Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Robert Korzeniowski idzie (nomen omen) po kolejny rekord. Nasz chodziarz właśnie ożenił się i to po raz trzeci. Tym razem jego wybranką jest o 16 lat młodsza Justyna Sobala. Gratulacje. W chodzie sportowym stopa musi zawsze dotykać ziemi. Głowa już nie.

Robert Feluś, były naczelny brukowca „Fakt”, został szefem programu „Newsroom”, produkowanego przez Wirtualną Polskę. Ten portal tradycyjnie dobiera kadry jakościowo. Ja bym jeszcze postawił na Dominika Tarczyńskiego. W Al-Dżazira bardzo go chwalą.

• Dla niektórych z nas święta to czas trudny, złożony i wcale nie rodzinny. A teraz będzie jeszcze trudniej. Canal+ pokaże czteroodcinkowy serial Patryka Vegi oparty na filmie „Polityka”. Trudno. Z tym filmem jest trochę jak z datą narodzin Jezusa. Zdania są podzielone.

• Oto czarny koń wyborów prezydenckich. Dziennikarz, kaznodzieja, showman i pisarz Szymon Hołownia. Szymon od lat występuje w programie „Mam Talent!”, gdzie uczestnicy sypią piaskiem, jedzą parówki na czas, żonglują jajkami, czyli wykonują zajęcia typowe dla prezydenta.

• Projektant mody Łukasz Jemioł przyznał się do zarzucanych mu czynów, czyli wyłudzenia 60 tys. zł podatku VAT. Jak ktoś nie wie, kim jest projektant – kojarzycie stroje, jakie nosi Agata Duda? To on takich nie robi.

• W minionym tygodniu trwały poszukiwania ministra sportu. Spekulowano, że propozycje dostali Marcin Gortat, Agnieszka Radwańska i Otylia Jędrzejczak. Ja bym zgłosił Jarka Jakimowicza. W serialu „Tajemnica Sagali” zagrał odźwiernego. A to już prawie bramkarz.

Polityka 48.2019 (3238) z dnia 26.11.2019; Kultura; s. 85
Reklama