Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Satyryk i kabareciarz Robert Górski wziął ślub. Już sam ten fakt świadczy o mocnym poczuciu humoru. Jego żoną została dziennikarka Monika Sobień. Gratuluję. Pamiętam taki dialog ze studiów: Jesteś bez przerwy pijany, chcę rozwodu. Boże, ożeniłem się.

• Wirtualna Polska przygotowała kampanię społeczną pod hasłem „Stop mowie nienawiści”, która ma zwrócić uwagę na dobór słów w dyskursie publicznym. Matecznik hejtu walczy z hejtem. Gdyby hipokryzja potrafiła latać… Może dobrze, że nie potrafi. Po co nam dodatkowe korki w powietrzu.

• Ciekawostka. Telewizja Republika planuje otworzyć swoje studio w Waszyngtonie. Tomasz Sakiewicz nadający ze stolicy USA. Szok. Waszyngton to największe na świecie miasto z darmowymi muzeami. Teraz przybędzie im nowy eksponat.

• Aktorka Olga Frycz rozstała się ze swoim partnerem Grzegorzem Sobieszkiem. Mało tego, rozstali się w przyjaźni i sami o tym poinformowali. Świństwo. Tak się nie robi. Bezrobotni plotkarze są groźniejsi niż Beata Szydło na skrzyżowaniu.

• Na antenie TVP2 zadebiutował nowy reality show „Teściowe i synowe. I kto tu rządzi?”, w którym kulinarnie rywalizują ze sobą zespoły synowych i teściowych. Przypomina mi się powiedzenie dziadka: Dlaczego mężczyźni idą na wojnę? Bo szukają spokoju.

• Antenowa ofensywa Radia Zet. Od września na antenie przybyło nowych głosów. Są to Kasia Pakosińska, Tomasz Karolak, Maciej Orłoś i Czesław Mozil. W przypadku tego ostatniego trudno mówić o jednym głosie, a raczej o kilku. Mówiących równocześnie.

• Natalia Kukulska postanowiła wziąć ślub na wesoło w Las Vegas. Ciekawe, po 19 latach związku, z trójką dzieci na koncie. Polska ma w sobie coś z ruletki w kasynie Las Vegas. Jak byś nie obstawiał, i tak pulę zgarnia czarne.

• W TVP2 ruszył nowy kulinarny show „Gotowi do gotowania. Start!”. Zasady są proste. Dwie drużyny mają przygotować posiłek z produktów z sieci Biedronka. Całość prowadzi Marzena Rogalska. Kariera Marzeny ma w sobie coś z klienta tej sieci. Bierze, co dają.

• Andrzej Sołtysik wraz z małżonką udzielili wywiadu magazynowi „Gala”. Co ciekawe, radośnie opowiadają tam o alkoholizmie dziennikarza. Po lekturze tego tekstu zacząłem mieć problem z alkoholem. Skończył się.

• Katarzyna Warnke, partnerka Piotra Stramowskiego, urodziła syna. Media powitały ten fakt informacją, że aktorka ma już 14-letniego syna Mateusza z poprzedniego związku. Przypomina mi się dowcip. Przychodzi koniec świata do Polski, rozgląda się i mówi: Ku...a, ja już chyba u was byłem.

• Po protestach działaczy LGBT hotel Radisson Blue w Dublinie odwołał zaplanowany występ Wojciecha Cejrowskiego. Spotkanie odbyło się jednak w innym miejscu. Mamy w końcu wolny rynek. Jak węgiel kupujemy w Mozambiku, to homofobię możemy sprzedawać w Irlandii.

• Okres wakacyjny to kolejny rekord spadku słuchalności radiowej Jedynki. Udział stacji spadł o kolejne 1,5 proc. Gratulacje. Do ekipy sukcesu dołączyli właśnie Magdalena Ogórek i Grzegorz Jankowski. Jak mawia Tomasz Hajto: To nie jest błąd zawodnika, to jest błąd murawy.

• W katolickim kraju taki news to rarytas. Katolicka Agencja Informacyjna ruszyła z internetową zbiórką pieniędzy na przetrwanie. Potrzebują 49 tys. zł miesięcznie. Mnie to nie dziwi. Ostatnio w kategorii miłości bliźniego nasi biskupi przegrywają nawet z polsatowskim „Love Island”.

• Koncern Renault prowadzi kampanię internetową „365 dni testów Renault”. Uczestniczą w niej skoczkowie narciarscy: Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Odważny ruch. U mnie na ulicy dzieci skandują: Plaża, laski, wakacje w Rio. To nie dla mnie. Jeżdżę Clio.

• Do ciekawego zjawiska antropologicznego doszło ostatnio w Chicago. Na koncercie dla Polonii spotkały się Doda i Edyta Górniak. Edyta stwierdziła, że nie wystąpi, dopóki Doda i jej zespół nie opuszczą sali. Jak widać, Chicago tradycyjnie pozostaje polskim miastem.

Polityka 38.2019 (3228) z dnia 17.09.2019; Kultura; s. 102

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Pięć dziwactw polskiej polityki. To dlatego czeka nas zapewne dreszczowiec dekady

Nasza krajowa polityka, choć wydaje się na co dzień zwyczajna i banalna, ma jednak swoje wyraziste cechy, może i dziwactwa – w skali europejskiej i nie tylko. Te znaki szczególnie mocno się ujawniają i będą wpływać na kluczowe wydarzenia, także na wybory 9 czerwca i prezydenckie. Oto kilka z takich osobliwości.

Mariusz Janicki
16.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną