Kultura

Nagi papież

Reż. Paolo Sorrentino o „Nowym papieżu” i pomyśle na kolejny sezon

Scena z wchodzącego w styczniu na ekrany serialu HBO „Nowy papież”. Od lewej: Jude Law jako Pius XIII i John Malkovich grający jego następcę, Jana Pawła III. Scena z wchodzącego w styczniu na ekrany serialu HBO „Nowy papież”. Od lewej: Jude Law jako Pius XIII i John Malkovich grający jego następcę, Jana Pawła III. Wildside Sky/Italia Haut / HBO
Mam już w głowie pomysł na trzeci sezon – zapowiada autor „Nowego papieża”, włoski reżyser Paolo Sorrentino, jeden z nagradzanych twórców filmowych, którzy równie dobrze odnaleźli się w świecie seriali.
Paolo Sorrentino (ur. 1970 r.) – włoski reżyser i scenarzysta.Alberto Pizzoli/AFP/EAST NEWS Paolo Sorrentino (ur. 1970 r.) – włoski reżyser i scenarzysta.

ANNA TATARSKA: – Czy po serialu „Młody papież” Watykan wpisał już pana na swoją czarną listę?
PAOLO SORRENTINO: – Dla prasy pewnie to rozczarowujące, ale właściwie to nie miałem zbyt wiele reakcji ze strony Watykanu. Najpierw, jak to mają w zwyczaju, przez dłuższy czas nie mówili nic. Zastanawiali się nad komentarzem dotyczącym serialu tak długo, że w pewnym momencie nie byłem już pewien, czy w ogóle będą chcieli go jakoś skomentować. Swoją drogą doceniam Kościół za to, że chciał przemyśleć swoją wypowiedź.

Polityka 2.2020 (3243) z dnia 07.01.2020; Kultura; s. 74
Oryginalny tytuł tekstu: "Nagi papież"
Reklama

Czytaj także

Pomocnik Historyczny

Odwieczny konflikt izraelsko-arabski

Konflikt bliskowschodni należy do najdłużej trwających we współczesnych stosunkach międzynarodowych. Złożyły się na niego wojny między młodymi państwami arabskimi a nowym Państwem Izrael oraz nierozwiązana do dziś kwestia palestyńska.

Radosław Bania
10.03.2020