Piszemy o wszystkim, co ważne

Codziennie coś nowego. Bądź w centrum wydarzeń.

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Satyryk i kabareciarz Robert Górski wziął ślub. Już sam ten fakt świadczy o mocnym poczuciu humoru. Jego żoną została dziennikarka Monika Sobień. Gratuluję. Pamiętam taki dialog ze studiów: Jesteś bez przerwy pijany, chcę rozwodu. Boże, ożeniłem się.

• Wirtualna Polska przygotowała kampanię społeczną pod hasłem „Stop mowie nienawiści”, która ma zwrócić uwagę na dobór słów w dyskursie publicznym. Matecznik hejtu walczy z hejtem. Gdyby hipokryzja potrafiła latać… Może dobrze, że nie potrafi. Po co nam dodatkowe korki w powietrzu.

• Ciekawostka. Telewizja Republika planuje otworzyć swoje studio w Waszyngtonie. Tomasz Sakiewicz nadający ze stolicy USA. Szok. Waszyngton to największe na świecie miasto z darmowymi muzeami. Teraz przybędzie im nowy eksponat.

• Aktorka Olga Frycz rozstała się ze swoim partnerem Grzegorzem Sobieszkiem. Mało tego, rozstali się w przyjaźni i sami o tym poinformowali. Świństwo. Tak się nie robi. Bezrobotni plotkarze są groźniejsi niż Beata Szydło na skrzyżowaniu.

• Na antenie TVP2 zadebiutował nowy reality show „Teściowe i synowe. I kto tu rządzi?”, w którym kulinarnie rywalizują ze sobą zespoły synowych i teściowych. Przypomina mi się powiedzenie dziadka: Dlaczego mężczyźni idą na wojnę? Bo szukają spokoju.

• Antenowa ofensywa Radia Zet. Od września na antenie przybyło nowych głosów. Są to Kasia Pakosińska, Tomasz Karolak, Maciej Orłoś i Czesław Mozil. W przypadku tego ostatniego trudno mówić o jednym głosie, a raczej o kilku. Mówiących równocześnie.

• Natalia Kukulska postanowiła wziąć ślub na wesoło w Las Vegas. Ciekawe, po 19 latach związku, z trójką dzieci na koncie. Polska ma w sobie coś z ruletki w kasynie Las Vegas. Jak byś nie obstawiał, i tak pulę zgarnia czarne.

• W TVP2 ruszył nowy kulinarny show „Gotowi do gotowania. Start!”. Zasady są proste. Dwie drużyny mają przygotować posiłek z produktów z sieci Biedronka. Całość prowadzi Marzena Rogalska. Kariera Marzeny ma w sobie coś z klienta tej sieci. Bierze, co dają.

• Andrzej Sołtysik wraz z małżonką udzielili wywiadu magazynowi „Gala”. Co ciekawe, radośnie opowiadają tam o alkoholizmie dziennikarza. Po lekturze tego tekstu zacząłem mieć problem z alkoholem. Skończył się.

• Katarzyna Warnke, partnerka Piotra Stramowskiego, urodziła syna. Media powitały ten fakt informacją, że aktorka ma już 14-letniego syna Mateusza z poprzedniego związku. Przypomina mi się dowcip. Przychodzi koniec świata do Polski, rozgląda się i mówi: Ku...a, ja już chyba u was byłem.

• Po protestach działaczy LGBT hotel Radisson Blue w Dublinie odwołał zaplanowany występ Wojciecha Cejrowskiego. Spotkanie odbyło się jednak w innym miejscu. Mamy w końcu wolny rynek. Jak węgiel kupujemy w Mozambiku, to homofobię możemy sprzedawać w Irlandii.

• Okres wakacyjny to kolejny rekord spadku słuchalności radiowej Jedynki. Udział stacji spadł o kolejne 1,5 proc. Gratulacje. Do ekipy sukcesu dołączyli właśnie Magdalena Ogórek i Grzegorz Jankowski. Jak mawia Tomasz Hajto: To nie jest błąd zawodnika, to jest błąd murawy.

• W katolickim kraju taki news to rarytas. Katolicka Agencja Informacyjna ruszyła z internetową zbiórką pieniędzy na przetrwanie. Potrzebują 49 tys. zł miesięcznie. Mnie to nie dziwi. Ostatnio w kategorii miłości bliźniego nasi biskupi przegrywają nawet z polsatowskim „Love Island”.

• Koncern Renault prowadzi kampanię internetową „365 dni testów Renault”. Uczestniczą w niej skoczkowie narciarscy: Kamil Stoch, Piotr Żyła i Dawid Kubacki. Odważny ruch. U mnie na ulicy dzieci skandują: Plaża, laski, wakacje w Rio. To nie dla mnie. Jeżdżę Clio.

• Do ciekawego zjawiska antropologicznego doszło ostatnio w Chicago. Na koncercie dla Polonii spotkały się Doda i Edyta Górniak. Edyta stwierdziła, że nie wystąpi, dopóki Doda i jej zespół nie opuszczą sali. Jak widać, Chicago tradycyjnie pozostaje polskim miastem.

Polityka 38.2019 (3228) z dnia 17.09.2019; Kultura; s. 102
Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Prawda według filozofów

Prawda jest cechą zdania. Po prostu. Jej przeciwieństwem jest fałsz. Zdanie może być prawdziwe, fałszywe albo nie wiadomo jakie. Tylko jak to stwierdzić? Dzięki czemu mamy pewność, że o jednych zdaniach daje się powiedzieć, że są prawdziwe lub fałszywe, a o innych nie?

Magdalena Środa
04.04.2017
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną