Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Wódka Wyborowa wprowadziła nowy design butelek. Zmianie towarzyszy kampania „Ikona spotkań w nowej butelce”. Jej twarzą został aktor Maciej Zakościelny. Polską wódkę coś łączy z filmem. Szczególnie w Polsacie. Urywa film w najlepszym momencie.

• W ramach testów naziemnej telewizji cyfrowej została włączona emisja kanału Polsat News. Teraz wszyscy będą mogli zobaczyć drapieżny obiektywizm Bogdana Rymanowskiego i Doroty Gawryluk. Ciekawi termin testów. 13 października sprawdzą, czy sygnał dotarł.

• Średnia oglądalność nowego serialu Polsatu „Zawsze warto” wynosi 880 tys. widzów i spada z odcinka na odcinek. Stacja przegrywa ze wszystkimi głównymi konkurentami. Mnie to nie dziwi. Większy dramat jest w tym, co główne aktorki odwalają na co dzień.

• Gwiazda „M jak miłość” Joanna Jarmołowicz urodziła syna. Gratuluję. Ojcem dziecka jest Jan Królikowski, brat Antka Królikowskiego, który był partnerem Joanny przed swoim bratem. I jak tu się dziwić, że ludzie nie oglądają seriali.

• Największy punkowiec polskich mediów, wyrzucony z Superstacji Kuba Wątły, uruchomił własne radio w internecie. Halo. Radio ruszyło 1 października. Gratuluję determinacji. Radio w sieci jest biznesem jutra. Może jutro się uda.

• Szósta edycja programu „Rolnik szuka żony” w TVP jest hitem. Oglądalność farmerskiego programu randkowego rośnie z odcinka na odcinek i wynosi blisko 3,5 mln widzów. Kobiety zawsze się masowo garną do tych, co mają dużo siana.

Paulina Młynarska udzieliła wywiadu tygodnikowi „Wprost” o swojej książce, a następnie zobaczyła na okładce tabloidowy materiał o tym, że była ofiarą swego ojca. Z wyników sprzedaży wynika, że „Wprost” przechodzi powoli do historii. Tylko ewidentnie nie wiedzą którędy.

• Program „Czar par” powrócił na antenę TVP2 po 23 latach nieobecności. Nowe wydanie poprowadzili Maciej Kurzajewski i Izabella Krzan. Jest to format rozrywkowy. Najśmieszniejszy był moment, gdy prowadzący przedstawili Kasię Cichopek jako popularną aktorkę.

• Znany artysta hiphopowy O.S.T.R., ukrywający się czasem pod nazwiskiem Adam Ostrowski, został komentatorem angielskiej Premier League w Canal+ Sport. Jak sam mówi, nie jest znawcą, tylko zwykłym kibicem. Premier League i polski hip-hop coś łączy. Jest to czysto męska rozgrywka.

• Wielki dzień polskiej kultury. 23 września 80. urodziny obchodził Janusz Gajos. Aktor jest prawdziwym superbohaterem. Urodził się 23 dni po wybuchu wojny, a i tak zdążył ją wygrać.

• Awantura na salonach, czyli – jak to pisał Witkiewicz – burza w wiadrze z pomyjami. Tym razem starli się panowie Filip Chajzer na diecie wegańskiej oraz Michał Piróg na każdej diecie, która jest modna. Ulubioną dietą Michała jest ta, w której o innych pisze się mniej niż o nim.

• Do kin trafił reżyserski debiut Tadeusza Śliwy „(Nie)znajomi”. Jest to polska wersja włoskiego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Polecam. Duet Maja Ostaszewska i Łukasz Simlat wypada zdradziecko światowo. Pamiętam taki dialog ze studiów: Zdradziłem cię. Ja ciebie też. Hej, 1 kwietnia. 18 maja.

Dorota Doda Rabczewska wygrała proces ze stacją TVN. Sąd orzekł, że wokalistka nie operowała nosa. Tytułem zadośćuczynienia dostanie ona jeszcze 25 tys. zł. Współczuję kolegom. W branży, w której tak wiele osób codziennie robi coś nosem, tak pechowo trafić.

Jan Pietrzak wypowiedział się w TVP Info o kandydatce KO na posła, aktorce Klaudii Jachirze: „Wynajęta ździra ze szlamem w głowie”. Mam wrażenie, że słynny taniec moonwalk wymyślili fani Pietrzaka. Wychodzący z jego występów.

• TVP2 zapowiedziała szokujące zmiany w prowadzonym od 25 lat przez Karola Strasburgera programie „Familiada”. Teraz drużyna będzie miała prawo oddać pytanie konkurentom, jeśli uzna, że jest za trudne. Na przykład pytanie o kamienicę Mariana Banasia.

Polityka 40.2019 (3230) z dnia 01.10.2019; Kultura; s. 94
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Łomot, wrzaski i deskorolkowcy. Czasem pijani. Hałas może zrujnować życie

Hałas z plenerowych obiektów sportowych może zrujnować życie ludzi mieszkających obok. Sprawom sądowym, kończącym się likwidacją boiska czy skateparku, mogłaby zapobiec wcześniejsza analiza akustyczna planowanych inwestycji.

Agnieszka Kantaruk
23.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną