Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Wódka Wyborowa wprowadziła nowy design butelek. Zmianie towarzyszy kampania „Ikona spotkań w nowej butelce”. Jej twarzą został aktor Maciej Zakościelny. Polską wódkę coś łączy z filmem. Szczególnie w Polsacie. Urywa film w najlepszym momencie.

• W ramach testów naziemnej telewizji cyfrowej została włączona emisja kanału Polsat News. Teraz wszyscy będą mogli zobaczyć drapieżny obiektywizm Bogdana Rymanowskiego i Doroty Gawryluk. Ciekawi termin testów. 13 października sprawdzą, czy sygnał dotarł.

• Średnia oglądalność nowego serialu Polsatu „Zawsze warto” wynosi 880 tys. widzów i spada z odcinka na odcinek. Stacja przegrywa ze wszystkimi głównymi konkurentami. Mnie to nie dziwi. Większy dramat jest w tym, co główne aktorki odwalają na co dzień.

• Gwiazda „M jak miłość” Joanna Jarmołowicz urodziła syna. Gratuluję. Ojcem dziecka jest Jan Królikowski, brat Antka Królikowskiego, który był partnerem Joanny przed swoim bratem. I jak tu się dziwić, że ludzie nie oglądają seriali.

• Największy punkowiec polskich mediów, wyrzucony z Superstacji Kuba Wątły, uruchomił własne radio w internecie. Halo. Radio ruszyło 1 października. Gratuluję determinacji. Radio w sieci jest biznesem jutra. Może jutro się uda.

• Szósta edycja programu „Rolnik szuka żony” w TVP jest hitem. Oglądalność farmerskiego programu randkowego rośnie z odcinka na odcinek i wynosi blisko 3,5 mln widzów. Kobiety zawsze się masowo garną do tych, co mają dużo siana.

Paulina Młynarska udzieliła wywiadu tygodnikowi „Wprost” o swojej książce, a następnie zobaczyła na okładce tabloidowy materiał o tym, że była ofiarą swego ojca. Z wyników sprzedaży wynika, że „Wprost” przechodzi powoli do historii. Tylko ewidentnie nie wiedzą którędy.

• Program „Czar par” powrócił na antenę TVP2 po 23 latach nieobecności. Nowe wydanie poprowadzili Maciej Kurzajewski i Izabella Krzan. Jest to format rozrywkowy. Najśmieszniejszy był moment, gdy prowadzący przedstawili Kasię Cichopek jako popularną aktorkę.

• Znany artysta hiphopowy O.S.T.R., ukrywający się czasem pod nazwiskiem Adam Ostrowski, został komentatorem angielskiej Premier League w Canal+ Sport. Jak sam mówi, nie jest znawcą, tylko zwykłym kibicem. Premier League i polski hip-hop coś łączy. Jest to czysto męska rozgrywka.

• Wielki dzień polskiej kultury. 23 września 80. urodziny obchodził Janusz Gajos. Aktor jest prawdziwym superbohaterem. Urodził się 23 dni po wybuchu wojny, a i tak zdążył ją wygrać.

• Awantura na salonach, czyli – jak to pisał Witkiewicz – burza w wiadrze z pomyjami. Tym razem starli się panowie Filip Chajzer na diecie wegańskiej oraz Michał Piróg na każdej diecie, która jest modna. Ulubioną dietą Michała jest ta, w której o innych pisze się mniej niż o nim.

• Do kin trafił reżyserski debiut Tadeusza Śliwy „(Nie)znajomi”. Jest to polska wersja włoskiego hitu „Dobrze się kłamie w miłym towarzystwie”. Polecam. Duet Maja Ostaszewska i Łukasz Simlat wypada zdradziecko światowo. Pamiętam taki dialog ze studiów: Zdradziłem cię. Ja ciebie też. Hej, 1 kwietnia. 18 maja.

Dorota Doda Rabczewska wygrała proces ze stacją TVN. Sąd orzekł, że wokalistka nie operowała nosa. Tytułem zadośćuczynienia dostanie ona jeszcze 25 tys. zł. Współczuję kolegom. W branży, w której tak wiele osób codziennie robi coś nosem, tak pechowo trafić.

Jan Pietrzak wypowiedział się w TVP Info o kandydatce KO na posła, aktorce Klaudii Jachirze: „Wynajęta ździra ze szlamem w głowie”. Mam wrażenie, że słynny taniec moonwalk wymyślili fani Pietrzaka. Wychodzący z jego występów.

• TVP2 zapowiedziała szokujące zmiany w prowadzonym od 25 lat przez Karola Strasburgera programie „Familiada”. Teraz drużyna będzie miała prawo oddać pytanie konkurentom, jeśli uzna, że jest za trudne. Na przykład pytanie o kamienicę Mariana Banasia.

Polityka 40.2019 (3230) z dnia 01.10.2019; Kultura; s. 94
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Dlaczego książki drożeją, a księgarnie upadają? Na rynku dzieje się coś dziwnego

Co trzy dni znika w Polsce jedna księgarnia. Rynek wydawniczy to materiał na poczytny thriller.

Justyna Sobolewska, Aleksandra Żelazińska
18.04.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną