Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

• Spróbuję się wczuć w kolegów z prawicy: Książki celebrytów zawsze w cenie. Tym razem, 12 grudnia, ukaże się osobisty dziennik Donalda Tuska, z którego dowiemy się, jak wyglądała praca w Brukseli od kuchni. 12 grudnia! Nie dziwię się. 13 grudnia w historii polskich tragedii był już zajęty.

Magda Cielecka, Maciej Musiał i Jarek Kuźniar zostali pierwszymi w historii ambasadorami whisky Chivas Regal w naszym kraju. Dyplomatyczne zadanie. No bo dużo pić – niezdrowo. A mało – to nie ma sensu.

• Prymuska prezesa Jacka Monika Zamachowska została zwolniona z „Pytania na śniadanie”. Przypomnijmy, że to ona była współodpowiedzialna za historyczny wywiad z prezesem Kaczyńskim. Historię Moniki można zamknąć w pięciu słowach, jak historię Rosji: A potem było tylko gorzej.

Marcin Dorociński wydał książkę, która jest zapisem jego rozmów z obrońcami natury. „Na ratunek” to spotkanie aktora m.in. z badaczką zwyczajów wilków, opiekunem rannych jeży czy specjalistą od żubrów. Podziwiam. Szkoda tylko, że żyjemy w czasach, w których telewizor jest zwykle większy niż półka na książki.

• Niekwestionowaną gwiazdą mediów minionego tygodnia był ksiądz Tymoteusz Szydło. Syn Naszej Beaty. Pan ksiądz Tymoteusz opuścił swoją parafię, wziął bezterminowy urlop i zniknął. Panowie Głódź i Jędraszewski – czas brać przykład z młodszych.

• Talk-show Joanny Przetakiewicz o dziwnym tytule „Joanna Happy Hour Show” nie zostanie pokazany w żadnej telewizji, bo podobno okazał się za drogi. Trudno. Przypomina mi się argumentacja – benzyna podrożała, bo podrożał transport benzyny, bo benzyna podrożała.

Polityka 45.2019 (3235) z dnia 05.11.2019; Kultura; s. 93
Reklama