Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Julia Wieniawa nie spotyka się już z Baronem. Para przestała się dogadywać, a związana z dużo starszym muzykiem aktorka tęskniła za życiem nastolatki. Rozumiem. Też spotykam się z dużo młodszymi koleżankami. I też wynika to z tęsknoty za życiem nastolatki.

• Adam „Nergal” Darski pochwalił się na Instagramie, że został wyrzucony z siłowni schroniska YMCA w USA. Powodem była niestosowna koszulka, z której wynikało, że nie wierzy w Jezusa. Zarówno Kościół, jak i siłownia są mi bliskie. Bywam, ale nie praktykuję.

• Jeden z najpopularniejszych trenerów personalnych Daniel Kuczaj przeszedł operację plastyczną nosa. Relacją z zabiegu podzielił się na Instagramie. Nos jest bardzo ważny w karierze. Czytałem o tym w biografiach Amy Winehouse i Whitney Houston.

• Stowarzyszenie Otwarta Rzeczpospolita rozpoczęło kampanię społeczną „Bądźmy z tymi, których prześladują!”. W filmie wystąpili m.in. Andrzej Seweryn, Magda Boczarska i Krzysztof Materna. Romantyczny gest. Przypominam. Jedną z cech bohatera romantycznego jest niechęć dożycia własnej starości.

• Katarzyna Bosacka zadebiutowała na kanale YouTube z własnym programem EkoBosacka. W 1. odcinku uczyła, jak zrobić ekologiczną jajecznicę. Czasem mam wrażenie, że obcujemy z ludźmi, których nigdy by nie wpuścili na Arkę Noego.

• „Dobra zmiana” u prawie prezydenta Warszawy. Eurodeputowany Patryk Jaki radykalnie schudł. Zgodnie z zasadą „Jesteś tym, w co wierzysz”.

• Magazyn „Party” pokazał, uwaga, czwarty wózek syna Izabeli Janachowskiej, Christophera Alexandra. Czwarty. Dziękujemy. Wózki dziecięce dzielimy na głębokie i płytkie. Dziennikarstwo podobnie.

• Radek Liszewski z zespołu Weekend podczas koncertu zszedł ze sceny i zaśpiewał do 10-letniej dziewczynki „Umiesz kręcić pupą i fajnie ruszasz się, obiektem pożądania właśnie stałaś się”. A wszystko to w TVP, instytucji, o której prezes może zaśpiewać spokojnie „Ona tańczy dla mnie”.

• Wojtek Smarzowski uchylił rąbka tajemnicy – akcja filmu „Wesele 2” ma dziać się współcześnie, w ciągu jednej nocy w domu weselnym i w rzeźni. Część retrospektywna dotykać ma Jedwabnego. Ciekawe. Hasło Jedwabne ministrowi Glińskiemu kojarzy się wyłącznie z napisem przy programie prania w pralce.

• Doszło do medialnego pojedynku pomiędzy Andrzejem Grabowskim a Jerzym Zelnikiem. Andrzej obejrzał „Faraona” i zadał koledze pytanie: Co ty ze sobą zrobiłeś? Faraon stwierdził, że jest nie tylko aktorem, ale i obywatelem, i może mieć takie zaćmienie, na jakie tylko ma ochotę.

• Podczas dożynek parafialnych w Kamieńcu Wrocławskim, gmina Czernica, europoseł Ryszard Czarnecki przemawiał do wiernych z ambony na zakończenie mszy. Jak widać, Ryszard nie ukrywa swych skłonności do stałego uczestnictwa w cudach.

• Serwis gazety.pl o godnej nazwie Plotek to duma współczesnej myśli. Ostatnio tamtejsi dziennikarze odkryli, że żona Adama Małysza nie ma brwi. Na skutek nieudanego zabiegu kosmetycznego. Czytając takie newsy, mówię sobie: Nie myśl o tym. Jest tyle osób, które nie myślą i jakoś im idzie…

• Była żona Krzysztofa Ibisza Anna Ibisz-Nowak poprowadzi program pt. Pani Gadżet erotycznie. Anna będzie testowała wibratory z lukru, czekoladę do smarowania ciała czy bieliznę z galaretki. Teraz już rozumiem, co miał na myśli lekarz, gdy kazał mi rzucić cukier.

• Joanna Krupa i Andrzej Piaseczny z mamami to m.in. obsada nowego programu „Starsza pani musi fiknąć”. Będą nurkować z rekinami i schodzić do jaskiń. Pamiętam, jak moja mama wracała z pracy i pytała mnie: Co robiłeś, jak mnie nie było, brałeś narkotyki czy płakałeś? A ja odpowiadałem: Chłopaki nie płaczą.

• Tomasz Kammel poprowadzi poranną audycję w Radiu Zet. To dobry pomysł, żeby nie zostać bez pracy. Dziennikarz coraz wyraźniej akcentuje swoje poglądy w mediach społecznościowych. W niektórych firmach karze się za nieobecność myśli. A w innych za obecność.

• Po wszystkich medialnych aferach syn Zenona Martyniuka, Daniel, poinformował naród, że rozwodu nie będzie. Mało tego, wraz z małżonką udali się do Lichenia modlić się o trzeźwość i wierność. Tak to bywa. Świat jest piękny, życie wspaniałe. I nagle trzeźwiejesz.

Polityka 35.2019 (3225) z dnia 27.08.2019; Kultura; s. 84
Reklama

Czytaj także

Nauka

Uzbrojenie na nową wojnę

Po latach wojowania z terroryzmem USA szykują się do starcia z równorzędnym przeciwnikiem. Czy nowe systemy uzbrojenia sprawią, że potencjalny konflikt zbrojny między mocarstwami będzie niewidzialną wojną nowoczesnych urządzeń?

Przemysław Ziemacki
26.10.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną