sobie: Nie myśl o tym. Jest tyle osób, które nie myślą i jakoś im idzie…

• Była żona Krzysztofa Ibisza Anna Ibisz-Nowak poprowadzi program pt. Pani Gadżet erotycznie. Anna będzie testowała wibratory z lukru, czekoladę do smarowania ciała czy bieliznę z galaretki. Teraz już rozumiem, co miał na myśli lekarz, gdy kazał mi rzucić cukier.

• Joanna Krupa i Andrzej Piaseczny z mamami to m.in. obsada nowego programu „Starsza pani musi fiknąć”. Będą nurkować z rekinami i schodzić do jaskiń. Pamiętam, jak moja mama wracała z pracy i pytała mnie: Co robiłeś, jak mnie nie było, brałeś narkotyki czy płakałeś? A ja odpowiadałem: Chłopaki nie płaczą.

• Tomasz Kammel poprowadzi poranną audycję w Radiu Zet. To dobry pomysł, żeby nie zostać bez pracy. Dziennikarz coraz wyraźniej akcentuje swoje poglądy w mediach społecznościowych. W niektórych firmach karze się za nieobecność myśli. A w innych za obecność.

• Po wszystkich medialnych aferach syn Zenona Martyniuka, Daniel, poinformował naród, że rozwodu nie będzie. Mało tego, wraz z małżonką udali się do Lichenia modlić się o trzeźwość i wierność. Tak to bywa. Świat jest piękny, życie wspaniałe. I nagle trzeźwiejesz.

Polityka 35.2019 (3225) z dnia 27.08.2019; Kultura; s. 84
Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Dlaczego książki drożeją, a księgarnie upadają? Na rynku dzieje się coś dziwnego

Co trzy dni znika w Polsce jedna księgarnia. Rynek wydawniczy to materiał na poczytny thriller.

Justyna Sobolewska, Aleksandra Żelazińska
18.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną